АМ с овесена вода?

  • 3 174
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте, мами!  Simple Smile

Имам питане - мога ли да правя АМ с вода от овесени ядки? Искам да давам овесена вода, че беба е запечена, но пък не иска да я пие. Дали е удачно да правя АМ с нея?
Благодаря ви Simple Smile  bouquet

# 1
  • Мнения: 544
Точно така правя аз още от първия месец на малчо.

# 2
  • Мнения: 27 524
Точно така правя аз още от първия месец на малчо.


  #Crazy  #Crazy  #Crazy

Може, ако бебето е навършило минимум 6 и за предпочитане 8 месеца  Peace

# 3
  • Мнения: 544
Всеки сам си преценява. Говорила съм с педиатър, който ми е казал че няма никаква опасност от алергия, тъй като глутена в овесената вода е в нищожно количество.

# 4
  • Мнения: 27 524
Всеки сам си преценява. Говорила съм с педиатър, който ми е казал че няма никаква опасност от алергия, тъй като глутена в овесената вода е в нищожно количество.

Разбира се. Просто по цял свят глутен преди 6 навършени месеца никъде не се предлага. Педиатърът ти нещо е в грешка  Hug

# 5
  • Мнения: 6 713
Всеки сам си преценява. Говорила съм с педиатър, който ми е казал че няма никаква опасност от алергия, тъй като глутена в овесената вода е в нищожно количество.

Това и аз съм го чувала.

Искам да те питам още нещо - как точно правиш овесената вода? Simple Smile

# 6
  • Мнения: 544
ОК. Аз му имам доверие. Нека не превръщаме темата на жената в спор.

Слагам една супена лъжица овесени ядки в 500 мл вода и варя 5 мин. Прецеждам през марля. Давам 2-3 поредни хранения, всъщност докато се изака и спирам. После като се запече пак.

# 7
  • Мнения: 6 713
Слагам една супена лъжица овесени ядки в 500 мл вода и варя 5 мин. Прецеждам през марля. Давам 2-3 поредни хранения, всъщност докато се изака и спирам. После като се запече пак.

Мерси! Hug

# 8
  • Мнения: 544
Моля и дано ви помогне!

# 9
  • Мнения: 27 524
Нека не превръщаме темата на жената в спор.

Няма.  Hug Всеки сам си преценява как и доколко да вреди на детето си  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 544
Или да помага!

# 11
  • Мнения: 27 524

Конкретно за новородено и едномесечно бебе и ползата от глутен можеш ли да ми представиш статии, линкове, факти, изследвания...?
Не се сърди  Hug Няма такъв филм просто  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 544
Не се сърдя. Не съм конфликтна личност и не обичам спорове. И ми е неудобно че така се увлякохме в този разговор.

# 13
  • Мнения: 493
Тъй като още от самото начало синът ми е на АМ,педито за всеки случай беше ми казала,ако се запече да му правя от овесена вода АМ.Мисля,че няма никакъв проблем,дори ще помогнеш на бебчо. Peace

# 14
  • Мнения: 367
Запече се още на втората седмица и по препоръка на педиятъра дадох овесена вода,пи я така .Естествено бях пробвала и други методи,но само този подейства.После като почнахме сокчетата нещата се нормализираха.

Общи условия

Активация на акаунт