Моля,нуждая се от съвет

  • 1 971
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте на всички  и предварително благодаря че прочетохте темата ми
Нашия проблем е следния-От юли месец дъщеря ми е със запек и то страхотен запек
На три години и седем месеца е  това се получи след прекарана вирусна инфекция на морето повръщане и разстройство  и  лечение със хидрасек доза за възрастни

От тогава до сега се изхожда в интервал 5-9 дни първите два месеца постоянно и давах Дуфалак и и правех клизми  но вече спрях
За личния доктор няма нищо нередно щяло да се нормализира но аз вече не вярвам
Няма кръв слуз в изпражненията просто се напъва дълго време и резултата е твърда топка
Всеки ден пием активиа давам много течности и супи и се стремя да спазвам диетата която е за такива болни но уви няма подобрение
Накрая попаднах на малко по добър гастроентеролог  който ми казва че трябва да влезем в болницата за изследвания снимка на стомаха ехограф иригография и изследване на пасажа
НО мен много ме  е страх  повечето от тези изследвания са кошмарни не искам да мъчат детенце
Друг имал ли  е подобен проблем  какво да правя да отидем ли в болницата или може би е само нарушение на чревната флора защото тя пие много антибиотици и след време ще се оправи
аз мисля че ако има някаква аномалия или заболяване досега тя е почти на 4 години щеше да се прояви  никога досега не е имала проблеми със стомаха или дефекацията
Много ме  е страх и незнам какво да правя
ПОнякога и се ходи още на втория третия ден но умишлено го задържа може би я е старх че ще я боли ,четох че колкото повече се задържа фекалиите се втвърдяват
Познавам много хора които или те или децата им преди са били със запек но никой не си е правил такива изследвания
Личния и лекар казва че просто може да се очертае като дете със запек защото е и злояда
и че заради парите от клиничните пътеки докторите искат да влезем в болницата и да я изследват ,незнам какво да мисля и правя

# 1
  • Мнения: 65
Здрасти Милче,
и ние сме много трудни в това отношение. Дъщеря ми е на 3,10 и от много малка ми е все със запек. Дуфаклак съм давала , не помага особено , освен ако не й давам почти двойна доза. Стигали сме до положение в което съм звъняла по спешност до JP-то, да ни изпише някякви свещички. И когато положението става напечено, искам не искам прибягвам да тях. Те обаче не са решение на въпроса. Дъщеря ми по принцип не пие много течности, а това определено има значение, знаеш. И другото в което се убедих е че храненето е от огромно значение. Мога да кажа ,че сме открили нашето решение - винаги действа. Сутрин на гладно , като стане плод /почти винаги или 2 кивита или 1 круша/ и после следва по "хард" закуската . Но понякога си остава и само с банан и киви или банан и круша. Стържа ги и добавям малко мед и овесени трици /въобще не ги усеща, иначе овесени ядки не мога да я накарам да преглътне/ Само банан я запича много. Преди давах плодовете за следобедна, и ефекта беше нулев. Откакто почнах сутрин има светлина в тунела. Сега следобяд наблягаме на печена тиква.   Ако в яденето има ориз , фиде, картофи или от сорта хляб не й давам. Ако яде хляб , гледам да е пълнозърнест, но съм сигурна че това за хляба, само по себе си не помага.
Въобще....постоянно мисля какво да яде, че дА не се запече.. ooooh!
а относно хидрасека - и ние сме го ползвали и след него давах пък дуфалак. Едва ли той може да е причина за толкова упорит запек.  По скоро е някякво задържане на пс. основа, може би го свързва с неприятно усещане от времето след което сте пили хидрасека. Не й говори за това, не я пресирай,  давай подходящи храни и чакай. Резултата ще дойде. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 271
И при нашата щерка има подобен проблем - не се храни нормално особено последните две седмици и е запечена. Аз пробвах с НОРМОФЛОР и имаше добър ефект за организма й. Особено след антибиотик който пи миналата зима. Сега се чудя дали да не й дам пак.
Сега и давам една каша на Блевит с бифидус ефект и да ви кажа успя да се изходи сама, иначе помагам с термометър.  ooooh!
Чиста вода не иска, само мляко - прясно или адаптирано, кисело не обича...
Тиква не яде а кивито и е кисело и вече се чудя какъв да е плода за да не е лекарство. В краен случай слагам глицеринова свещичка.
И я усещам че като се напъва я боли и ...  Sad

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Ние сме близо 3 г и също имаме проблем със запека, от дуфалака също не съм доволна въпреки че лекарката твърди ,че ще се оправи.Дори една вечер стигнахме до детска хирургия и от там ме посъветваха да правим изследвания но аз отказах. Сега близо 6 месеца взимаме вечер по една лъжичка сироп Ескимо това е рибено масло предписано също от лекар за тази цел и нещата се оправиха давам и по често сок от круша.

# 4
  • Мнения: 314
Само да дам идеи за разхлабващи храни-бяло грозде ,круши,сливи-компот или сушени,повече олио,овесени ядки,сокове,топла или студена вода на гладно сутрин,майчин лист -чай но от него боли корем и не знам дали е подходящ за деца.

# 5
  • Мнения: 18
Сокче от круша, може да взимаш готов на Хип от сливи или да правиш чай от сушени сливи (има пакети във вс. по-големи магазини). Ако правиш клизма - най- доброто е с най - малката спринцовка от 2 кубика с глицерин. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 317
Здравейте,
и синът ми от известно време има такива проблеми, смятам, че е свързано основно с намаляването на определени физически упражнения, които просто сега отказва да прави.
Та при него нито круши, нито праскови, нито сини сливи, нито Дуфалак помагат. Най-голям ефект има лещата!

# 7
  • Мнения: 67
Здравейте,давам круша,сини сливи.Банан не давам той запича,също и ябълката запича.Когато я видя,че се напъва я събличам и понякога и мажа дупето с вазелинче.При нас помага.Дано съм била полезна.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
милка ленкова, пускахте ли микробиология?

След тежък стомашно - чревен вирус през пролетта, щерка ми редуваше запек с разстройство около месец, бях се видяла в чудо. Джипката постави диагноза Дисбактериоза и ни предписа пробиотици за нормализиране на чревната флора. Ефектът беше мигновенен, още след втория прием, давах Саностол Пробиотик на прахчета. Пи ги в продължение на един месец и съм мн.доволна.

Другото, което съм забелязала, че запичащите или разхлабващите храни, действат различно на различните хора. При дъщеря ми например, ябълката действа разхлабващо, а сините сливи не  Wink

# 9
  • Мнения: 4 585
На нас ни действа само LAX-S и дуфалакс.
Докато хапчетата на първото са груби, по 4 през 3-4 дни, трудно се пият,
дуфалакса е течен и сладък, има и потдържащо количество, на гладен стомах.
Опаковка от 200мл струва 9.20.
Ако ви върши работа потдържащи 10 мл всяка сутрин, отива за 20 дни.

# 10
  • Мнения: 1
и аз се нуждая от съвет .вкусовите рецептори на дъщеря ми която е на 7 години са много по-големи в сравнение с другите деца също така са и досто зачервени ако някой знае нещо по въпроса ,моля пишете. това повод за безпокойство ли е ?

Общи условия

Активация на акаунт