Отговори
  • Мнения: 80
.....
здравейте, мили мами!
От около 2 седмици ползваме въпросните пелени. Мога да кажа, че съм сравнително доволна пропускат понякога на нощния сън, но и памперсите понякога пропускаха, така че това не е проблем. Не съм забелязала някакви проблеми с кожата на детето! Пералнята ми не я притеснява прането 5-6 пелени в повече (и без това си пере всеки ден), НО нас (мен и мъжа ми) ни притеснява доста "АРОМАТА", които е меко казано отблъскващ!!! Първите дни даже седмица не беше така сякаш..миришеше си на урина, но последните 2-3 дена еее направо ни вмирисва душичката...една много силна, натрапчива, стигаща до мозъка миризма на урина ама с добавка като, че ли и на някаква киселина (не може да се опише точно трябва да го усетите хахаха Laughing). А хем го сменям на често, но си мисля че проблема е от найлона на гащичките,,нещо да не съм го развалила. Пера си с Фрош на 40 градуса, Уж не е много, ама знам ли или да не би да е от това, че е не е с техния прах или пък, че не сменям на всяко сменяне на пелената и гащичките, ама то нали това им е идеята, само ги забърсвам с мокра кърпичка и ползвам едни гащички по цял ден. Онзи ден си купих и от техния дезинфекциращ разтвор ...та сега пелените се киснат и в кофата с него....но все още не усещам промяна Wink. Не знам къде греша или просто ще си е така. Дайте идея как да премахнем това "УХАНИЕ" ! Мъжа ми вече почна да страни от малкия...много му миришел на старост (бебе на 10м   Laughing) Не искам да се отказвам и да се предавам и да се връщам пак към еднократните памперси. Така, че моля мами, които подкрепят тях и смятат пелените за многократна употреба за глупост, излишно усложняване на живота и т.п. да не се опитват да ме разубеждават! Аз съм на ясно със себе си и знам какво искам Simple Smile ! Няма да се откажа (поне не и лесно) от тази идея, защото наистина вярвам, че е най-доброто за малкия за околната среда и за мен (защото ще съм щастлива, че правя нещата както искам).

Та накратко  до мамите ползвали/щи пелените за многократна употреба Бамбино Мио ....ИМАТЕ ЛИ ПРОБЛЕМ С ПРЕКАЛЕНО (НЕЕСТЕСТВЕННО) СИЛНА МИРИЗМА НА НАПИКАНИТЕ ПЕЛЕНИ? И как се справяте с нея, ако да?

Предварително благодаря на всички включили се в темата ми!

# 1
  • Мнения: 540
аз съм твърдо за памперсите за еднократна употреба Peace

# 2
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
аз съм твърдо за памперсите за еднократна употреба Peace

Не че нещо, ама не мислиш ли че въпроса няма общо с твоя отговор?

# 3
  • Мнения: 540
аз съм твърдо за памперсите за еднократна употреба Peace

Не че нещо, ама не мислиш ли че въпроса няма общо с твоя отговор?
извинявай просто казах моето мнение за тия пелини

# 4
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
аз съм твърдо за памперсите за еднократна употреба Peace

Не че нещо, ама не мислиш ли че въпроса няма общо с твоя отговор?
извинявай просто казах моето мнение за тия пелини

 newsm78 newsm78 newsm78 ooooh!

# 5
  • Мнения: 559
Мислех и аз да взимам такива. Ще следя темата.

# 6
  • Мнения: 1 266
Миришат на амоняк. Проблемът се решава много просто - веднъж на всеки 4-5 пранета ги пускаш на 90 градуса и всичко е ок (аз го открих това по емпиричен път Simple Smile). Можеш да ползваш и дезинфициращата добавка към праха МиоФреш, но и без нея с изпиране на висока Т миризмата се премахва.

# 7
  • Мнения: 80
о, това звучи добре! Peace
но само пелените без гащичките, нали?!? че тази непромукаематаматерия не мисля, че ще издържи на 90 градуса Thinking
а ти с какъв прах за пране переш? с техния или без значение?
и последно.....защо на амоняк???

# 8
  • Мнения: 4 555
аз съм твърдо за памперсите за еднократна употреба Peace

Не че нещо, ама не мислиш ли че въпроса няма общо с твоя отговор?
извинявай просто казах моето мнение за тия пелини
Понеже си ги ползвала ли?

# 9
  • Мнения: 1 170
Извинявам се, но и аз ще се "напъхам" в темата да следя: със сигурност ще опитам с един комплект, живот и здраве като се роди бебето (lidyaa, не можа да ме откажеш с твоя разказ Laughing Hug )

# 10
  • Мнения: 80
хе хе Поли не целя да отказвам никого, аз самата не съм се отказала и смятам да пробвам какви ли не варианти, но да не се връщаме към памперсите (еднократните пелени)...сега ми се отваря даже една възможност да ми донесат от USA от пелените на Fuzzi Bunz (много близка приятелка ще си идва до една седмица), но се чудя дали и при тях няма да го има това "ухание". Някой, ако е ползвал Fuzzi Bunz моля са сподели опита си. Чудя се дали да не пусна отделна тема, че както съм си наименувала тази не знам скоро дали някои, който ги ползва ще прочете и пише тук.

# 11
  • Мнения: 1 170
В интерес на истината когато съм се интересувала от въпроса, винаги ми казваха да намеря някой, който да ми донесе от САЩ или Канада. Всеки ми хвалеше тамошните варианти. Предвид това, че Бамбино-то са ни единствената опция в БГ, а в САЩ има незнам-колко-варианта, подозирам, че ще са добри
Пусни един "сърч" тук за теми въобще свързани с пелените за многократна употреба. Със сигурност е обсъждана тази марка Peace
Аз на твое място не бих се замислила и бих си "поръчала", още повече ако ти ги е препоръчала приятелката...

# 12
  • Мнения: 1 266
Да, само пелените. Те гащичките не поемат от миризмата.
А миришат на амоняк, защото той се отделя с урината и явно не се отпира добре на ниски Т.
Пера с техния прах (вкл. дрешките), прала съм и с препарат (нон-био) на АлмаВин.

Казват, че ФъзиБънз са добри и може би една идея по-удобни, но аз съм си ок и с Бамбиното.

# 13
  • Мнения: 1 170
Казват, че ФъзиБънз са добри и може би една идея по-удобни, но аз съм си ок и с Бамбиното.
А предлагат ли се на българския пазар?

# 14
  • Мнения: 1 266
Казват, че ФъзиБънз са добри и може би една идея по-удобни, но аз съм си ок и с Бамбиното.
А предлагат ли се на българския пазар?

Tц. Можеш да ги купиш от чужбина с кредитна карта или ако имаш познати да ти направят услуга.

Общи условия

Активация на акаунт