В коя диета мога да включа сусамов тахан

  • 6 610
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 898
Здравейте! Имам нужда от малко гладуване. бях решила този път да пробвам Дюкан.Но имам проблем - приемам сутрин по една лъжица сусамов тахан / за лечение /. А той не се вмества в режима.Тогава какво да избера? Разделно хранене става ли? Моля ви, ако имате опит пишете.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Вашият сусамов тахан как е приготвен? Ако е с печен сусам, то някои благодатни съставки са безвъзвратно загубени.
Иначе ВМ НВХ (високо-мазнинно ниско-въглехидратно хранене) е съвместимо със сусам, даже препоръчително, поради високият процент на усвоимост от организма на безценния калций...
Този диет съм правил, там съм ял сусам. За други режими да кажат други отслабнали. Wink

# 2
  • Мнения: 2 959
...Имам нужда от малко гладуване....Разделно хранене става ли?...
Диманче, преди да предприемеш каквото и да е, кажи как са хормоните, щитовидната жлеза наред ли, защото гладуването в такъв случай няма да помогне. А за сусама трябва задължително да намериш място в храненията Си. Аз нямам лечебни предписания за сусама, но задължително вземам по 1ч. лъжица всеки ден, размесен с 1с.л. ленено семе. На РХ съм от доста време и трябва да Ти кажа че няма проблем, дори и малко нарушение да се получава, важното е че ще вмъкнеш полезните семена в един здравословен хран. режим, а не диета. А сусама е невероятно полезен, както Ти е писала Курасонката, дори и НВ режим да избереш няма да скучаеш г-жа Ананасова е незаменим източник на ценна информация, поддържа страхотно темата с невероятно чуство за хумор, така че успех Ти желая в избора. Но винаги здравето на първо място слагай.
Уважаема Небесна, радвам се да Те чета. Много чаровна е малката творческа магьосница на аватара Ти, но Тя няма и начин да е друга покрай майка Си/ изобретателна и писателна, мечтателна и действена, стилна и дейна/ и г-н Ананасов. Ако се чувате с г-жа Димитрова поздравления за малкият мъж и скоро да се появи таз Тонимирка сред нас.

# 3
  • Мнения: 2 898
Благодаря за отговорите!Нищо не ми е наред, ни хормони, ни щитовидна. Точно заради проблеми с околощитовидните жлези и усвояването на калция приемам сусамов тахан. В действието му съм убедена, защото го ползвам отдавна.Дълго време не можах да мръдна на кантара, защото програмата ми е объркана.Разгеле попаднах на читав ендокринилиг, който взе на сериозно проблемите ми и с помощта на Сиофор свалих 24-25кг. Сега обаче искам и аз да се понапъна за още малко.Затова се интересувам за сусама.Искам да го включа в режима.

# 4
  • Мнения: 2 959
...Нищо не ми е наред, ни хормони, ни щитовидна....
Е, това не го очаквах като признание от един невероятен Козирог- верен на себе си, точен и упорит понякога до лимита. Всичко е наред- живота Ти е дал доста неща, най- вече опит и удовлетвореност, които ги използваш. Така че наистина е време да направиш нещо за Себе си и да се "понапънеш". Димана27, включвам се отново само да Те попитам дали вземаш някакви витамини, особено Д- то е доста полезно за усовяването на Са от организма, а недостига му води до отделянето на паратироиден хормон, което пък води до др. неприятни моменти? Успех Ти желая отново в избора на режим- чети и избирай.

# 5
  • Мнения: 2 898
Kalida, ако можех бих си сменила зодията.Харесвах я, но се уморих да се катеря по канарите и да дълбая с рогата. Колкото до вит. Д, пия го непрекъснато, плюс калций с вит.Д. При мен точно паратхормона не достига и калция трудно се усвоява от огранизма. Мисля, че ще се спра на разделното хранене, защото не ми се изтърват плодовете на сезона. Пък и е лично изпробвано.

# 6
  • Мнения: 2 959
...ако можех бих си сменила зодията...
А, не така амбициозният Козирог не се предава, дори и да стигне до препятствието го преодолява, умората не го спира, а и това което природата е избрала за Теб рядко е грешно, така че успех и не се поддавай на предизвикателствата. Димана27, Ти сама знаеш че след трудният момент идва лавровият, така че ще се справиш, още повече че за двете Ти принцеси си пример на подражание. А за РХ, ако се спреш на него, скокни в Разделната темичка/ когато успееш да намериш време в стегнатото Си ежедневие/. Момичетата са невероятно услужливи със съвети, обменят менюта, но най- вече Ти самата може да споделиш разделен опит. Успех Ти желая на здравословно- хранителният фронт.

Общи условия

Активация на акаунт