ДБМ-Г.Оряховица, В.Търново и региона-4

  • 22 400
  • 494
  •   1
Отговори
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
линк към старата ни тема  тема    
 Кои сме ние...група жени от Г.Оряховица,В.Търново,Павликени,Левски,Свищов,Дебелец и селата наоколо,включващи се в акциите когато и както могат,всяка допринасяща по своему за общото дело  за по-вече усмихнати дечица в институциите,за по-вече предимно лично удовлетворение от стореното, нетърсещи показност с делата си......
Винаги можете да се обърнете към нас за съдействие
координатор Диана Янакиева - 0889 83 50 26     0878 75 20 82    0894 606 177
Домовете, които посещаваме са следните 

ДОВДЛРГ "Христо Смирненски" - С.Балван с деца ученици , но в последно време там се изпращат и деца от 3 до 7 год, общо децата са около  60
  имат належаща нужда от
чорапи,гуменки,обувки,маратонки/ мога да дам информация за всеки артикул от кой номер каква бройка е нужна /,козметика,книжки,ученически пособия за новата учебна година,перилни и почистващи препарати,хранителни продукти

ДДУИ "Слънчице "- с.Горски Сеновец    http://www.slanchice.org/

ДМСГД - гр.Дебелец - 145 деца от 0 до 3г
имат нужда от бебешки пюрета всякакви,сухо мляко заместващо майчината кърма,каши,биберони,проходилки,микровълнови фурни,бебешка козметика

ДДУИ - с. Михалци 45 деца от 3 до 23 години
 домът е след ремонт, но децата винаги имат нужда от памперси/ 8-18 кг - 13 оп. на месец
18-30 лг - 20 оп на месец/,козметика/ шампоани,сапуни,кремчета против подсичане за лежащо болните,клечки за уши /,сухо мляко,бельо-потничета слипчета/пликчета    ръст
116- 9бр,120- 4 бр,122- 11бр,128- 7бр,130 -14бр,обувки,чорапи

ДОВДЛРГ - с.Страхилово с 60  деца от 3 до 9г
като належаща нужда - 60 броя малки столчета по възможност дървени за да са по-здрави и компютър, винаги имат нужда от книжки,цветни моливи,СД с детски песнички или филмчета,играчки / но не плюшени /, козметика,перилни и санитарни материали

Илаков рът 5082      ДДМУИ      ул."Манастирице" 99      тел. 06151/42-45 - там има 55 деца - момчета и момичета на различна възраст, имат нужда от дрешки, обувки


Дом за възрастни хора с физически увреждания в с.Горски Горен Тръмбеш - има 50 възрастни хора - тези хора имат нужда от посещения на деца които да им изпеят или изиграят нещо, от беседи със свещеник, и от 
            захар,ориз,макарони,нишесте,консерва риба,консерва зеленчук,сирене,маргарин,зрял боб,леща,олио,компот,сухо мляко,подправки-сухи,кашкавал,колбаси,месо,захарни изделия             
           памперси,белина,прах за пране,тоалетен сапун,веро,санитарни препарати за почистване на санитарни възли,теракот,фаянс ; медицински ръкавици,препарати за почистване на прозорци, тоалетна хартия           
            долни  и горни чаршафи,одеала,калъфки,пълнежи,дюшеци,матраци,гумирани покривала за легла,дрехи,обувки,чорапи,хавлиени кърпи           
           антибиотици табл.,аналгетици,марли,бинтове,спазмолитици,апарати за кръвно налягане

 в с.Леденик г-н Христо Атанасов, един обикновен мъж с голямо сърце, приютил е десетина момчета и две момичета, едното момиче има новородено бебче-момче.Имат нужда от работа...почистване на канавки по пътя, канали,рязане на дървета, почистване на язовири,корита , всякаква добре платена макар и трудоемка работа. Имат нужда от храна винаги, от внимание, от помощ за ремонта и преобразяването на една сграда на три етажа ...в удобно жилище с боксониерки за децата. Ще направя снимки и ще пусна!

Всяка последна сряда на месеца ходим да празнуваме рожденните дни в Г.Сеновец,като носим торта и лакомства за децата

Благодарим на канадските мами за последните дарения, както и на всички останали    на всички допринесли  за общото ни дело!!!

Вчера  Hug 04.11.2008г в с.Гурмазово се откри нашето първо Защитено жилище , за него можете да прочетете по-вече в специалната тема, а тука малко снимки http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=310033.340


Предстои подготовката и провеждането на Благотворителен Коледен Базар в нашите два града
  Горна Оряховица на 13 и 14 декември в центъра   
    Велико Търново  на 20 и 21 декември в МОЛ-а

# 1
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Пу първа  Mr. Green Вие не ме познавате, но имах честта да се запозная вчера с Дидка и много се радвам, че ни донесе толкова положителна енергия от вашия район  Mr. Green
 
Успех на новата тема и предстоящите ви ДВА базара.
Дидка умора няма и мисля че ще ви измисли и нови дейности от новата година  Joy
Но Дидка си е ваша, къткайте си я, ухажвайте си я и си я търпете  hahaha
  bouquet Heart Eyes  bouquet Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 622
момичета,това ,което видях ме прави изключително горда ,че съм част от подобно красиво нещо.....,имам идна идея,тези,които имат достъп до по-евтин принтер да направят едно-две албумчета от защитеното жилище,които да можем да показваме на базарите,да видят хората,какво сме направили и с техните пари.....страхотно е,чувството е направо опияняващо!

# 3
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
тези,които имат достъп до по-евтин принтер да направят едно-две албумчета от защитеното жилище,които да можем да показваме на базарите,да видят хората,какво сме направили и с техните пари.....страхотно е,чувството е направо опияняващо!

