използване на залъгалка

  • 2 002
  • 67
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 864
здравейте,
ще се радвам мами които са ползвали залъгалка с техните беб4ета да споделят според тях които са положителните и отрицателните страни на това, до колко години са ползвали залъгалката, как са оту4или детенцето от нея и тн.

аз от 2 дена давам но само и единствено ве4ер преди заспиване защото много пла4еме и се ядосваме, и евентуално нощем ако се буди за н-ти път да се храни.
но така се 4увстваме и аз и малката спокойни и щастливи.но и се надявам това да не й стане навик....
 

# 1
  • Мнения: 1 187
Синът ми беше "нервно" и ревливо бебе, само бибероната го успокояваше. Отказахме я на една годинка, след като я оставих да се скъса и не му беше комфортно.

# 2
  • Мнения: 512
Аз и на двете ми дъщери съм  давала залъгалки.
Не мисля, че са вредни, ако не се прекалява с използването им - моите заспиваха със залъгалка в устата, през деня почти не съм ги давала.
Ние се отучихме от тях без каквито и да са драми около година - година и половина.
  smile3504

# 3
  • Мнения: 9 814
Аз също давах на дъщеря си залъгалка.
През деня почти не я ползваше, само заспиваше с нея и я плюеше почти веднага след като се унесе.
Ползва я почти две години и се отказа доста лесно.
Употребата й става наистина опасна, когато залъгалката не се вади от устата на детето.

# 4
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Давам на сина си залъгалка само ако се събуди през ноща.  Hug

# 5
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Аз пък така и не успях да я науча да смуче биберон Confused Купих и смених незнам колко си модела, ама Вики все не щеше Rolling Eyes

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Давах, за да не си смуче пръста и вечер като се будеше.
Махнахме я на 11 мес. заради зъбките - притеснявахме се да не се изкривят, а и малко след това сина ми тръгна на ясла и предпочитах да е без залъгалка там.

# 7
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И двете ми деца са ползвали залъгалка само когато заспиват. Според мен тя е "по-малкото зло" пред това да си смучат палеца например. Големият ми си я отхапа със зъби, беше на година и нещо, и сам спря да я търси.

# 8
  • Мнения: 1 763
Давам залъгалка, откакто се прибрахме от родилния дом. Когато беше съвсем малък, беше постоянно със залъгалка, сега, когато си играе  на пода, не му я давам, за да не я скрие под спалнята, когато си е в леглото, сам си я взема. На разходка обийновено не я търси, ако я поиска- му я давам. Не виждам нищо лошо в залъгалките, не ме притеснява, че е пристрастен към нея. Смятам да го оставя сам да се откаже, ако не го направи ои 3 години, ще се намеся.

От всички непоискани съвети от познати и непознати по градинките, най-много ме дразнят тези във връзка със залъгалката. Имам чувството, че залъгалката на детето ми пречи на целия свят, някои дори посягат да му я махнат от устата ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 666
Използването на залъгалка си зависи от детето.
Синът ми, например, изобщо не е смукал. Просто не искаше. Предлагах му различни модели и марки - не щеше никоя. И аз се отказах да го "уча". Така си и израстна без залъгалка.
Сега дъщеря ми обаче има залъгалка и си я ползваме. Просто тя е друг тип. Има нужда да "суче" за успокоение понякога. И ако не е биберона, си бута по някое пръстче или цялото юмруче в устата. Е, предпочитам да привикне към биберона, отколкото към пръстчето. Биберона по някое време може да го скрием/изхвърлим/загубим или каквото и да е, за я отучим, но пръстчето ще си е винаги там и отучването ще е по-трудно.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Залъгалка използваме от както се е родил, но само при приспиване.
Като му я дам и знае, че е време за сън.
През останалото време не се сеща изобщо за нея.

# 11
  • Мнения: 72
Ползвахме залагалка до 1 год. и после той сам се отказа. И сега има моменти в които бих я дала, но Алекс не я иска. С нея се успокояваше много лесно

# 12
  • Мнения: 594
Давам им залъгалка...когато са нервни и плачат, а също и като ще ги приспивам. Каката много беше привързана към бибата си - направо се бях притеснила че няма да успея да я откажа от нея... Но към годинка-годинка и нещо някак от раз стана (няколко дни й я давах само вечер преди сън, а после я скрих). Сега дребния също напоследък много я търси, но пък в момента го мъчат няколко зъбчета едновременно... Но след някой месец мисля и него да го отуча от бибата...

# 13
  • Мнения: 186
Нямах намерение да давам, а и той не искаше, постоянно я плюеше и не знаеше какво да прави с нея. Но за заспиване като че ли нещо мъничко не му достигаше и плачеше и нервничеше. И малко насила го научих педи да навърши 3 месеца. Но с нея заспива по-лесно. Денем въобще не предлагам залъгалка. Така, че съм ЗА! newsm10

# 14
  • Мнения: 1 428
Давам залъгалка когато заспива.

Общи условия

Активация на акаунт