елегантни дрехи за малко по-ниска жена- ОТ/ДО

  • 2 744
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Имам следния проблем малко по ниска съм и си търся по елегантни дрехи които поне малко да ме направят по висока, може ли някой да ми помогне. около 163см и съм 63кг

# 1
  • Варна
  • Мнения: 535
Че ти не си ниска....
Ами като за начало високи обувки или ботуши до коляното, тези модерните ботички, които скъсяват краката ги забравяме.....леко свободни панталони, по-къси блузки или ризки, саката също са по-къси. Забравяме за дългите жилетки и пуловери....Полите са до коляното или под. Туники също не препоръчвам. Това го казвам от мой опит, защото аз съм дори по-ниска от теб.

# 2
  • Мнения: 3 698
И според мен не си ниска ...
/това го казвам от висотата на моите 156 см.Laughing /, по темата:

"Нисък ръст

Много жени мечтаят за крехка фигура и невисок ръст и не проумяват защо миньончетата искат на всяка цена да се променят. Въпреки изяществото си обаче ниските дами трябва да съблюдават пропорциите в дрехите. Желателно е те да изключат от гардероба си дългите поли, пуловерите и тоалетите с едър рисунък.

Идеален вариант за тях са костюмите с панталон с надлъжна кройка, едноцветните рокли с малки джобчета и неголеми ревери. Панталонът може да се замени с мини пола с оптимална дължина до коляното.

Такива варианти зрително издължават фигурата. Особено подходящи са дрехите, които подчертават тънката талия - къси жакети, прилепнали блузи, тесни панталони.

Подходящите аксесоари: не широки колани, обувки на висок ток и малка чантичка."


Съветите са от http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=5792
  bouquet

# 3
  • Мнения: 12
благодаря момичета.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 12
Привет, mimela6ka  Simple Smile

И аз съм на твоята височина (164см. съм) и преди години съм била точно на твоите килограми. (покрай кандидатстудентските изпити, така че за бала всичките ми съученички се стопиха, пък аз се удвоих newsm55 Имаше страхотен ефект, защото те едвам се забелязват по снимките от балната нощ, а аз гордо изпълвам всеки кадър  Crazy Embarassed ). Мисълта ми е, че чудесно те разбирам и имам опит тъкмо с тези параметри   bouquet

Според мен водещо в избора на дрехи трябва да бъде не ръста, а  конструкцията ти - т.е.(ако мога да ползвам популярната класификация) дали си тип "пясъчен часовник", "Ябълка", "Круша",  и т.н.  В съобразяването на дрехите към фигурата ти на помощ ще ти дойде геометрията, аз добре, че я обичах в училище  Whistling

Понеже не знам от кой тип телосложение си, най-общо бих те посъветвала чрез облеклото  да търсиш баланс или иначе казано с няколко примера:

- ако си тип "круша" и съответно имаш женствен ханш, можеш да си позволиш сако с подплънки, което визуално ще балансира фигурата ти
- ако пък си тип "ябълка" и талията ти е по-слабо изразена, добро решение са късите, невталени сака с дълъг или тричетвърти ръкав, които ще свършват малко под талията ти и няма да я подчертават, но ще оставят на показ една хубава pencil skirt например, така общия силует ще е строен (което е важно предвид ръста)
- ако си тип "пясъчен часовник" (като мен  Blush) -  винаги трябва да се стараеш талията ти да е подчертана (с хубав широк колан, блуза с широк еластичен кант, вталени сака и ризи), защото в противен случай визуално ще "съединиш" двете най-широки част в силуета си (рамената и ханша) и ще се загуби линията на фигурата ти.

Във всеки един случай не са важни мерките, а добре балансираните пропорции и общото излъчване на силуета  Peace

Няма да се разпростирам и по темата за цветовете, защото това вече се превърна в поредния мой километричен пост, и съм силно учудена, че все още не съм получавала заплашителни съобщения на лични да се въздържам от бъбривостта си  Blush
Само ще кажа, че няма позволени и забранени цветове за даден ръст, (аз съм против тезата, че черното прави голяма услуга в това отношение), нека отиват на тена и косата ти  Peace А ако искаш визуално да издължиш силуета си чрез цвят - обличай се монохроматично (в един и същи цвят), така ще се избегне хоризонталното  оптическо разрязване на фигурата по оста на талията  Peace
Ох, дано все с нещо да съм била полезна   Blush  bouquet

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 20:17 от Myriad Canaan

# 5
  • Мнения: 12
пак благодаря, много ми помогнахте всички  love001 smile3525 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт