Пожелание за кръстници

  • 25 133
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Тази събота малкият ми син става на 1г. и ще го кръстим.

 Ако имате идея за пожелание към кръстниците, ще бъда благодарна ако я споделите. newsm03

Изчетох всички теми свързани с кръщенето , но там няма нищо подходящо.

 Идеята е да изразим благодарност , за това , че са кръстници на децата ни.... но как точно да го формулирам ми е трудно.
 Simple Smile

# 1
  • Мнения: 26
ехооо, никой ли не знае

# 2
  • Мнения: 1 897
Очакваш някой друг да ти каже как да изразиш благодарността си ли?
Ами просто напиши това, което ти идва отвътре. Простичко и искрено,  без да се стремиш да оригиналничиш излишно.

# 3
  • Мнения: 3
То човек да не зададе въпрос в този форум.
Нали целта е да се помогне на някого. В повечето теми предполагам авторите са станали " пишман" , че са ги пуснали.
А това дали ще се възползват от направените предложения  си е техен личен проблем.


Интересна ми е темата, че и на мен ми предстои след известно време,но май няма движение.
Моля за извинение.

# 4
  • Мнения: 1 897
Marsel, понеже съм единствената писала по темата преди теб (освен авторката)-разбирам, че упреците ти са отправени към мен.
Обаче не ми е ясно защо. Считам, че съветът ми да напише искрено и без излишна помпозност това, което мисли и  което чувства е напълно уместен и би бил от помощ. В никакъв случай не съм държала непременно да го последва-не знам от къде ти хрумна подобна идея.
Иначе си извинена. Вероятно просто си изтълкувала думите ми като опит да размахам назидателно пръст, иначе не мога да си обясня тона в първата част на поста ти.

# 5
  • Мнения: 1 900
Това е толкова индивидуално и лично, че едва ли ще получиш някакъв съвет.
Лично аз не съм пожелавала нещо специално на кръстниците ми за кръщенето.
Когато става въпрос за пожелания на първо място са собствените ти критерии за благополучие и приоритетите ти в живота, а на второ тези на отсрещната страна.
Когато кръстиха сина ми това което лично аз казах на кръстниците беше, че от този ден те са много важни хора за сина ми, че ако някой ден се случи нещо с мен или мъжа ми те ще са тези който ще го възпитат и отгледат и аз ще съм спокойна, че е в добри ръце.
За мене кръстицата на сина ми е негова духовна майка.
Давам ти пример в смисъл, че е важно пожеланието да е от сърце и да е казано според твойте лични разбирания и тези на кръстниците.
Мойте такива ще се сторят глуповати примерно на едно семейтво което кръщава просто заради това да каже, че го е направило.
Дано ме разбра какво имам впредвид...

Общи условия

Активация на акаунт