Отговори
  • Мнения: 1 310
Прочетох темата "Учителка бие ученици" и именно тя ме провокира да задам този въпрос във форума?
Представете си учили сте в университет, имате знания, умения, възпитание и изведнъж един пубер  ви тегли една каруцарска. Като преди това, същия този системно ви е късал нервите с лиготии, унизил ви е достатъчно пред останалите деца от класа  и разбира се, не се впечатлява от интелигентните ви забележки. Нямате право да го изгоните от часа си. Каква ще е реакцията ви? Ще се сдържите ли да свърши часа, да го заведете при директора, да извикате родителите му?

# 1
  • Мнения: 3 423
Ще му стъжня живота, ще ми се моли,
в края на краищата аз дърпам конците.
Но едва ли ще се стигне дотам, доколкото
се познавам. Обожавана учителка бих била.

# 2
  • Мнения: 247
Ще му бия два шамара, а после за оправдание ще кажа: Е пък, да не съм го убил?! Crazy

# 3
  • Мнения: 2 161
Ако те псуват по принцип,значи и ако си учител,пак ще го правят.

# 4
  • Мнения: 16
Liska, а как мислиш, че би станала "обожавана" учителка? Интересно ми е, какви методи би използвала.
По темата - бих сдържала нервите си, за да свърши часа, но не знам какво бих направила след като го заведа при директора и той нищо не направи по въпроса. Не знам и какво бих направила, след като дойде един нахакан родител, който се държи с мен като с измет и който за съжаление със сигурност ме е псувал пред детето си или отношението му към учителите е такова, каквото демонстрира детето му.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 419
Аз затова не станах учителка! Mr. Green
А можех.
Знам какво се иска, за да си учителка в нашенско училище и знам, че мойте способности и нерви не са за там!

# 6
  • Мнения: 6 617
Тъй като съм млада и нервите ми са по-здрави бих издържала да свърши часа ,но ако съм пред пенсия не знам.

# 7
  • Мнения: 247
Ако те псуват по принцип,значи и ако си учител,пак ще го правят.

Абсолютно вярно. Един учител трябва да има АВТОРИТЕТ пред учениците си. Друг е въпросът как ще си го изгради. Определено, с шамари няма да стане.

# 8
  • Мнения: 101
По принцип изначало учениците и студентите трябва да имат вече изграден, макар и минимален авторитет към самата институция. Отделно е доизграждането от конкретния преподавател.

# 9
  • Мнения: 2 161
Учителката,която провокира тази втора тема е просто луда жена.И изобщо има много прости и безинтересни учители.Децата какво са виновни,че псуват?В къщи имат родители,които не са ги научили,че е лошо да се псува и да се мачка.А в училище имат учители,които не посещават психолог и не се лекуват.

# 10
  • Мнения: 212
Liska, а как мислиш, че би станала "обожавана" учителка? Интересно ми е, какви методи би използвала.

Методиката е ясна. Описана е в "Българи от старо време" и се казва "Хаджи Генчовата методика на възпитание". Изпитана е във времето и действа безотказно

# 11
  • Мнения: 212
Учителката,която провокира тази втора тема е просто луда жена.

Извинявай ама и ти да си на нейните години, цял живот учителка, щях да те питам дали ти щеше да бъдеш по-нормална. Много лесно раздаваме диагнози кой луд и кой не.

# 12
  • Мнения: 2 161

Цитат на: Pipi_Dalgoto_Chorapche
Не си позволявай да обиждаш Naughty Къде точно прочете, че съм учител?!


Хопала,нова рибка си хванах!
Не се напъвай,имах предвид учителката от темата "Учителка бие ученици".Теб дори не съм те забелязала.Но сега като се замисля,от теб би излязла прекрасна учителка.

# 13
  • Мнения: 3 423
Liska, а как мислиш, че би станала "обожавана" учителка? Интересно ми е, какви методи би използвала.

Познавам се добре. Няма как да е другояче.

# 14
  • Мнения: 2 161
Учителката,която провокира тази втора тема е просто луда жена.

Извинявай ама и ти да си на нейните години, цял живот учителка, щях да те питам дали ти щеше да бъдеш по-нормална. Много лесно раздаваме диагнози кой луд и кой не.
Ще те извиня,щом искаш.Има много учители на нейната възраст,които са обожавани от учениците си.

Общи условия

Активация на акаунт