Към продавалите и купувалите в Продавалника

  • 664
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 275
Здравейте, момичета!
Имам няколко неща, които бих искала да пусна в Продавалника, но ... честно казано малко ме плаши разправията покрай "алъш-вериша". Как действате вие, когато купувате-продавате оттам? Поставяте ли изискване, че обявата важи само за даден град? Това мисля, че не е проблем. Но как се справяте с всички записващи се? Да речем уговаря се среща с първия човек. Но къде? Покрай вашата работа, дом или на удобно за купувача място? Миналата година така ми се наложа да отида до Люлин, а живея в Младост. Laughing
Защото, ако има 10 желаещи и мястото се определя от купувача, аз трябва да обиколя 10 различни места! Thinking

Та кажете как процедирате вие, та да знам дали изобщо да се наемам с тази работа!  Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 1 391
Здрасти,

Всичко е въпрос на уговорка с потенциалния купувач или продавач. Аз лично винаги съм искала да ме посещават, когато съм продавала нещо, защото е ставало въпрос за обемни неща като количка например.

# 2
  • Мнения: 4 275
Здрасти,

Всичко е въпрос на уговорка с потенциалния купувач или продавач. Аз лично винаги съм искала да ме посещават, когато съм продавала нещо, защото е ставало въпрос за обемни неща като количка например.

Ммм ... да, с количка наистина няма как да тръгнеш през всеки потенциален купувач. При мен става въпрос за нещо по-дребно.
Мерси за отговора!   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Според мен мястото се определя от продавача.
Логично е, все едно си купуваш нещо от магазин, не очакваш продавача от магазина да те посети вкъщи със стоката, нали?
Аз купих едно нещо от Продавалника досега и продавача определи среща пред блока, в който живее. Да, на другият край на София беше, но пък се разбрахме да се видим в почивен ден и в удобно и за двете страни време.
Плюс това ако купувам или продавам нещо държа да го видя на живо.

# 4
  • Мнения: 2 197
Ако имаш специални изисквания си ги пишеш в подписа. Ако даденото нещо искаш да бъде само за града, в който живееш - пишеш го в обявата. При всички случаи е въпрос на уговорка между купувача и продавача. Примерно аз много често получавам пратки от София по пощата, просто защото ако продавача живее в Люлин, Обеля или други безкрайно далечни или просто сложни за достигане (аз не съм шофьор) дестинации за мен е по-лесно да си го взема от пощата. От друга страна понякога купуващите от мен са били на удобно за мен място и е имало случаи аз да им ги нося. По отношение на обикалянето на желаещите не мога да те разбера. Те се записват един след друг и ти правиш уговорка с всеки поотделно. Има някакъв толеранс на изчакване - примерно 12 или 24 часа, за да ти отговорят и да се разберете. Ако не получиш отговор в избраното от теб време (което пак е хубаво да включиш в подписа си) преминаваш на следващия. Но за обикаляне не става въпрос, още повече, че в повечето случаи когато имаш няколко желаещи нещата се проточват докато преминеш през всичките.
Има форум, където можеш да влезеш да прочетеш черните списъци ако имаш време.

Общи условия

Активация на акаунт