Лохии, а веднага след това цикъл..

  • 2 723
  • 11
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 27
Здравейте! Родих на 26.08 нормално, до 40 ден имах лохии, а веднага след това ми дойде цикълът.Така до ден днешен. Бях на гинеколог, каза, че всичко е наред, че се случват такива неща, че щяло да спре. Кърмя. Както знам до 40 ден по принцип трябва да спрат лохиите и принципно при кърмачки цикълът идва след спиране на кърменето. Прочетох, че една жена има същия проблем и взима лекарството Arnica. Могат ли да го приемат кърмачки? Тя каза, че също кърми, но че действало за кратко и пак почва кървенето.
Може би са нужни изследвания? Но защо не ми беше казано да ги направя?! Да отида ли на друг акушер- гинеколог? Пия единствено витамин С, проблем ли е? Препоръча ми една аптекарка витамин К, да го купя ли? Нося детето си в слинг и кенгуру, над 5 кг е, а аз съм слабичка, влияе ли на цикъла?
Много Ви благодаря за отговора! Бог да благослови делата Ви!

# 1
  • Мнения: 287
Искате да кажете,че от 6-7.10.2008г. до сега кървите непрекъснато.Според мен трябва да се прегледате отново;не може да кървите толкова дълго;трябва да се открие причината за това Ви състояние и да се вземат мерки.Немогат да се изписват лекарства -"на слуки" т.е.без да се базира това на точна диагноза.Не може да кървите,защото носите бебето се-всички майки носят бебетата си.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 27
Благодаря Ви! Споделям: Точно както си мислех, така стана! Отидох днес на лекар и предписа витамин К, обаче и..Метергин. Прочитайки упътването, гледам-не се препоръчва при кърмещи майки, преминава в кърмата. Ами сега? Няма да го пия докато не Ви чуя мнението. И друго- цитирам от нета, пише, че намалявала кърмата, а ние сме само на кърма и не смятам да минавам на АМ:
Кърмене

Има съобщения, че Methergin намалява секрецията на кърма и се екскретира в кърмата (виж "Фармакокинетични свойства"). Има изолирани публикации за интоксикация на кърмачета, чиито майки са приемали лекарството в продължение на няколко дни. Наблюдавани са били един или повече от следните симптоми (отзвучаващи след преустановяване на терапията): повишено кръвно налягане, брадикардия или тахикардия, повръщане, диария, неспокойствие, клонични крампи.С оглед на възможните нежелани ефекти за детето и намаляването на кърмата, Methergin не се препоръчва за употреба по време на кърмене.

 http://www.framar.bg/product_review.php?id=13003618&page_spe … 5+%EC%EA%E3.+*+30

# 3
  • Мнения: 287
Каква е диагнозата на колегата?действително метергина не е за препоръчване.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 27
Няма диагноза. Нищо не е казал, нищо не е писал. Според него всичко е наред. Щяла да спре кръвта. Дано. Снощи пих витамин к, сутринта също.

# 5
  • Мнения: 287
Нали разбирате че без диагноза не мога да Ви посъветвам за лечение.За всяко нещо си има причина.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 27
Да, разбирам, ще пия витамина през деня, а освен след като я накърмя да пия вечер и другото???Тя през ноща не се събужда.

# 7
  • Мнения: 287
Пробвайте.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 27
Здравейте! Бях на друг лекар. Гледа ме и на 3Д, видя и снима петно, което зна4ело възпаление или остатък от плацентата вътре. предписа антибиотик- Оспексин, калции+витамин Д и нещо, което струва 17 лв и което не мога да раз4ета, Dicynom 500 pi6e..ако правилно раз4итам, другите две неща ги взех и запо4нах да ги пия. От метаргина не само не ми спря, ами по-силно запо4на да те4е. Моля, кажете за новото ле4ение дали е добре това, което са предписали. 4акам Вашия професионален отговор.

# 9
  • Мнения: 287
Каква е диагнозата на другия лекар?Ако той смята че нещо е останали-то трябва да се извади;ако смята че е само възпаление предписаното лечение е добро.Калция и ватамин Д-то-са излишни,но не вредят..

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 27
Както писах- " или- или" каза, и тя не даде никаква конкретна диагноза. Каза" Виждаш ли това петно тука- или е остатък от плацентата или е възпаление, с лекарствата ще се разнесе, обади се да кажеш какво става". Матката била конрахирала, затворила се била. Може би ако спре кървенето ще се е разнесло и онова, предизвикващо кървенето и ще се види, че го няма на 3 Д-то, а докато кървя явно си стои. Не знам до кога да пия лекарствата! Разбира се, че като ми спре, веднага ще тичам да ме види и да чуя, че се е разнесло, но ако продължавам да кървя явно си стои и трябва да се премахне, но къде, при кого да отида, пропуснах да кажа, че съм във Враца.

# 11
  • Мнения: 287
Единственото което мога да добавя е:ако имате път към София-заповядаите в нашата болница за конселтация и преглед.

Общи условия

Активация на акаунт