Връщането - до кой месец?

  • 656
  • 13
  •   1
Отговори
Който има бебе което все още връща моля да пише!!

# 1
  • Мнения: 707
Какво е това "връща"? За АМ или храна става въпрос  newsm78?.

# 2
  • Мнения: 9 814
Ако става въпрос за лекото повръщане след ядене е добре поне до 4 месец детето да се държи в изправено положение след хранене.

# 3
  • Мнения: 3 993
Според мен е ясно, че авторката пита за връщане на мляко след хранене.
Моята дъщеря все още връща понякога, когато е преяла, или когато след хранене почва да беснее и се обръща по корем да си играе.

# 4
  • Мнения: 2 531
Моето бебе връща , по всяко време! Е вече намалява и очаквам скоро да изчезне че ми омръзна от лекета по дрехите  Whistling Ти за колко голямо бебе питаш и наддава ли?

# 5
  • Мнения: 552
Синът ми връщаше,докато не го захраних Peace
И сега се е случвало,но изключително рядко и то най-вече,защото много буйства Crazy

# 6
Нашият бебок няма 5 месеца още. Предполагам, че е нормално да връща- да, става въпрос за АМ. Захраних го преди около месец с плодово пюре, но понякога връща и него.
Малко ме притеснява това..
P.P. Даваме му Аптамил АR /против повръщане/ смесено с Аптамил 1. newsm78

# 7
  • Мнения: 176
И моето бебе връща храна по всяко време. Захраних с пюре преди месец, сега включих каша, но количеството го давам в две шишета, за да спася две яденета. Ще питам след няколко дни докторката, дали да продължа така. Определено има подобрение, търпението ми е на изчеправане.

# 8
  • София
  • Мнения: 23 036
Веднъж се наложи да заведа бебка на консултация в друг град и тамошното педи изкоментира, че децата повече повръщали на около 6-7 мес  Confused Не знам дали е вярно, ние за 5 мес сме повръщали не повече от 5-6 пъти! А за връщане (това като по-лек вариант на повръщането ли е?) почти не сме имали...

# 9
Може би трябва да започна отначало.
Още с изписването на малкия повикахме докторка на визитация в къщи. Той беше още на 5 дни и тя реши че трябва да му даваме Фризовом защото има проблеми с акането и повръщането!!?? И понеже ставам майка за първи път й се доверих. Почнахме с фризовом и след това като давахме фризо 1 се оказа че изобщо не го приема и си връщаше дори 1-2 часа след като е ял. Всъщност аз го кърмих и затова гледах да му давам по-малко фризо защото колкото и пробни кърмения да направих не разбрах точно колко мляко изсуква, но горе долу 40-50 гр.
Сега сме почти на 5 месеца и продължаваме да си връщаме, но по-малко. Трябва да кажа, че сменихме и млякото с Аптамил 1+ Аптамил AR и се старая малко по-малко да увеличавам дозата на Апт. 1, защото предполагам не е хубаво само с мляко против повръщане да храня бебето.
И все се питаме с таткото кога най сетне ще заработи малката сладка клапа на бебешока Simple Smile?

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми може би до 4м.
Но и сега се случва ако преяде и пие много вода Thinking

# 11
Здравейте, аз съм много нова във форума и се надявам да помогна. Моята дъщеря, която е сега на 4 год. си връщаше част от храната почти докато не почна да патрулира в къщи с проходилката. Понякога част от млякото, понякога част от храната след като започнахме захранването. Аз лично смятам, че това се дължи на легналото/седнало положение и на това, че спазваме някакъв режим на хранене и понякога се получава така, че едната храна не се е смелила а подаваме друга. Без притеснения, всичко ще се оправи с времето. Аз лично мисля, че всичко е наред.

От друга страна аз имам един въпрос, с който се сблъсках сега /чакам второто си дете/. Имам намерението да използвам шишетата и помпата на Авент от първото си дете, но ме сюрпризираха с информацията, че шишетата трябва да се сменят на 6 месеца. Аз съм много изненадана, но искам да попитам дали някоя от вас се е сблъсквала с такава информация. bowuu

# 12
Здравей gamabg2002 и добре дошла във форума Wink
в болницата където раждах имам една позната акушерка, която ми каза, че шишета е най-добре да са стъклени. В началото не я послушах, но прочетох на едно място за пластмасовите шишета колко са вредни. А що се отнася до това колко дълго да се използват е хубаво шишетата да се сменят на 4 до 6 месеца, както и залъгалките през месец-два.

# 13
  • Мнения: 3 993
gamabg2002 добре дошла!
Това, което си чула за шишетата е вярно, трябва да се сменят, бибероните също! На фабричните им етикети производителя обикновено пише на колко време препоръчва смяна с нови. Наистина добре е това да става на няколко месеца. Тук във форума има много теми по този въпрос, включително за скандала, който се развихри около известни марки пластмасови шишета, съдържащи опасния бисфенол-А (включително много популярните Авент). Въпреки, че има голяма вероятност скандала да беше нарочно скалъпен от конкурентни производители с рекламна цел (ама това няма никога да знаем със сигурност 100%), много потребители предпочетоха да си сменят пластмасовите шишета със стъклени. И аз го направих за да спя спокойно.  Simple Smile
Ето я темата за опасните шишета, в кърмаческия форум е: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233992.0

Общи условия

Активация на акаунт