лактационна криза и кърмаческа стачка наведнъж?

  • 1 584
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 026
Здравейте!
Мойта малка Теа е на 2 месеца, кърмехме се успешно, за съжаление допреди 5 дни Sad Кърмата ми рязко намаля (вследствие на стрес - имахме много неприятна случка - тя се задави с Дактарин, задуши се, просто на косъм се размина голямата беля - на следващия ден започнаха проблемите с кърменето). В момента се боря за кърмата си, успехът е променлив. Почивам, пия лактогонен чай и много течности, опитвам се да я слагам по-често на гърда (в повечето случаи неуспешно, тя се дразни, че не пуска като преди и следват рев и писъци), ям лук!!!, бадеми, жито, пия бирена мая... Тя суче активно по 6-7 минути (преди се нахранваше за около 10-12, тъй като кърмата ми течеше обилно), след което просто отказва. Следва борба, но аз все пак гледам да не прекалявам, за да не я настройвам негативно, като я насилвам да суче. Виждам обаче, че дори и да имам някакъв прилив на кърма, тя от само себе си отказва на 6-тата, 7-ма минута. Сякаш заради дохранването с шише с изцедена кърма просто малко по малко отказва да суче. Днес пробвах да дохранвам с лъжичка с минимален успех - повечето изплю, аз помислих, че се  е нахранила, но след като пробвах и с шише, тя изпи всичко до капка (около 60 мл).
Моля, дайте съвет - явно освен лактационната криза вече имаме и кърмаческа стачка или просто заради шишето тя бавно се отбива? Много ми е мъчно, толкова искам да кърмя, ще ми се да мога да направя нещо. Дайте ми съвет - пропускам ли нещо и какво още мога да направя? От днес мисля да започна и с ricinus communis 5 ch, дали има смисъл и от това? Не искам да започвам с адаптето, а кърмата във фризера намалява....

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами те по принцип май си вървят заедно - бебето не суче, кърмата намалява SadИ да - може да се отбива заради "лесното" шише, така че правилно си се ориентирала към чашката.В началото винаги е мазало, но ще свикнете.Намялявай постепенно дохранването.Всичко ще се оправи, не се притеснявай твърде много Simple SmileНе насилвай да суче, дебни когато е сънена да кърмиш.Има и доста инфо по въпроса в Библиотеката, хвърли едно очо Wink

# 2
  • Мнения: 3 550
Една майка тук във форума беше много доворна от хомеоратията. Има смисъл. Каза, че ефектът бил потресаващ и бърз. Успех!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Защо пък стачка, това според мен е нормално държание на бебе по врем на криза. Много ясно, че ще се сърди заради намаленото количество, но така с дохранването само объркваш още повече нещата. По-добре го намали до минимум и дори изобщо го премахни. Вярно, че няма да е много приятно, но така със сигурност нещата ще се нормализарат за 2-3 дни.
Виждам, че правиш достатъчно за увеличаване на лактацията с лактогонен чай и др. Можеш спокойно да опиташ и с хомеопатията, дори да няма ефект, поне не вреди.
И най-важното не се притеснявай излишно, почивай си повече и нещата ще си дойдат по местата, имай вяра.

Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт