Кюфтета с доматен сос - как ?

  • 13 369
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 224
Момичета, бих се зарадвала на рецепта за тези кюфтенца. Хашвах ги скоро в една Тропс Къща и бяха ужааасно вкусни.  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 352
Супер лесно я приготвям тази манджа и става винаги много вкусно. Някои пържат кюфтетата, но на мен ми стават доста тежки, затова ги правя варени, пък е и по-здравословно.

За кюфтетата:
500гр. кайма
шепа ориз
1 яйце
1 глава лук
чубрица, чер. пипер, сол
брашно за овалване

За соса:
500мл. доматен сос
сол, 2-3 зрънца бахар, 1-2 листенца дафинов лист
2-3 скилидки чесън
вода
пресен магданоз за поръсване

В тенджерка се сипва доматения сок, долива се с вода, слагат се подправките, без чесъна и магданоза. Когато заври се пускат кюфтетата, омесени с подправките и другите продукти, и оваляни в брашно. Когато набъбне оризът, манджата е готова. Филетираният чесън се слага накрая (горе-долу 5-10 мин. преди да свалиш манджата от огъня), за да не си губи вкуса. При сервиране се поръсва с магданоз. Дори олио не слагам, защото каймата си пуска мазнина.

# 2
  • Мнения: 774
Ей тези кюфтенца съм ги правила и много се харесаха вкъщи! Peace http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,825.msg43571.html#msg43571

# 3
  • Мнения: 1 224
Много ви благодаря  Hug

# 4
  • Мнения: 5 001
Аз пък редовно я правя,когато ми останат пържени кюфтета  Laughing Laughing Laughing
В тенджерка настъргвам домати(или слагам 1 буркан леко пасирани белени домати),4-5 скилидки чесън,1 дафинов лист,2-3 щипки черен пипер.....като поври и се посгъсти добавям кюфтетата и магданоз.Свалям от огъня и похлупвам да поемат ароматите.Мазнина(олио) не слагам или ако преценя слагам около 1 с.л.,защото кюфтетата са пържени.
Много вкусно става.

# 5
  • София
  • Мнения: 974
Аз ги правя с малко по-различен доматен сос...рецептата е на Звездев и е принципно със свинско, но на мен много ми допада и я използвам, и за кюфтета

1 глава печен чесън
3-4 печени чушки
1 буркан стерилизирани домати
Всичко се пасира и се добавят подправките /черен пипер на зърна и даф. лист/ да покъкри малко и след това добавям кюфтетата /сварени отделно/

# 6
  • Мнения: 592
Чудесни идеи. Аз отдавна не готвя такава манджа, защото в къщи никой не я яде, но сега се амбицирах да забъркам една в моя чест. Anim  ще пробвам твоята рецепта Peace

# 7
  • Мнения: 452
И аз ще пробвам варианта на Anim. Досега все като Marieta съм ги приготвяла. Наистина стават много вкусни.  chef

# 8
  • София
  • Мнения: 974
Радвам се, че ще я опитате Hug Дано не ви разочаровам
Само да уточня ...под "да покъкри малко" имам предвид поне 20-тина минути, на тих огън, под капак..
и да дам съвет ...не замествайте печеният чесън със суров, различен е вкуса Hug и ако соса стане по-гъст, сложете малко от водата, в която са вряли кюфтетата

# 9
  • Мнения: 216
Ей тези кюфтенца съм ги правила и много се харесаха вкъщи! Peace http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,825.msg43571.html#msg43571
Аз ги приготвям по същия начин  Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Аз правя Писюр кюфте, страшна вкусотия е  Blush

500гр кайма
1 кафена чашка ориз
1 морков
3 глави лук
1/2 ч.ч. домати от консерва
1 ч.л. червен пиоер
1 суха чушка
магданоз, джоджен
2 с.л. брашно
3 с.л. олио
черен пипер и сол

Разбърквате каймата с ориза и оформяте кюфтенца. Нарязаните лук и морков се задушават в олиото, добавят се доматите, пиперът, брашното, магданозът и джодженът. Залива се с гореща вода. Щом кипне, слагаме кюфтенцата. На тих огън да къкри поне половин час. Лесно е и наистина става вкусно, една приятелка, дето изобщо не яде кюфтета със сос, много ги одобри  Grinning

# 11
  • Мнения: 679
Аз винаги правя манджичката с пържени кюфтета. Напоследък от пърженото ми става много тежко, но ... по този начин приготвена манджата ми е най-вкусна, дори вчера правих. Изпържих кюфтенцата в тефлоновия тиган със съвсем малко мазнина. Те си пуснаха и тяхната. После в тенджерката задуших повечко лук, моркови, добавих червен пипер и доматен сок, дафинов лист, черен пипер на зърна. Прибавих кюфтенцатата, долях с малко вода, след около половин час сгъстих с брашно /1 суп.л./. Добавих и малко маги - вълшебен вкус и магданоз накрая. Стана много вкусно  Peace

# 12
  • Мнения: 6 461
Към каймата се добавя дребно нарязан лук,яйца,черен пипер и дребно нарязан магданоз.
Оформят се кръгли кюфтета,Овалват се в брашно и се полуизпържват.
Отделно се приготвя запръжка от дребно нарязан лук,моркови и целина,доматено пюре,брашно и черен пипер.
Разрежда се с бульон и ври за около 20 минути,след което се пасира.Към получения доматен сос се прибавя черен пипер на зърна и полуизпържените кюфтета.
Ястието се запича до готовност и се поръсва с магданоз.

Общи условия

Активация на акаунт