Брак без секс - интересна тенденция

  • 13 636
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Днес четейки Нюзуик, попаднах на следната статия - http://www.newsweek.com/id/84397.
В статия се дискутира проблема за т.нар.sexless marriages, при които сексът в семейството е главно по инициатива на жената, а при мъжете обикновено няма здравословни проблеми, но те предпочитат да си поспят, отколкото да бъдат интимни със съпругата.Пускам тази тема, защото тук много жени се оплакват, че мъжете не им обръщат достатъчно внимание в сексуален аспект, искам с темата да ги успокоя, че това май се превръща в масово явление, дори в Америка.Много често това е брак, в който страстта обикновенно се превръща в "спокоен неделен секс". Общо взето, съветът на авторите на тези книги е намиране на диалог с въпросния съпруг.
Мислите ли, че такава тенденция се наблюдава в БГ сред мъжете, готови ли са те да гледат мач, филм или да си поспят вместо да се занимават с правене на любов?Тук не посочвам умората като причина, защото това е фактор за отказ, но не единствен.Ако сте в такава ситуация, какво бихте направили-намиране на любовник, развод или приемане на този начин на живот като даденост.Какво би подтикнало един мъж да откаже секс, проблеми на работата, скука и рутина в отношенията. Thinking
Надявам се да се заформи интересна тема. Очаквам вашите отговори.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 551
Не виждам нищо ненормално. Либидото на всеки човек е различно, така че обобщения в тази сфера не могат да се правят. За едни е "нормално" да правят по три пъти на ден секс, за други - по един път в месеца. Това няма нищо общо с чувствата на съпрузите.
Винаги съм задавала един и същи въпрос - когато станеш на 60 години и не правиш нон стоп секс - тогава какво? Спираш да обичаш, уважаваш и подкрепяш партньора си ли?
За мен сексът никога не е бил определящ в една връзка. Т.е честотата му. По-важни са други неща. Но както казах - свят широк, хора разни.

# 2
  • Мнения: 2 477
За първи път мнението ми да съвпадне с това на nana77 Peace
И да допълня.Това че е мъж не означава,че  е машина за секс.
А която от дамите иска да си намери любовник и с ежедневен секс,пак би го направила Thinking

# 3
  • Мнения: 3 675
Да, определено мнението на Нана е много добро формулирано.Съгласна съм с него. PeaceДа, но постоянните теми, които четем се вижда именно обратното, че хората са готови да си намерят дори любовник/ца, ако съпруга/гата не ги задоволява сексуално.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Или любовник, или развод- според зависи.

# 5
  • Мнения: 712
Аз пък може да съм тесногръда и ограничена, но не мога да си представя добър брак без добър секс. Наистина.
При нас оказва влияние. Ако по някаква причина не сме правили секс, това ни се отразява - някак ставаме по-дръпнати идвамата, всеки си прави неговите неща... Сексът ни сплотява повече от всичко, може да е заради секрецията на хормони, знам ли...

# 6
  • Мнения: 4 668
Или любовник, или развод- според зависи.
Даааа , точно така .

За мое щастие мъжете с които съм била преди , а сега вече и съпругът ми не страдат от подобна липса на желание  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 309
Тенденции много,но не на всеки му отива да е в крак с модата!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 173
Или любовник, или развод- според зависи.

 Peace

# 9
  • Мнения: 6 582
Отказвам да приема това за нормално, сигурно съм консервативна и не от този век.
Да не иска един здрав и прав мъж секс явно нещо не му е наред.
За щастие моите наблюдения за БГ мъжете са съвсем други и дано да продължи да е така.

# 10
  • Мнения: 1 215
Rolling EyesПускам тази тема, защото тук много жени се оплакват, че мъжете не им обръщат достатъчно внимание в сексуален аспект, искам с темата да ги успокоя, че това май се превръща в масово явление, дори в Америка.Много често това е брак, в който страстта обикновенно се превръща в "спокоен неделен секс". Общо взето, съветът на авторите на тези книги е намиране на диалог с въпросния съпруг.


Голямо успокоение, няма що!
А и мен американците са ми нищожен критерий за нормалност.



Винаги съм задавала един и същи въпрос - когато станеш на 60 години и не правиш нон стоп секс - тогава какво? Спираш да обичаш, уважаваш и подкрепяш партньора си ли?
.

Предполага се, че и партньорът е на тези години и са на една вълна! С годините хората имат различни потребности- толкова е елементарно! И, да, ако един 60 годишен вземе млада жена и няма секс, не виждам как ще я крепят на подкрепа, уважение, диалози и прочие.

# 11
  • Мнения: 4 665
Че коя връзка е щастлива без да имат партньорите и нормални интимни взаимоотношетия ooooh! По Америка да си живуркат както си искат...

# 12
  • София
  • Мнения: 2 840
С годините хората имат различни потребности- толкова е елементарно! И, да, ако един 60 годишен вземе млада жена и няма секс, не виждам как ще я крепят на подкрепа, уважение, диалози и прочие.
Е, тя пък все едно за секс ще го вземе Mr. Green

По темата - твърде голямата сексуална активност при мъжете един ден води до простатит и сексът рязко спира Laughing
Мъжете трябва да се щадят Naughty

# 13
  • Мнения: 1 215
С годините хората имат различни потребности- толкова е елементарно! И, да, ако един 60 годишен вземе млада жена и няма секс, не виждам как ще я крепят на подкрепа, уважение, диалози и прочие.
Е, тя пък все едно за секс ще го вземе Mr. Green

По темата - твърде голямата сексуална активност при мъжете един ден води до простатит и сексът рязко спира Laughing
Мъжете трябва да се щадят Naughty

Чунким няма и такива, които да се обвързват по любов, или каквото там изпитват към доста по-възрастни мъже.

А човек като иска да се успокоява, и причини ще си намери, и статии, че и челен американски опит, ако трябва! И мнения на подкрепа ще завалят, но вечер преди да заспи до Милото Си, всеки си знае какво му е и колко е удовлетворен.

Но, като цяло, да - такива са тенденциите- съвремнният човек прави по-малко секс- стрес, психическо натоварване, умора, обездвижване, затлъстяване и т.н. Не отива на добре този свят - за това живейте сега и не се щадете, ако можете, де

# 14
  • Мнения: 4 665
Говорите май за извратения еквивалент на Брак по сметка...в случая Брак по секс  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт