моля ви помогнете

  • 1 413
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
С мъжа ми работим и живеем в Гърция,а дъщеря ми навърши 7 год и се наложи да започне първи клас,записахме я в училище в България и сега е при баба си,но ни е много трудно понеже се виждаме рядко.Много ви моля да ми дадете съвет дали мога да да си я обучавам по задължителния учебен план вкъщи и да се яви само на изпит в края на годината за да потвърди знанията за наученото.Предварително благодаря на всеки който може да ми помогне с отговор,понеже и на двете ни е много тежко далеч една от друга.

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Запиши детето в гръцко училище и удома я обучавай по предметите,които са задължителни в Бг.Накря трябва да държи приравнителни изпити или нещо такова не знам точно как се води. newsm78

# 2
  • Мнения: 5 671
С мъжа ми работим и живеем в Гърция,а дъщеря ми навърши 7 год и се наложи да започне първи клас,записахме я в училище в България и сега е при баба си,но ни е много трудно понеже се виждаме рядко.Много ви моля да ми дадете съвет дали мога да да си я обучавам по задължителния учебен план вкъщи и да се яви само на изпит в края на годината за да потвърди знанията за наученото.Предварително благодаря на всеки който може да ми помогне с отговор,понеже и на двете ни е много тежко далеч една от друга.
До колкото разбирам искаш детето да учи в Гърция,а ти в къщи да я обучаваш на български?Може да положи приравнителни изпити в България и ако ги вземи успешно се счита за завършила съответния клас.

# 3
  • Мнения: 1 030
Ако има българско у-ще,при вас в Гърция,мисля,че ще е по добрият вариант.

# 4
  • Мнения: 2 700
Ето ти една стара тема за образование у дома http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275054.0
Би могла да се свържеш със съответните майки за повече информация Peace
Доколкото помня дъщерята на Летисия се учеше дистанционно

# 5
  • Мнения: 698
Когато бях малка, живеехме в Куба. Учех в кубинско училище на испански, а вкъщи майка ми ме учеше да чета на български. В първи клас. /А в Куба бях във втори, тръгват на 6/. Накрая си дойдох и взех някакви приравнителни изпити. Дори не усетих. Научих и испански, и български. Не виждам проблем.

# 6
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Няма да има проблем- до 4 клас е много облекчено записването на деца, учили в чужбина. Дъщеря ми така "завърши" първи клас. Попитай в конкретното училище.

# 7
  • Мнения: 189
Здравеите и от мен!
Ние сме горе долу в сьщото положение,живеем в Испания дьщеря ми у4и в испанско у4илище , но в неделя ходи на неделно бьлгарско у4илище което е лицензирано ив края на у4ебната година им дават диплома за завьршен сьответен клас.С една дума другата година ако се вьрнем в Бьлгария тя ще продьлжи в класа в които са неините врьстници без да дьржи приравнителни изпити.



# 8
  • София,
  • Мнения: 4 267
МОя братовчедка миналата година живееха в Гърция и детето им ходеше там в гръцко училище, като преди това си учеше в България - 1 клас. В Гърция я записаха направо 2-ри, като първите месеци учеше само Гръцки. ТАзи година се върнаха в България и детето го записаха направо трети клас, като му дадоха някакъв материал да се подготви в къщи и сега май декември ще и бъде приравнителния изпит за втори клас. НО наистина нашето образование не признава на другите държави и тук или трябва да се повтаря съответния клас или най добрия вариант е да се кара приравнителен изпит. На мен обаче ми направи впечатление, че само за една година детето беше забравило да чете и пише на български език, и сега и е доста трудно, защото често се изразява на гръцки и пише някои букви на гръцки. Hug НО това е пропуск на родителите, че са задълбочили обучението по гръцки, а българския направо са го отписали! Hug

# 9
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен!   bouquet
И при нас положението е такова.Синът ни е първокласник,и вторият срок ще се местим в Турция.Там също няма българско училище  Sad .Други училища колкото искаш.Първоначално бяхме решили да го запишем да учи в американско у-ще.Е да де,ама те искат много пари, и просто няма как да стане!После минахме на идеята гръцко у-ще,заради социална среда,която  повярвайте ми там много ни липсва.Но турският министър на образованието,ни забрани да учи там  newsm78 ,без някакви обяснения.И сега ще сме в украинско у-ще,в което основният език е руският.И така,сега си ходим на уроци по руски.И дано да нямаме проблеми,че много езици станаха вече!

А от училището тук в България ни казаха,че ако се върнем между първият и вторият срок,няма да имаме приравнителни изпити.Но ако е преди започване на нова учебна година ще имаме!
Сега ще видя
Ето ти една стара тема за образование у дома http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275054.0
,защото аз също исках да е нещо като дистанционно обучение,ама до сега нищо не съм открила!
От мен успех на всички родители в подобни ситуации! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт