Не ядем плодове - никакви!?

  • 2 240
  • 23
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 79
Здравейте момичета!!!
Пускам темата, провокирана от думите на моя позната: "Оооо това е много лошо!".
Споделих, че дъщеря ми отказва плодове в чист вид, не опитва нищо Crazy (Но плодови пюрета си хапва) и тя реагира така! Преди ядеше банани, диня, пъшеш, праскова. А сега само като гледа някой как яде плод, й се повдига.  Sick Имам чувството, че може и да си повърне само от гледане (извинете ме)...
Та кое е толкова лошо и има ли начин да я накарам да яде някакви полдове? Не знам дали е важно, но от месец приема витамини Мултисаностол, дали от тях си набавя необходимите количества витамини или няма връзка  newsm78
Благодаря ви предварително за отговорите!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 572
не бой се , моят син го захраних с готови плодови пюрета и сега познай , не ще и да чуе за пресни плодове , даже малко банан да му настържа в готовото пюре и веднага усеща и не го яде , не знам какво ще го правя
какви са тези витамини - някакви детски мултивитамини ли ? да не би да са нещо с плодов вкус ? знам ли

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Едва ли има връзка приемането на синтетични витамини с неяденето на пресни плодове,но пък нали казват,че когато организма има нужда от някоя храна си я търси.

# 3
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
и моя син не ядеше плодове.Започнах да му давам мултивитамините на д-р Тайс.Те са за засилване на апетита и имунната система.Сега яде нектарини,банан и понякога грозде. Peace

# 4
  • Мнения: 2 714
Може да опиташ пасирани,или с кисело мляко ако яде такова

# 5
  • Мнения: 1 032
Зеленчуци нали яде? Какво толкова, че не му се ядат в момента плодове на детето. Може да ги свързва с неприятно изживяване, щом има толкова остра реакция. Аз например не ям сурови малини от дете заради един паяк. И до ден днешен не ги ям, ако не са на компот или сладко.Не я насилвай, нещата ще си дойдат на мястото.

# 6
  • Мнения: 1 062
Е, като не иска детето, няма как насила да го накараш да му се яде. Опитай да ги даваш в каши, мляко (кисело), ядки ( овесени, ръжени, пшенични), слагай в следобедната закуска. Не плодови пюрета, а пресен пасиран плод. Ако пак отказва, не се притеснявай, насила не става.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 742
Давай му сокове щом не ще плодове.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
Спокойно, ще прояде, има периоди в които сина ми яде едни храни, а други не поглежда - така е и с плодовете и зеленчуците. Преди ядеше много домати сега не ги и помирисва ,  диня деше като бебе, после спря, сега пак я яде.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 826
Винаги съм била на мнение,че щом едно дете не желае дадена храна,не бива да бъде насилвано.Може да му се предложи в друг вид,но ако откаже,тогава просто за определен период от време не се предлага съответното нещо.Моите деца ядат определени плодове,други не искат и да ги вкусят.Някои предлагам само във вид на сок.имат си обаче периоди,в които отказват дори любимите им ябълки.Не правя драми от това.Е,ако не ядат никакви плодове не би ми било приятно,но определено не бих насилвала.Ще предлагам през определен период от време.И не бих давала плодовете с мляко.
Макар че не съм привърженик на синтетичните витамини,може би при вас на момента това е решение. Peace

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 79
Благодаря ви за отговорите момичета   bouquet
Сигурна съм, че едва ли е такава трагедия, че дъщеря ми не яде плодове. И като казвам никакви имам предвид - нито пасирани, нито на сок, или пък смесени с мляко, каша....
Тя по принцип си е злояда, та от това й "качество" се научих да ненасилвам детето си когато става дума за храна. А за плодове пък още повече  Peace
Може би след време ще яде и плодове...Но нали въглехидратите "хранят" мозъка, не съм спец по тези неща, но се разрових в нета и попрочетох туй-онуй. А именно в плодовете ги има. От там идва притеснението ми.
А връзката синтетични витамини-непоносимост към плодове, едва ли е възможна. Но.... и при други деца на познати, които приемат Мултисаностол например, се е получило същото. Thinking

# 11
  • Мнения: 468
И Калина не яде пресни плодове, но яде плодови пюрета всякакви. Доста въглехидрати има и в кашите, и в млякото, мисля че няма нужда да се притесняваш за това.

# 12
  • Мнения: 96
И ние не искаме пресни плодове - само пюрета. Не я насилвам, на периодично пробвам - дано посвикне с усещането и прояде.

# 13
  • Хасково
  • Мнения: 79
Имаме развитие по темата  Laughing
Сокчета не пиеше, а и аз не бързах особено да ги въвеждам  Mr. Green Но днес се реших и резултата е 50 мл. до обяд. Ще пием сокчета от пресни плодове  Laughing

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Предлагай периодично плодове-ще ги прояде...имай търпение

Общи условия

Активация на акаунт