някой ще ми обясни ли ако знае...

  • 3 762
  • 6
  •   1
Отговори
Имам един навик от ученичка да се кривя на единия край, да си нося чантата на лявата ръка и да спя на лявата страна. Понякога още от 14 годишна започнах да чувствам дискомфорт в единя край на гърба и в часдтност рамото. Преди се въртях докато спя а от около 2 месеца спя само на левия край - както бегна и така ставам. На няколко пъти се събудих - може би 4-5 пъти и спъчти обездвижена ръка. Скоро започна и са ме боли врата....
Имах първо болка в лакътя на лявата ръка, много болезнено и неприятно точно на сгъвката, дори ръката като си сложа в джоба и ме болеше.
После започнаха надолу пръстите, нем болка хем изтръпване. От няколко дни започна врата и до долу до кръста по целия ляв край. Но болката в ръката е отвратителна. От 5-6 месеца имам проблеми с болка в гърдите. Бях на мамолог 2 пъти през два месеца. Каза че няма нищо страшно и нищо обезпокоително. И двете ме боляпа едновременно острани . Опашката на млечната жлеза беше удебелена. Откри ми в едната по-плътно образувание на което не обърна внимание защото каза просто ти го споменавам но ти го забрави. От тогава с която и приятелка и по-голяма жена да споделя всички ми казват че по прегледи съм откривали такива по удебели образувание или в едната или в другата гърда и че е нормално и почти при всички ги има. Е аз незнам защо но не спрях да го мисля. Изписаха ми прогестогел плюс герикапс, но не ми минаха болките и моята гинеколожка ми изписа бромокрептин. Е от тогава се родих! Гърдите ми спряха да бъдат източник на болка! Но откакто започнаха проблемите с левата част на тялото ми започнаха и едно като бодежи в лявата гърда......споделих с гинеколожката ми и тя смята че имам някаква невралгия и болката в гърдата идва от засегнатия нерв по цялата ми лява част а не че гърдата е повод за тази болка както си мислех аз.....Снощи и крака левия ме наболяваше. Бях на личния лекар за направление за невролог но той ми даде за ортопед травматолог и след прегледа каза че вероятно това е плексит. Гърба ми каза е видимо изкривен в тази част. Но това е процес който се случва от ученическите ми години...всичко правя на този край. Така седях на чина докато не започнех да изпитвам болка...Личния също че пита в гърдата усещам ли болки. Не постоянни а внезапни като режещи - казах ДА! точно това чувствам, а той беше още по категоричен че е плексит и от там идва болката....Аз все паак утре съм решена да ида отново на мамолог , той е хирург-онколог-мамолог и незнам защо очаквам да ми каже че имам рак! Абе незнам защо аба едва живея от страх....
На 24 години съм......баща ми очакваме всеки момент да почине и сякаш моите проблеми с борката се задълбочиха откакто разбрахме какво му е - от коло два месеца. Трябваше да съм силна и здрава и да давам кураж на майка ми а мене сигурно ме хвана някакъв рак:(((((

# 1
Извинявам се , видях че имам някои правописни грешки, но няма как да редактирам след като не съм регистрирана.
Исках само да добавя че нямам видимо изменение на гърдите, нямам и нищо конкретно което да ме притеснява. Опипвам се сама всеки ден:((((( Мамолога ми беше казал че това е много вредно, особено като мен аз натискам......сутрин обед и вечер, вечер дори по няколко пъти - в банята насапунисана и после легнала.....ту откривар разни неща ту нищо не откривам но смятам че ме е завладяла паника и не съм способна да открия дори ако имам реален проблем! Освен болката която имах първоналачно и в двете гърди а сега остана самя в лявата, паралелно с болките и схващането на цялата лява част на тялото нямам друго...но то е достатъчно де.....чудя се дали не идва от гърдата всичко това въпреки че ми се иска да е от напрежението, и от това спане на единя край само....след което започна и всичко де.

# 2
  • Мнения: 923
Просто се успокой нали си ходила на мамолог Naughty
Не си мисли глупости престани да се самопреглеждаш Naughty
Мисли ПОЗИТИВНО, намери си РАБОТА която да те ангажира Hug






# 3
На момолог съм ходила последно точно преди 5 месеца! А той смята че и веднъж годишно ми е достатъчно:((( Мен ме е страх сега за тези 5 месеца какво се случва...

П.С. Болките ми не са в гърдата в която той каза че имам по-плътно образувание. В другата са...

# 4
  • Мнения: 923
Ами тогава вместо да го мислиш постоянно отиди пак на мамолог и приключвай с притесненията

# 5
  • Мнения: 835
А рентгенова снимка на гр.стълб правена ли е? Да няма шипове?или други промени, които се виждат на рентген?

# 6
Не съм правила снимка и никакви изследвания за гръбначния стълб защото проблема до сега се търпеше и все отлагах...само на мамолог ходя редовно.

Общи условия

Активация на акаунт