здравно осигуряване и бременност

  • 910
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Ходя на частен генеколог. Мога ли при това положение да ползвам клиничната пътека за изследвания на бременните и др. облекяавашти услуги? За да ми издадат следващия болничен трябва да лежа в болница, а там трябвали да плащам?

# 1
  • Мнения: 3 621
Ходя на частен генеколог. Мога ли при това положение да ползвам клиничната пътека за изследвания на бременните и др. облекяавашти услуги? За да ми издадат следващия болничен трябва да лежа в болница, а там трябвали да плащам?
не не може, щом не си избрала гинеколог по ЗК, тези изследвания и болничните може да ти ги издава личния лекар, другия вариант е да си избереш някой гинеколог , имащ договор със ЗК и да го ползваш само за направления за изследвания и за болнични, а да продължиш да си ходиш на частно. Аз така правя

# 2
  • Мнения: 344
Ходя на частен генеколог. Мога ли при това положение да ползвам клиничната пътека за изследвания на бременните и др. облекяавашти услуги? За да ми издадат следващия болничен трябва да лежа в болница, а там трябвали да плащам?
не не може, щом не си избрала гинеколог по ЗК, тези изследвания и болничните може да ти ги издава личния лекар, другия вариант е да си избереш някой гинеколог , имащ договор със ЗК и да го ползваш само за направления за изследвания и за болнични, а да продължиш да си ходиш на частно. Аз така правя
Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
не не може, щом не си избрала гинеколог по ЗК, тези изследвания и болничните може да ти ги издава личния лекар, другия вариант е да си избереш някой гинеколог , имащ договор със ЗК и да го ползваш само за направления за изследвания и за болнични, а да продължиш да си ходиш на частно. Аз така правя

Да и аз бях направила така.А и за раждането ще ти трябва направление (ако не раждаш на частно), но не съм много сигурна дали личния ти лекар ще може да ти го издаде.

# 4
  • Мнения: 267
Подкрепям казаното по-горе  Peace

# 5
  • Мнения: 822
Аз също съм здравно осигурена,но ходех на частно.Гинекологът не можеше да ми издава болничен за повече от 7 дни,иначе всички документи за раждане,направление и обменна карта ми даде.Той ме пращаше в частна клиника и срещу 25лева ми даваха болничен за месец.Защото за повече от 7 дни трябва да минеш през ЛКК.

# 6
  • Мнения: 388
Ти може да ходиш на частно при него, но ако той няма сключен договор със ЗК няма да може да ти дава направления. Помисли за варианта посочен по-горе за др. гинеколог при когото да ходиш само за направления.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Регистрирай се на ЖК в районното ДКЦ - така ще си взимаш всички необходими направления,  изследванията ти ще са безплатни, няма да имаш проблеми с болничните, ще ти напишат листата /забравих как се казват/ за постъпване в болница при раждане.  М/у временно си ходи на частния.

# 8
  • София
  • Мнения: 23 036
Не трябва да плащаш в болницата! Ако не те затруднява и не искаш да сменяш настоящия гинеколог, си избери такъв, който има договор с НЗОК! Все пак ще спестиш и парички от изследванията  Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Трябва ти гинеколог с договор с НЗОК Peace

# 10
  • Мнения: 14
Здрвейте, благодаря на всички за отзивчивостта!!! Утре ще се срещна с представител на здравната каса и ще изясним всички подробности и за програмата "Майчино здравеопазване".
 

Общи условия

Активация на акаунт