Маса и столове за хранене

  • 49 017
  • 194
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте на всички, има доста изписано за кухни, но за трапезарната част (тази с масата и столовете) поне аз се натъкнах на малко идеи.
Дайте идеи за фирми, които предлагат качествени маси и столове за хранене. Много ми харесват Интерседа, въпреки противоречивите мнения, но нямат кръгли маси за съжаление, а на нас ни трябва точно такава. Бихме дали и повече пари, само да е качествена.
Казвайте, откъде са вашите маси и столове - дайте сайтове, адреси, всякакви идеи и снимки по възможност. И .... благодаря  Hug !

# 1
  • Мнения: 2 803
Калинче, записвам се да следя и аз темата. Това ми е на преден план сега. За сега съм харесала едни столове с кожа на Явор. Като седнах ми бяха доста удобни, но маса не си харесахме с мъжо и сме пред дилема.

# 2
  • Мнения: 1 305
Мога да ви кажа да не си взимате от Станков.  smile3516
Нашите столове са на по-малко от година и вече им се наложи леко ремонтче. Трябваше да се затегнат болтовете, които държат облегалката към седалката, че се бяха разклатили доста, а единия почти се беше счупил. А как некадърно бяха монтирани въпросните облегалки просто нямам думи!   ooooh! Отворите за болтовете бяха с почти два пъти по-голямо фи от самите болтове.

# 3
  • Мнения: 1 558
Нашите са произведени от http://www.teoharovi.com/Bg/home.htm
Вече 5 години не сме имали никакви проблеми

# 4
  • Мнения: 535

Още един глас за столовете на Теохарови Peace

# 5
  • Мнения: 1 165
Ние сме си харесали столове на фирма Тедива-Добрич, но все още не сме ги взели.Бих се радвала, ако някой има някакви впечатления от тях и може да сподели

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ох, и на мен ми предстои. Аз имам определни изисквания към масата - да е 120см дълга, да се разтяга поне до 200-240см, да са еднакви със столовете, а имам и претенции към дамаската на столовете, и те да са с подлакътници. Кога ще отворят Икеа тук, няма как да ги мъкна от Солун  ooooh!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Сиренце, и аз много държах на столове с подлакътници, но какво се оказа - ако подлакътниците са с нормална височина не се събират под масата, т.е. столовете трябва винаги да са по-встрани. Ако пък са достатъчно ниски за да влизат отдолу, не са особено удобни за облягане.

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Сиренце, и аз много държах на столове с подлакътници, но какво се оказа - ако подлакътниците са с нормална височина не се събират под масата, т.е. столовете трябва винаги да са по-встрани. Ако пък са достатъчно ниски за да влизат отдолу, не са особено удобни за облягане.
Ох, за това не се бях сетила   Blush ooooh! Но пък стол с подлакътници е несравнимо по-удобен.

# 9
  • Враца
  • Мнения: 876
Здравейте, и аз с интерес ще следя темата че от доста време издирвам подходящите маси...при нас проблема е че трябва да е с ширина 75 см ако искаме да се разминаваме нормално в кухнята, а много малко фирми предлагат подобни, и като допълнително е че ми се ще да е и малко разтегаема поне на 130 см...за холната съм се ориентирала да е 100/100 квадратна, но мисля че би трябвало да е същата като кухненската като вид защото двете помещения кухня и хол са преходни и без врата или каквото и да било...също проблем е че не знам как да избера подходящите столове...харесвам модел на столове и отделно на маса но като че ли никога не се получават като комбинация...
ще се радвам ако някой помогне със съвети
това е кухн … 2; ни (чудя се дърво с метал ли да е или само дърво)
и това хола
засега съм харесала това като кухненска

вече получих достатъчно упреци че трябвало да започнем от мебелите и да определим стила на апартамента, но при нас всичко стана спонтанно и се хвърлихме така да се каже с главата надолу...като за пръв ремонт си ни харесва (с доста малки забележки, но и те с времето започнаха да си ни харесват)...чудя се и цветово какво би подхождало на холната маса, защото според мен тя трябва да е в тон с мебелите

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Сиренце, и аз много държах на столове с подлакътници, но какво се оказа - ако подлакътниците са с нормална височина не се събират под масата, т.е. столовете трябва винаги да са по-встрани. Ако пък са достатъчно ниски за да влизат отдолу, не са особено удобни за облягане.
Ох, за това не се бях сетила   Blush ooooh! Но пък стол с подлакътници е несравнимо по-удобен.

