Ще го сметнете ли за простак,ако...

  • 5 206
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
...не ви пропусне първа в ресторанта,не ви отмести стола,започне да се надвиква пред сервитьора кой да плати сметката?Изобщо познавате ли правилата и в каква степен.Аз не чакам да ми отворят вратата на колата,за мен това е отживелица.Но на другите правила държа в някаква степен.

# 1
  • Мнения: 3 423
В ресторанта и да ме пропусне, не ме
е яд, важното е в леглото да не ме. А
иначе може и да отмести сервитьора.
Ако ми иска телефона, колко му е.

А какво мислите за пропускането в киното?
Кой минава първи и прокарва път на другия?

# 2
  • Мнения: 2 161
Аз на кино отдавна не ходя,защото не се пуши.Но първа там няма да мина.

# 3
  • Мнения: 2 401
Ами правят ми впечатление тия неща, да.   Знам правилата, но не държа на тях винаги и навсякъде.

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ще си го науча. И съм си го научила, де.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Що простак, Шанел? Просто невъзпитан. Това обаче значи много за мен, за това какво да очаквам като цяло, не само по отношение на кавалерството, няма да детайлизирам, че ще ме заподозрат в превзетост.  

# 6
  • Мнения: 4 841
Зависи.
Принципно познавам правилата и донякъде държа на тях.
Но има и една особена порода "лоши момчета", на които им отива да ги нарушават, и дори не можеш да им се разсърдиш за това.

# 7
  • Мнения: 46 492
Не само, че не държа да го прави, ами държа да НЕ го прави.

Чувствам се като на среща със слуга.
Обичам непринудените неща, официалностите ме отблъскват.

# 8
  • Мнения: 4 292
Чак за простак няма да го сметна. По-скоро за несъобразителен. Иначе кавалерите ми правят много добро впечатление, стига да не преиграват.

# 9
  • Мнения: 1 878
 Thinking и аз държа на малките жестове! Има някои неща ,които биха ме отвратили , да ми млящи на масата напр.: и най-големият красавец да е , ще му посоча пътя. Ако обаче нещата са в другата крайност,  също ще ми е прекалено... Абе изобщо ние жените сме опасна работа, ако знаехме и ние самите какво искаме Joy

# 10
  • Мнения: 824
Няма да го нарека простак.
Ако системно се държи така, ще  ми направи впечатление.

# 11
  • Мнения: 3 782
Chanel, все ми се иска този вид изнътченост и кавалерство да не умре. Защо обаче ми се струва, че нещата отиват именно към тази посока. Колко от младите майки и бащи учат своите синове на тези забравени жестове. На мен толкова рядко ми се случва някой да ми отвори вратата на колата. И главно го правят мъже, които са по-възрастни. Не бих имала нищо против да ми покажа, по този начин че съм жена.
Правилата ги познавам, но къде да ги употребя, с кого?

# 12
  • Мнения: 2 161
Но и другото не е добре-все да ти навира етикета си в очите.Най-добре на малки дози.Защото е много смешно да ти подсмърчат върху ръката,ако  са под 70.

# 13
  • Мнения: 2 401
Чак за простак няма да го сметна. По-скоро за несъобразителен.

или отнесен.. Няма да забравя как в една кръчма, на гардероба чужд (непознат) мъж ми подаде/задържа палтото, моя си се облече и си се изнесе, аз останах да се срамувам и заради него..

# 14
  • Мнения: 2 161
Колко от младите майки и бащи учат своите синове на тези забравени жестове.
И аз искам момченцата да са запознати с тези правила,защото какъв е смисълът ние да превръщаме момиченцата в дами?

Общи условия

Активация на акаунт