трудно захранване

  • 2 751
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Zdraveite mami,izvinqvaite za latinizata,no nqmam kiriliza.Problemut mi e 4e moqta du6teri4ka e na 9 meseza i polovina i o6te ne mojem da zamestim hranene.O6te kato vidi luji4kata i zapo4va da q buta i da si stiska usti4kata.Provala e po4ti vsi4ko no i dosega liubimo qdene nqma osven mlqkoto.Probvala sum i kupeni i gotveni piureta no bez rezultat a do predi dva meseza si qde6e,no leka poleka vze da ne si go izqjda i as ne q nasilvah za da ne q otvratq,samo 4e sega ve4e suvsem sprq da qde.Ve4e ima 7 zub4eta i probvah da i davam zal4eta xlqb,topnati v piureto i taka izqjda desetina,no tui kato sa malki pak ne zamestva qdene.Ve4e neznam kakvo da pravq,nali raste i ima nujda ot vitamini.Ina4e teji 8kg i polovina i e 70 sm.Pediatura kazva da produljavam da probvam da i davam,norezultat nqma vse o6te,zatova re6ih da pitam ako nqkoia ot vas e imala podoben problem da spodeli kak ste go preodolqli :pray:Ve4e imam 4uvstvoto 4e do 20 godini mlqko ste piem newsm78

Здравейте мами,извиняваите за латиницата,но нямам кирилица.Проблемът ми е че моята дъщтеричка е на 9 месеца и половина и още не можем да заместим хранене.Още като види лъжичката и започва да я бута и да си стиска устичката.Провала е почти всичко но и досега любимо ядене няма освен млякото.Пробвала съм и купени и готвени пюрета но без резултат а до преди два месеца си ядеше,но лека полека взе да не си го изяжда и аз не я насилвах за да не я отвратя,само че сега вече съвсем спря да яде.Вече има 7 зъбчета и пробвах да и давам залчета хляб,топнати в пюрето и така изяжда десетина,но тъй като са малки пак не замества ядене.Вече не знам какво да правя,нали расте и има нужда от витамини.Иначе тежи 8кг и половина и е 70 см.Педиатъра казва да продължавам да пробвам да и давам,но резултат няма все още,затова реших да питам ако някоя от вас е имала подобен проблем да сподели как сте го преодоляли Praynig Вече имам чувството че до 20 години мляко ще пием newsm78

Пишете на кирилица! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.


Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 08:26 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,
не се притеснявай от това, че основно иска да пие само мляко. Напротив, угоди й на желанието и й давай само това известно време.  Simple Smile Няма проблем  Peace Най-вероятно просто не е гладна и яденето й е в повече. Всяко дете има различен апетит и обикновено, с напредването на възрастта, той намалява.
Пример - едно бебе може да изпие 200-250МЛ мляко, но едно дете на годинка не може да изяде 250гр манджа. Води се по нея, не мисли, че многото ядене е равно на здраве и, както сама си писала, не я насилвай  Hug

# 2
  • BG
  • Мнения: 1 900
Здравей,
не се притеснявай от това, че основно иска да пие само мляко. Напротив, угоди й на желанието и й давай само това известно време.  Simple Smile Няма проблем  Peace Най-вероятно просто не е гладна и яденето й е в повече. Всяко дете има различен апетит и обикновено, с напредването на възрастта, той намалява.
Пример - едно бебе може да изпие 200-250МЛ мляко, но едно дете на годинка не може да изяде 250гр манджа. Води се по нея, не мисли, че многото ядене е равно на здраве и, както сама си писала, не я насилвай  Hug

И аз мисля така.

# 3
  • Мнения: 200
Вики точно мислих да пускам подобна тема. От 2 месеца се мъча да захраня моята бебка. Вече съм отчаяна, пробвах- зеленчукови- домашни, готови с шише, без шише, със сол, слагах в тиквата захар, правих и супички специални за нея, давах от нашите манджички-НЕ  Naughty, след това дадох плодови- уж ги хапваше, но не повече от 60гр, а от две седмици и тях ми отказва-предлагам и купшеки и домашни, каша яде 2 пъти цяла, и след това по 1-2 лъжички и край  Naughty. Педи ми каза давай местни- дадох заешко- изяде 5 лъжички и оттогава го отказва, пуешко не иска и да подуши  Naughty. Сега ни почнаха и зъбките и не иска и една лъжичка от нищо!  Вече ще почнем 8-ия месец а не иска и да види нещо по ралзлиюно от кърма. Моля ви дайде съвет, страх ме е че не и достигат витамините и хранителните  в-ва Sad 

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 23:31 от Aquariel

# 4
  • Мнения: 552
Не се притеснявай,знам че лесно звучи,но всъщност е иначе/синът ми е почти същата картинка Tired/
Хубаво е че поне мляко пие.Може да пробваш да даваш пресни плодове,нарязани подходящо,хлебче и други такива.Продължавай да опитваш,все ще прояде,но както ти е казала Блонди-остави детето няколко дена само на мляко и след това пробвай пак!
А каши и подобни хапва ли?
Също може да пробваш и от течните каши на Нестле Peace

# 5
  • Мнения: 4
Благодаря ви за бьрзите отговори.Мисля да пробвам за няколко дена да и давам само мляко и после да пробвам пак.ZuZu  кашите не и харесват,пробвала сьм вече и то много видове.Иначе от скоро и харесват плодове и сега минаваме на млечно/плодова диета та да видим newsm78.

# 6
  • София
  • Мнения: 23 072
Направо ви завиждам! Моята дъщеричка отказва да яде мляко, на ден й се събират максимум 300-400 мл и бях принудена да започна да я захранвам, въпреки че бях твърдо решила да не го правя преди да е навършила 6 мес  Sad Явно е била готова за твърда храна, знам ли - пюретата ги яде с удоволствие, на млякото реагира като на отрова  Confused

# 7
  • Мнения: 4 335
И при нас беше сьщото,дори бях пуснала сьщата тема Wink
Два месеца след захранването,още не можехме да заместим хранене.Хапваше няколко льжици и започваше рев за мляко.Спрях да го насилвам,щом мляко искаше,мляко давах.И той сам изведньж пожела да замести обедното хранене,малко след това още две.В момента мляко яде само сутрин и вечер.
Води се по детето,то само ще покаже кога е готово за това Peace
Няма такова дет до пьрви клас да яде само мляко hahahaМьжо все ме базикаше,че ще трябва да му нося в междучасието Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 034
Aquariel , детето ти може просто да не е готово. ако е жизнено и изглежда добре, нямаш никакъв повод да се притесняваш, че нещо му липсва. можеш да пробваш с оризова каша - тя е много нежна към стомахчето и е обогатена с витамини и минерали. обаче в период на зъбоникнене, моят син почти не яде - нищо. дори АМ пие наполовина на обичайното количество. така беше с долните зъби, така е и в момента с горните.
що се отнася до заместването на хранения, няма времеви норми до годинката. дотогава основната храна на бебето е млякото, останалото е само за опитване, а не за наяждане - това според СЗО.

Общи условия

Активация на акаунт