За таксите при теглене от банкомат

  • 1 127
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17 972
Може и да не ми е за тук темата, но ако има мами, работещи  в този бранш, кажете какви са. Не е ли нормално на самия банкомат да си пише колко се удържа към съответните банки. Съдейки по самите бележки, никога не ми се получава една и съща сума за теглене от един и същ банкомат? В какви рамки варират таксите?

# 1
# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
В сайта на всяка банка пише таксата за теглене от техен банкомат. Най-малка такса имаш, ако теглиш от банкомат на твоята банка.

# 3
  • Мнения: 17 972
Прочетох- 0,50- 0,60 лв. И аз така си знаех, тогава как така ми се губят 2,08 лв между две тегления? Нито е първоначално блокираната сума, не знам, подозрително е. Никога не съм си смятала, но днес като седнах- да се хванеш за главата- каша пълна.

# 4
  • Мнения: 39
Таксата е по-ниска за банкомат на банката, към която имаш карта и обявените от банката цени обикновено са за таксата при теглене от техен банкомат. Ако обаче теглиш от този на друга банка, тогава важи съвсем различна тарифа, която е доста по-висока и се определя от банката, собственик на банкомата. Peace

# 5
  • Мнения: 2 180
Ако обаче теглиш от този на друга банка, тогава важи съвсем различна тарифа, която е доста по-висока и се определя от банката, собственик на банкомата. Peace
Не е така, таксите се определят от банката-издател на картата. В тарифата е вписано колко е при теглене от банкомат на същата банка и колко е от банкомат на други банки.

# 6
  • Мнения: 438
При старата ми карта, издадено от ДСК си знаех, че щом тегля от банкомат, на който има изписано БОРИКА, ми се удържат 20 ст, а от другите банкомати може да ми се удържат по 2-3 лв. в зависимост от това на чия банка са собтсвеност.
Но при издаването на новата ми карта (също на ДСК) разбрах, че вече има такса за обслужване на картата и всеки месец ми се удържа различна сума ( предполагам, че е някакъв поцент от наличната в картата сума).Но само мога да гадая!!! Rolling Eyes
Още преди да ми издадат новата карта, попитах служителката колко точно ще ми се взима от картата а тя каза :"Около 1,50 ".Следващия път зададох въпроса си така:"Значи всеки месец ми се удържат по 1,50 за обслужване на картата?", а жената каза "Ами 1,50 -2 лв.  Различно!"
 От там ми хрумна тази мисъл, че се удържа процент, защото тази карта си я издадох за превеждане на майчинството и служителката знаеше това, така  че може би си е направила сметката каква сума ще се превежда на тази сметка и като сметне да речем 8- 10 % - ей ти ги 1,50 -2 лв newsm78
А и когато  ми се съберат повечко пари после ми се взема по-висока такса за обслужване...
 Ехееее, какъв роман написах... Laughing 

# 7
  • Мнения: 2 180
Нееее, дебитните карти няма такса управление. Това е новата услуга на банките- застраховат те по твое желание срещу източване на картата ти. Таксата е 20-25 лв. на година, не помня колко точно. На мен ми предложиха като си подновявах картата, но отказах, защото ми обясниха, че се възстановява откраднатата сума над 200 лв., а това са длъжни да го направят така или иначе по закон.  Rolling Eyes
Дано не се случва, но е добре да си знаете правата!

# 8
  • Мнения: 1 517
ма нали и те трябва да живеят от нещо.

Общи условия

Активация на акаунт