Ленено семе

  • 21 728
  • 17
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
Здравейте, днес четох една статия за лененото семе, че е много полезно при борбата с излишни килограми и също така при проблеми с бъбреците. Бих искала да попитам някой знае ли за тези действия и има ли наистина полза от консумацията му? Какво количество на ден е нормално да се приема? Помага ли наистина при проблеми с бъбреците?

# 1
  • Мнения: 2 959
...има ли наистина полза от консумацията му? Какво количество на ден е нормално да се приема? Помага ли наистина при проблеми с бъбреците?...
Вафличке, питаш дали е полезно лененото семе? Да, и то доста. Освен че е източник на толкоз полезните мазнини/ Омегите3/, така също и помага да не се отделя калций в урината, което води до образуването на бъбр. камъни, също е антиоксидант и източник на ценните фибри, които помагат в борбата с излишните кг, но също така занижават лошият холестерол и помагат на сърцето. Много са полезните му качества, така че ако имаш желание не се чуди- по 1сл се препоръчва на ден, също подпомага растежа на косата, придава блясък и здравина на косъма, и спомага за здравата кожа.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
Благодаря Kalida, наистина не познавам лененото семе в тази светлина, но все повече се изкушавам да опитам. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 678
Опитай Hug Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 439
моля за малко инфо - от къде се купува и как се консумира ... гълтат се семена, смилат ли се или се продава смляно.... идея си нямам как изглежда дори

# 5
  • Мнения: 2 725
Аз си го вземам от аптеката,малки кафяви семенца са,меля в електрическа кафемелачка и ям по една супена лъжица,объркано в кисело мляко сутрин за закуска Peace

# 6
  • Мнения: 1 572
Има го и на диетичните щандове в по-големите магазини. Аз си го купувам на брашно и отделно на семена от ХИТа. На кутията на брашното има рецепта за хляб. Забърквам си половин доза в чопъра направо. Излиза количество точно за една малка франзелка. Много е вкусно, така насища, че после часове наред не ми хрумва да ям нещо друго. Регулира и ходенето до 00.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
взех си вече от фантастико - 200гр 1.16лв. Засега го консумирам по 1 лъжичка на ден без нищо. според мен оказва влияние за подобряване на перисталтиката (след 2 дни консумация). Ще пиша по-нататък за резултати.

# 8
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Аз също си взех вчера ленено семе,но искам да знам дали не сваля много кръвното,защото освен всички изброени полезни действия ,пише,че е полезно и за хората с високо кръвно налягане.А аз съм с много ниско. newsm78

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
аз също съм с ниско кръвно, но пия и кафе, така че не съм забелязаля някъква разлика. все пак количеството ленено семе, което се приема на ден е малко, не трюбва да се прекалява, понеже пише, че е отровно. от една малка лъжичка едва ли ще усетиш някаква сериозна промяна на кръвното.

# 10
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
vaflichka  Благодаря за бързия отговор. Hug

# 11
  • Мнения: 488
Момичета а някой знае ли дали може да се приема по време на бременност?

Ефекта от лененото семе е страхотен. Пробвайте. Помага за много неща.
А за кръвното -  мисля, че по скоро го регулира, ако е високо.

# 12
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
rali44ка   виж това Peace
http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p7586.html

# 13
  • Мнения: 2 959
...дали може да се приема по време на бременност...
Раличко, аз го приемам вече 4год ежедневно и преди вече 8месеца родих втората си дъщеря. Приемах го и до като бременеех и докато кърмех/я сега. Така че успех и на Теб, единствено може да помогне на бебока в Теб, а и на Теб както сега, така и след 5-6 месеца. Леки останали моменти 2в1 Ти желая и погали коремчето.
...Ще пиша по-нататък за резултати...
Вафличке, ще почакаш известно време за другите, но важното е че Си направила една важна инвестиция в здравето Си, а то със сигурност ще Ти отвърне след време!

# 14
  • Мнения: 488
anita29  Благодаря ти от сърце. Сега ще го прочета!!!   bouquet  bouquet  bouquet

Kalida леле щом е така ще започна да го вземам. Да не ставам нахална, но искам да те пиатам в какъв вид го приемаше. Кой е най подходящ?
Аз си бях купувала на семенца и на прах, но се чуда дали да нее под формата на капсули и в течно състояние?
Благодаря ти предварително.   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт