кървави жилки в ако на бебе

  • 1 326
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 510
Здравейте!
Изключително съм притеснена.В акото на малкия се появиха слузести жилки с кръв .Той е на 4 мес и половина, а кръвчица има почти на всяко ако от вече месец.Точно преди мес.вдигна темп. и имаше разстройство(ака 16 пъти за 24ч)Пи антибиотик Биодроксил 5 дни(+смекта,амп.гентамицин и оризова вода) и тогава зачести появата на кръвта(забелязвала съм я и преди да се разболее) Пуснахме микробиологичен анализ на акото за салмонела,дезинтерия, коли-отрицателни; ПКК-в норма.Сега давам по 5 капки на ден Биогайя, а аз съм на диета без шоколад,риба,краве мляко и цитрусови плодове, но това за сега изобщо не помага.Днес ака 2 пъти и имаше повече жилки с кръв от всеки друг път!Малкия е изцяло на кърма! Педиатърката каза да отложа захранването докато има кръв в акото и отложи имунизацията(ДТК)-за сега сме направили само първия прием(преди 2 мес.) Моля,насочете ме към какъв специалист да се обърна и,ако има такъв конкретно във Варна.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
ъзможно е да е преходна непоносимост към лактозата следствие на вирусната инфекция. Най-добре се консултирайте с доц. Маринова от Института по педиятрия- тя е специалист по храненето.

Общи условия

Активация на акаунт