За овулацията при жени над 35

  • 1 807
  • 4
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 708
Рових, но не можах да намеря нищо въпроса.

Има ли изследвания и информация за това колко пъти годишно овулират жените над 35?

Последно намерих по темата следното:
20+ годишните овулирали 11 месеца годишно, а след 35 овулациите рязко намалявали, но все пак нормално забременяване би трябвало да се случи до 1 година след първите опити.

Ще съм благодарна да споделите, ако някъде има публикувани повече подробности по темата.

# 1
Това за овулацията след 35 г. да не те притеснява.Аз съм над тази възраст а си имам доста редовна овулация засега.Всичко е индивидуално.Познавам доста млади момичета и жени които имат голям проблем с липса на овулация,цикъл който идва на 3-4,та дори и на 5 месеца.Ако си познаваш добре организма сама ще си хванеш кога ти е дошла овулацията.Не може да се сбърка цервикалната слуз.Затова не мисли за възрастта си, и успех в бебеправенето Peace Но все пак ако до 1 година не стане,трябва да се вземат необходимите мерки.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз съм над 35 години, а си имам овулация. Доказана много пъти с тестове и с фоликулометрия.

# 3
  • Мнения: 337
   Не съм попадала на официални изследвания и имфоррмация от този род, обаче както повечето неща в човешкия организъм и това с овулацията е много индивидуално. Затова не виждам смисъл да се ровиш  в подобни статистики. Те могат да ти дадат един обобщен резултат, който да е много различен от твоето състояние. Всяка жена стигнала до тази възръст мисля че познава достатъчно добре тялото си и общо взето е на ясно в какво състояние е. А иначе има тестове за оовулаця или да се проконтролира с УЗД. Hug
 

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 23:57 от Рея

# 4
  • Мнения: 104
Не разбрах - теб те интересува по принцип как стоят нещата или как стоят при теб?
Ако е второто, защо не започнеш да мериш температура или използвай тестове за овулация, или ходи на фоликуметрия! От някаква си статистика не можеш да разбереш какво е състоянието на твоя организъм.

Общи условия

Активация на акаунт