Някой имал ли е проблем с ваксината Пентаксим?

  • 2 511
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 167
Мами кажете как се прие ваксината от децата ви-имаше ли странични ефекти?
Попаднах на това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=344510.0
Цитат
Здравейте майки,
благодаря на всички които ми писаха и се помолиха с мен за детенцето ми в темата Дете с проблем бял дроб. Една близка моя приятелка, медицинска сестра много ми помогна със съвети и всичко за моето дете още от самото начало е с мен, за което много съм и признателна и й благодаря. Тя има детенце на 5 месечна възраст и като и се обадих за съвет тя каза, че и те са в болница. Сложили Поливалентна ваксина на дъщеричката й и тя получила гърчове. При тях в болницата имало много такива деца с подобни симптоми. Тя каза, че звъняла по всички познати с деца да не слагат тази ваксина, а да си сложат нормалните ваксини, които са платени от здравната каса. Реших да напиша тази тема да не страдат още дечица. Помислете и се консултирайте с повече лекари преди ваксините. Бог да пази всички дечица и да спаси моето. Кажете на всичките си познати, да опазят децата си.
« Последна редакция: вторник, 04 ноември 2008, 21:47 от polymama »    
и сега се чудя какво да правя Confused

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 21:55 от meri_meri

# 1
  • Мнения: 1 763
Слагахме Пентаксим, не е имало абсолютно никакъв проблем. Пентаксим е по-пречистена ваксина и има по-малка вероятност да настъпят странични реакции, отколкото от ваксината, която се слага по Здравната каса, което обаче не означава, че е абсолютно невъзможно да се случи. Важното е детето да е абсолютно здраво, когато се ваксинира.

# 2
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ние си слагахме обикновената ваксина.

# 3
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
Ние слагахме Пентаксим и се прие много добре от сина ми .Не е вдигал температура и не е правил никаква реакция.

# 4
  • Мнения: 4 290
Аз още се чудя коя ваксина да избера за дъщеря си.

# 5
  • Мнения: 1 900
Ние слагахме Пентаксим и се прие много добре от сина ми .Не е вдигал температура и не е правил никаква реакция.
И ние така. Peace

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ние слагахме Пентаксим и се прие много добре от сина ми .Не е вдигал температура и не е правил никаква реакция.

# 7
  • Мнения: 959
Използвахме Петаксим за дъщеря ми. Нямаше никакъв проблем.
Което не означава автоматично, че при друго дете няма да се получат усложнения.

# 8
  • Мнения: 493
И ние използвахме пентаксим за синът ми.Не е имало никакви странични проблеми. Hug

# 9
  • Мнения: 173
Ние слагахме Пентаксим и се прие много добре от сина ми .Не е вдигал температура и не е правил никаква реакция.
Peace

# 10
  • Мнения: 4 433
Пентаксим нямаше проблеми Peace

# 11
  • Мнения: 344
Много добре я понесе мъника.Беше си весел през целия ден и спокойно си заспа през нощта.

# 12
  • Мнения: 925
Ако първият прием на Пентаксим е минал добре, означава ли това автоматично, че и при следващите боцкания няма да има проблеми? Пфууу, аз все се пазя умишлено да не чета такива теми, ама сега я отворих тази и те ти, булка, Спасовден Crazy  Tired

# 13
  • Мнения: 3 869
С ваксините винаги има минимален риск, независимо кой прием е - детският организъм се мени, зависи и от много други фактори... Но и от болести има риск, така че всеки родител преценява кой риск е по-голям и се надява да няма проблеми  Praynig

# 14
  • Мнения: 112
Явно си е индивидуално. За мен е прехвален този Пентаксим. При моя бебо първият прием не даде странични ефекти, но другите 2 дадоха. НА вторият прием крачето се зачерви доста (почти цялото бедро), т.е. локална реакция, а на третия вдигна температура вечерта, при положение, че бях дала Панадол превантивно ( а педиатърката ни, която горещо ни препоръча Пентаксима твърдеше, че не трябвя да се дава, че тази ваксина не давала странични ефекти и т.н, и т.н). Важното е, че нямаше по-сериозни последици, но бях многопритеснена, още повече, че се случиха все вечерта тези реакции.

Общи условия

Активация на акаунт