Ами аз съм вътрешна у фотото, ако смяташ че е добре да са си на нормална фотохартия и малко по-голям формат, само трябва да подберем колко и кои снимки.

# 4
  • Мнения: 686
 Нямате умора момичета.
 Ще помисля и аз с какво мога да помогна.

# 5
  • Мнения: 263

 Запис и от мен!
 Наистина, поздравления на всички, имащи принос за появата на Защитеното жилище! Дано в скоро време всички социални домове да изглеждат по подобен начин!   bouquet
 Дидка , като имаш време сподели какво става с бебенцето от Леденик. Можем ли да сме им от полза за нещо?

 Хубав ден на всички!  Hug

# 6
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Ако има желаещи за малка среща- аз съм насреща Mr. Green

# 7
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Karol&Erik      bouquet   Благодаря за милите думи
Момичета, аз мога само да кажа , че изживях това удовлетворение и гордост, че съм част от ДБМ, че с поне малко но и аз, и всички ние от тука сме допринесли за осъществяването на проекта за Защитеното жилище, можете ли да си представите ...чак забравих да снимам, видяхте колко малко снимки съм щракнала  ooooh! толкова ми беше хубаво там, сред всички реални образи дето се крият зад никовете във форума  Mr. Green сред децата дето живеят и ще живеят в тая хубава сграда  Hug сред тая суматоха ! Побъбрих си с един от личната охрана на президента...докато самият президент си бъбреше с децата от защитеното жилище във всекидневната, момчето от охраната ...най-убавото  bowuu е втори братовчед на децата....от тука все хубави хора излизат Mr. Green Много ми се искаше още да поседя с момичетата, но трябваше да тръгвам с групата на Христо от Леденик,беше довел децата и след официалната част си тръгваха веднага...а аз с тях! Така съвсем непосредствено се сближихме с момчетата и Мария, Мария и Светльо ще се женят, ще се вдига скоро сватба...много иска да си има цветен телевизор в стаята, тя не знае да чете , непознава буквите ... много мила и добричка е тая Мария, нищо че си има леките умствени увреждания...на връщане от София си мислеше за изписаното бебе и за това , че трябва да занесе подарък на Ася/родилката/  bouquet е как да не я заобичаш...и да не и купи човек телевизор за сватбен подарък! За бебето ...за сега памперси,кремчета,чайчета,мокри кърпички, по-нататаък като дойде време за сухото мляко ще трябва да се помага Praynig но дай Боже да се кърми дъъъъълго бебето. Ако някой иска да занесе храна,както Габи от Търново изяви желание, нека да са консерви-готовите ястия в големите консерви,че така им е по-лесно, там няма кой да готви,също лютеница, мармалад, пастети, колбаси и неща от тоя род..за ден -два да стигнат, но при положение че там са 12 гърла....става ви ясно като количество какво трябва!Хората искат работа.... Като пристигнахме се качих на горният етаж ..тъкво бебето го слагаха в кошчето и ми стана едно хууубаво като го видях това кошче на Бозгунова  дето го занесохме  Flutter не защото Ние сме го дали, а защото виждам приложима помощта ни , бебечето, удобството , което е за майката да има къде да положи рожбата си Hug
Vqqra то  това вашето населено място било много голямо и хубаво, размина ти се гостито ,ама не задълго...просто нямахме време и двата пъти  Mr. Green
Много бих искала да направим базара в Търново за децата в Илаков ръд/ за да им купим бельо и обувки за големите / и останалата сума да е за живеещите в Леденик при Христо! За там има много да ви разправям, но като се видим,че то няма изписване  ooooh!
Хайде в петък пак на среща, пак там и пак в 17ч  Hug там е пицария Мама Мия Силве, мисли му ,ако не се появиш...ще те издирим и глобим   Joy
Колко щури идеи имам, ах как ме блазни една сграда тука наблизо да си я превърнем и ние в нещо полезно...ама за това като се видим

# 8
  • Мнения: 893
Дидка   bouquet неуморима си  Grinning

Момичета, ако някой види салфетки със сладурски коледни мотиви, моля да ми каже къде се продават Praynig (ходих в Юск но имаше само едни със звездички, които не ми харесаха). Мисля да првя такива - http://bg.fotoalbum.eu/images1/200810/65047/161079/00000019.jpg глинени играчки (въпреки че се чудя дали не са тежки за елха)

# 9
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
За утре ми се обадиха да ходя до Русе да си прехвърлям колата,така че няма да мога да дойда,но ще купя сигурно нещо от Кауфланд ,преди имаше едни малки щипки,с коледи и елхички 12бр за 2лв
 Peace

# 10
  • Мнения: 622
и аз искам......да ходя до русе,да ми купиш нещо и на мен Embarassed

# 11
  • Мнения: 893
bozgounova, видях макаронените ти творения  Heart Eyes  Peace
Други неща, които са се събрали за базара също са много сладурски  Grinning

# 12
  • Мнения: 414
И аз да се запиша Simple Smile

Дидка, какво е положениего в Илаков рът? Чувала съм от една позната, че било страшно.

# 13
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Много е приятно даже там, децата са с увреждания, но базата е добре поддържана, нови пердета, нови пътеки, въобще си личи, че имат дарители и не са забравени.Пътят до там е идеален и се стига бързо, природата е разкошна, директорката-настоящата и бъдещата са много приятни,персонала е също много любезен! Било е страшно може би - сега не!.......отивам на срещата

# 14
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Бозгунова ,купила съм ти едно дребнииииииииичко нещо,но е от сърце,а от макаронените ти творения съм очарована,вчера ги изкоментирах с Дидка,ако искаш кажи с какво оцвети макаронките Blush

Общи условия

Активация на акаунт