Несъмнено, и аз доста се разочаровах от този факт. Ти кои столове от Икея си харесала? Ако имаш достатъчно място, не му мисли. Преди месеци бях изучила подробно пазара и производители на маси и столове и до колкото си спомням маса, която да се разпъва двойно имаше само в тази фирма

# 11
  • Мнения: 4 965
И аз се записвам да следя темата. В момента съм в дилема какво да избера за трапезарията - дали да са "тежки" маса и столове (т.е. тъмно дърво или ПДЧ с кожа) или "леки" (модерните напоследък комбинации от стъкло, алуминий и кожа).
Ако намеря едни варианти в нета, ще ги покажа...

# 12
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 671
Здравейте, и аз с интерес ще следя темата че от доста време издирвам подходящите маси...при нас проблема е че трябва да е с ширина 75 см ако искаме да се разминаваме нормално в кухнята, а много малко фирми предлагат подобни, и като допълнително е че ми се ще да е и малко разтегаема поне на 130 см...за холната съм се ориентирала да е 100/100 квадратна, но мисля че би трябвало да е същата като кухненската като вид защото двете помещения кухня и хол са преходни и без врата или каквото и да било...също проблем е че не знам как да избера подходящите столове...харесвам модел на столове и отделно на маса но като че ли никога не се получават като комбинация...
ще се радвам ако някой помогне със съвети
това е кухнята ни (чудя се дърво с метал ли да е или само дърво)
и това хола
засега съм харесала това като кухненска

вече получих достатъчно упреци че трябвало да започнем от мебелите и да определим стила на апартамента, но при нас всичко стана спонтанно и се хвърлихме така да се каже с главата надолу...като за пръв ремонт си ни харесва (с доста малки забележки, но и те с времето започнаха да си ни харесват)...чудя се и цветово какво би подхождало на холната маса, защото според мен тя трябва да е в тон с мебелите


Сори за офф-а, само да попитам. Много са хубави стените ти в хола. Това смеска тапет и латекс ли са?

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ментолка, мерси за инфото, ще разгледам тази фирма  Hug Ще потърся гърцкия каталог на Икеа да покажа снимка тук, на масата+столовете които съм харесала(плюс това са по-евтини и ги имаш веднага, не след 1-2-3 месеца). Моята драма е че искам бяла маса от пдч или мдф+комплект от 4 бели стола с дамаска като на дивана  Crossing Arms Иначе, проблема с Икеата е, че масите и столовете не се разглобяват и ще ми трябва бус или поне ван  Thinking

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 11:32 от Сиренце

# 14
  • Враца
  • Мнения: 876
Лолита благодаря...измислица на майстора е защото местихме врата и каза че дори и да се напука няма да се вижда (и беше прав), както не се виждат и на места кривите стени ....след което и в спалнята решихме да е същото,вместо само червена стена (мъж ми щеше да получи удар като я видя - 5 мин мълча)...тогава исках да е червено с винилов стикер, но в този период в БГ все още не се откриваха свободно и ме гледаха като изкопаемо...стените са латекс, след което се полира с някаква паста да се постигне лъскав ефект и накрая с тези естествените гъби за къпане (има подобни и в магазините за строителни материали) се правят матови шарки в друг цвят, но сега вече има страхотни шарки имитиращи мазилки...

Общи условия

Активация на акаунт