4-месечно бебе с рахит

  • 4 046
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте д-р Слънчева!На бебенцето ми което е на 4 месеца му поставиха диагноза рахит.То е изключително кърмено досега и от 2-ри месец съм започнала да му давам Вигантол по 2 капки.Педиатъра ни препоръча да му давам по 6 капки дневно и витамин С.Въпросът ми към вас е рахита лекува ли се напълно и имали някакви последствия за бебето?Бебчо се роди 3310кг,а сега е 7600кг и според педиатърката ни бързото качване на теглото е причината да се стигне до това заболяване.Резултата от изследването му е:СА-3.25 Н при нормална стойност2.62 и АLP-814.H при норма от308.Много се притеснявам,защото знам,че при рахит калцият е по-нисък,а при моят син е висок-какво означава това?С нетърпение очаквам отговора ви защото много съм притеснена!







 

# 1
  • Мнения: 58
Забравих да ви кажа също,че от около две седмици бебенцето ми няма апетит яде през по големи интервали 4-4,5ч и не мога да го накарам да суче на по кратко време.Другото което ми прави силно впечатление,че пишка много малко т.е през деня сменяме 3 памперса който не са напишкани обилно и нощния памперс също не е много напишкан.Урината му има лек жълтеникав цвят,но няма миризма.Не давам никакви течности допълнително- само го кърмя.

# 2
  • Мнения: 5 760
От изследванията се вижда, че това е начален стадий на рахит- алкалната фосфатаза е по-висока(за бебета нормата е до 450). Няма нищо тревожно, просто давайте вигантол по 6 капки в продължение на 1 м. и след това още 2 м по 4 капки. Едва след този срок можете да преминете на доза от 2 капки, която е профилактичната. Рахитът се лекува напълно. Освет вигантола е добре детето да се извежда минимум по 2 часа на ден.

Общи условия

Активация на акаунт