Помогнете ми с фф

  • 556
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
 Как по дяволите фф засича овулация по точно я предполага предварително?И как си слагате тези червени ограничители за да се засече овулация ако има такава.Ако може да ми обясните стъпка по стъпка защото ми куца английският.
Благодаря предварително надявам се да не досаждам с банални въпроси.

# 1
  • Мнения: 1 419
засича я спрямо данните, които нанасяш - БТ, вторични белези като ЦС, положение на шийката и т.н.
Когато е червена лентата - това е автоматично:
  - при прекъсната - 'подозира' че тогава е била, защото или само по един от признаците я отчита, или не се категорични резултатите ти
  - при непрекъсната - категорично казва, че тогава е било овуто

т.е. от теб се очаква само всеки ден да си нанасяш най-надлежно информацията Wink

Що се отнася до предварителното засичане - това може да стане само ако си с ВИП достъп и имаш история, на която ФФ може да стъпи за предположение

Enjoy!

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 199
ФФ има два начина, по който софтуера предполага кога е овулацията- Fertility awarenes и advanced. при първия засича предполагаемата овулацяи, когато темп с еповиши над останалите и се задържи така поне три дни- те ти слагат червените линии, като вертикалата е на деня, който смятат, че е овулацията, а хоризонталата е една линия, над която по време на втората част на цикъла темп трябва да е .
При втория метод вече от значение са цервикалната слуз, тестове за овулация, прием на прогестерон и т.н
По принцип те ти слагат червените линии, ако си сигурна, че овуто е минало , можеш да го отбележиш със сини линии и сама да определиш на кой ден и каква да е хоризонталаната черта

Общи условия

Активация на акаунт