ЗАЩО БЕБЕТО МИ ПОЧИНА???

  • 2 012
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 131
Изкарах една нормална втора бременност с разлика между двете 10 години.Всичко вървеше добре до около 29 г.с. Започнаха да ми се надуват ходилата,глезените,лицето,устните,пръстите на ръцете,сърцето ми прескачаше почти денонощно.Кръвното ми беше 120/80,хемоглобина  96,килограми +10.При редовната ЖК докторката каза,че било нормално за бременността,на частната ЖК-също.Но към 31 г.с спрях да усещам бебето да рита.Мърдаше,но движенията бяха вяли и мудни.Веднага посетих частната ЖК,защото там видеозонът беше триизмерен и се установи,че сърдечните тонове са "чудесни" от 157 до 178.И в продължение на 3 дни ходих всеки ден на запис на тонове.Дните бяха сряда,четвъртък и петък.Същевременно направих изследвания за албумин и ПКК-албумин нямах,хемоглобин отново 96.АГ-то ми изписа Тотема и нофилин.Тотемата е за хемоглобина,но така и не разбрах защо ми изписа нофилина,при положение,че аз не страдам от астма.В събота усещах слабо бебето,но в неделя пак спрях да го усещам изобщо.В понеделник помолих за запис на тонове,но ми беше отказано-казаха,че нямат свободни часове и да отида на другия ден.Но на другия ден вече бях на държавната ЖК и там установихме,че детенцето ми няма сърдечни тонове.Родих я 2 кг.в 33 г.с без увита пъпна връв и без възли по нея,водите бяха бистри,но в болницата ми казаха,че отговор за смъртта на детето ми няма да намеря и да не очаквам кой знае какви резултати от аутопсията.Бях правила амниоцентеза в 18 г.с и тя доказа,че детето е абсолютно здраво.
Та въпросите ми са следните:
1.Според вас от какво почина детето ми?(кръвната ми група е 0+)
2.Какви изследвания е нужно да си направя за да износя евентуална следваща бременност?
3.Много ли е опасно,ако започнем бебеправенето след около 2 редовни цикъла?
Благодаря ви предварително и моля ви дайте ми някакви адекватни отговори!Боли,когато изгубиш дете,но още повече боли,когато обвиняваш само себе си за това.Не искам да обвинявам никой-искам следващата бременност да я изкарам спокойна,а не във страх.

# 1
  • Мнения: 287
На първия въпрос не мога да ви отговоря;според мен това е най-трудния отговор,който може да си даде на една майка.В едно съм сигурна,че Вие нямате никаква вина за това.
Не трябва да си правите никакви особени изследвания;просто изчакайте 4-6месеца;забременеите отново и към 29-30г. с./може и по-рано в зависимост от това как се развива бременността/лекуващият лекар да ве направи доплерово изследване.

Общи условия

Активация на акаунт