Гъбички в устичкта и долу на устничките

  • 1 087
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте д-р Слънчева,

дъщеричката ми  е на 6м и половина

Имаме гъбички в устичката и  долу на устничките.
Започнахме лечението с Тридерм и  Дактарин. Устата се изчисти но не и долу.
После педиатърката ни изписа Пиоктанин и едно кремче по нейна рецепта - ланолин, вазелин, вит А,Д, нистацин и гента гел. Изчезнаха за 4-5 дена. Но след като спрях да я мажа започнаха пак да се появяват. Като намжа пак изчезват и така вече 1 месец, появявт  се и  в устичката и долу.

Сменихме 3 вида памперсите, мокри кърпички използвам доста рядко.
При изследванията излезна че имаме в урината 15-20 левко.един. еритр и  сега ще повтаряме урината. всичко друго  е наред.

Все още се кърмим трябва ли да мажа и зърната с дактарин? Защото педиатърката ми каза че няма смисъкл да се мажа, което  ме учуди.
Може ли да се вземе посявка от устничките долу?
Какво друго бихте ме посъветвали?

# 1
  • Мнения: 19
само да отбележа че с урината  всичко  е наред.

Потърсих и второ мнение от педиатър и той ме посъветва да мажа устичката с мед и сода.
Но ме притеснява да давам мед. Не е ли много малка? Доколкото съм знам мед се дава поне след 1 г.

А за долу ми каза да направя вода със сода и  да я поливам след баня.

# 2
  • Мнения: 5 760
Гъбичките са доста упорити на лечение. Имаги освен на лигавицата на устата и в изпражненията и затова има обрив и долу.Добре е да съчетаете Дактарин орал гел 5 х 2,5 мл. след хранене за 5-6 дни и мазане на обривите  по сезалището и усничките 3 х дневно с Дактакорт. Мисля, че проблемът ще се реши. Grinning
Мед се дава след 3 годинки.

Общи условия

Активация на акаунт