Възможно ли е да ме повтори варицела?!

  • 29 500
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 444
Здравейте, майчета! Бременна съм в 20 г.с.. Преди 2 седмици изкарах варицела и тази седмица ще съм на изследвания, за да видим как е мъничето и дали има някакви увреждания. Съпругът ми уж беше карал варицела, но от 3 дни и той се бори със същия вирус, явно съм го заразила и се проявява по-късно (така смята личният му лекар). Основното, което ме притеснява е, че аз изкарах много по-леко варицелата- без висока температура и със слаб обрив. Мъжлето е вече 3-4-ти ден с висока температура и обрива му е поне 4 пъти по-обилен. Въпросът ми е , след като съм изкарала толкова лека болестта, има ли вероятност да я повторя отново?! Дали е възможно организма ми да е създал малко антитела?! Предполагам, че въпроса ми е много идиотски, но се побъркахме, когато аз се разболях. 2 седмици чакаме да дойде тази седмица, за да се изследваме и сега ние страх дали има опасност от повторно заболяване! Ако някой има опит или мнение по въпроса, ще съм благодарна да го сподели! Благодаря предварително!!!  bouquet

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не, бъди спокойна, толкова рано не може да те повтори. Виж, след 25-30 години /като мен Mr. Green/ - може.
А иначе всеки организъм е различен и по различен начин реагира на вирусите. А май мъжете наистина карат по-тежко варицелата Thinking.

Стискам палци всичко с теб и бебчето да е наред Praynig!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не повтаря Peace

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

Повтаря, повтаря, ама това е друга тема Laughing.
Важното е, че в този случай няма да повтори!

# 4
  • Мнения: 10 982
О, повтаря и още как, но наистина толкова скоро след предишното боледуване не е възможно да се разболееш отново. Сестра ми е боледувала от варицела като бебе и въпреки това я повтори, и то доста тежко, когато беше на 20 г. При мен пък се получи обратното - контактувах с нея, докато беше болна, но не се заразих.
Стискам палци всичко да е наред с теб и бебчо!

# 5
  • Мнения: 444
Благодаря за окуражаващите думи! Чувствам се по-спокойна и нямам търпение да минат изследванията днес! Хубав ден на всички майчета!  bouquet

# 6
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Дано не се повтори при теб.  Praynig

Желая ти най-прекрасното бебче на света!

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бъди спокойна Peace и леко бременеене Hug

# 8
  • Мнения: 712
Принципно е много малко вероятно да повтори, организмът изгражда траени мунитет, евентуално след много години, ако е намалял е възможно, но е малко вероятно.
В твоя случай, няма да се случи, бъди спокойна.
Дано всичко с бебенцето ви да е наред!

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
Надали след 2 седмици ще те повтори.
По принцип е чудо, че така леко си я изкаррала...че то децата дигат високи Т...пък ти не...а по принцип възръстните карат доста тежко шарките, така че не се чуди защо на мъжът ти му е така тежко...нали знаеш за шарките - колкото по-рано - по-леко.

Иначе по принцип повтаря варицелата - но тогава вече е херпес зостер.....и до колкото помня не е и опасно за плода....

Стискам палци всичко да е наред с мъничето.

# 10
  • Мнения: 4 668
С две думи , какво ? Може да повтаря варицелата ли ?
Аз я карах в 5-ти клас , а сега ако синът ми се разболее нищо чудно и аз да се тръшна ли ?

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
С две думи , какво ? Може да повтаря варицелата ли ?
Аз я карах в 5-ти клас , а сега ако синът ми се разболее нищо чудно и аз да се тръшна ли ?

Да, би могло, въпреки че най-често се кара по веднъж само. Като повторното вече ще си е херпес зостер....
Цитат
Херпес зостер е остро инфекциозно заболяване, което се характеризира с болезнен и характерно разположен кожен обрив. Болестта представлява реактивация на инфекция с варицела-зостер вируса, същият който причинява и инфекциозното заболяване варицела в детска възраст.

След преболедуването от варицела вирусът варицела-зостер остава в латентно (неактивно) състояние в коренчета на периферните нерви, които инервират кожата и пренасят информация за кожната чувствителност (за топло, студено, допир, натиск, болка и т.н.). Това реактивиране на вируса се наблюдава в 1 от всеки 5 души, преболедували от варицела. Това става най-често дълги години след боледуването от варицела.

Всъщност реално можеш да се разболееш и без досег с някой болен от варицела...защото то си е в теб...но ако тогава има спад в имунитета или нещо друго...може и да съвпаднат нещата....

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 15:28 от Angel_Dust

# 12
  • Мнения: 4 668
Много готино просто  Confused Само това ми липсва - на 31 г. варицела ...
Дано да ме подмине , де ...

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
Допълних си горния пост....херпес зостер не е точно варицела, но пак хич не е приятно...мъжът ми е карал и то без досег с болен от варицела...

Цитат
Херпес зостер се приема като изява на инфекция с варицела-зостер вируса у имунен спрямо него индивид (т.е. преболедувал в детска възраст от варицела или в много редки случаи ваксиниран срещу варицела). При определени условия "спящият" в ганглиите на сетивните нерви вирус се активира наново, т.е. става въпрос за ендогенна (идваща от самия организъм, отвътре, инфекция).

Възможно е по-рядко херпес зостер да се развие при възрастни след контакт с деца, болни от варицела. Контактът с индивид, болен от херпес зостер не предизвиква същото заболяване у възрастни, боледували от варицела в миналото.

Болният от херпес зостер може да бъде заразен само за деца и възрастни, неболедували от варицела (несблъскали се с вируса до момента), но това се наблюдава рядко. Ако даден индивид е преболедувал от варицела, за него контактът с болен от херпес зостер не представлява никаква опасност.

# 14
  • Мнения: 4 053
аз пък сега разбирам, че Варицелата повтаря,
винаги съм твърдяла, че е еднократна  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт