Моля за съвет

  • 1 202
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!Разделихме се със съпруга ми преди повече от месец.Искам да подам молба за развод.Не съм сигурна дали да бъде по взаимно съгласие,или не,защото той ту е съгласен,ту ми казва,че няма да ми даде развод.Моля посъветвайте ме как да постъпя и каква да бъде молбата.Ние нямаме какво да делим,единственно искам двете ми деца да си останат при мен и нищо друго.

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 12:27 от alexa35

# 1
  • Мнения: 2 175
По взаимно, разбира се..
Още повече, че няма какво да делите..
Притисни го - (даже му подготви направо молбата) и да я разписва..))
Успех!

# 2
  • Мнения: 393
  Не бъди теле,ако ти не искаш сега,може би децата ще поискат.Ти си знаеш историята и възможностите му,ама от много"не искам нищо" и с единствената мисъл да приключат и да се отърват от бившите,много жени после са съжалявали(когато почнат панаирите...)Ако може по взаимно съгласие добре,ама ако се опъва-виновен Crossing Arms

# 3
  • София
  • Мнения: 17 258
То добре по взаимно съгласие, ама ето вчера една приятелка ми каза, че нейния хубавец (който подписа споразумението при адвоката) не е дошъл на делото. А на адвоката са си платили вече все пак.
Така че сега всичко наново, ще го съди и ще се проточи над година.

Трябва да си много сигурна в човека, за да идете на взаимно съгласие.

# 4
  • Мнения: 2 655
За развода по взаимно съгласие се иска двама, два подписа и да се явите двамата в с. заседание, а ако му скимне и не дойде край на делото и парите.
Заведете дело по негова вина чл. 99 , ал 1 от СК), в процеса, ако постигнете споразумение можете да го трансформирате по чл. 100 от СК по взаимно съгласие.
адвокат

# 5
  • Мнения: 700
Ако не е сигурна в него, дело по вина по чл.99 от Семейния кодекс, което после да се трансформира в развод по взаимно съгласие.

# 6
Здравейте и от мен
разведена съм вече от 5 години с 5 и 7 годишни дъщери
Когато дойде датата за развод и въпросният се появи пред заседателната зала моят адвокат му предложи там на место да бъде по взаимно съгласие
Иначе щеше да бъде съден и щеше да е по зле за него
Успех

# 7
  • Мнения: 7
Излиза,че ще бъде по-добре да е искова молбата и евентуално след това да премине по взаимно съгласие.Аз съм почти сигурна,че той,за да ми направи мърсотия,няма да дойде.И всичко ще трябва след това да започне отначало.

Общи условия

Активация на акаунт