инхибин "В"?

  • 2 436
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Привет на всички!
Аз имам няколко въпроса. Първо, някоя от вас знае ли какво представлява кръвното изследване "инхибин "В", т.е. показател за какво е?  newsm78 Както и "АМН"??? Вторият ми голям въпрос е: в коя лаборатория в София мога да си пусна тези изследвания, защото аз проверих в няколко и никъде не ги работят?!? Ако на някоя от вас има някаква представа за какво става дума, моля ви, пишете  Praynig

# 1
  • Мнения: 4 700
По реzултата се съди zа яйчниковия реzерв. И двата хормона се наzначават при съмнение zа иzчерпан яйчников реzерв.
При Владимиров ги правят със сигурност.

АМХ е антимюлеров хормон.

# 2
  • Мнения: 20
Благодаря ти за бързия отговор, миле, можеш ли само да ми кажеш по-подробно какво означава този "антимюлеров хормон", т.е. какво "регулира" той в организма, ако мога така да се изразя  Thinking И още нещо: аз съм на 33ти, възможно ли е да имам изчерпан яйчников резерв  Cry

# 3
  • Мнения: 4 700
Ами това не мога да ти кажа. Дано се включи някой с повече информация. Ти zаЩо си мислиШ, че си с иzчерпан реzерв? Въzможно е и на 25 да е иzчерпан реzерва, въzможно е и над 40 да се случи.

# 4
  • Мнения: 20
аз досега въобще не съм се замисляла по въпроса за яйчниковия резерв  Confused от 6 години се опитваме да имаме бебе, минах през какво ли не: цветни снимки, лапароскопия, стимулация с клостилбегит, ин витро на спонтанен цикъл... сега започваме нова процедура ин витро и изследванията ми ги назначи доктора... Малко неочаквано ми дойде информацията, за това, че той ми е пуснал изследвания за яйчниковия резерв, защото по време на прегледа не спомена нищо по въпроса... Истината е, че сега се чувствам малко разстроена  Cry от две-три години нещо в мен неистово крещи, че нямам време, че трябва да имам дете СЕГА, а всичките ми познати и роднини ме успокояват, че не съм чак толкова стара  Tired че имам време... Мисля, че малко се изплаших от перспективата... Сигурно звуча объркващо Confused Може би защото се чувствам объркана  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 4 700
Довери се на лекаря си и не се притеснявай толкова. Има ли открита причина zа стерилитета?
Вчера гледах по телевиzията една 52 годиШна жена, която роди блиzначки, zаченати ин витро. И не с донорски яйцеклетки.

Ти имаШ ли редовен цикъл, спонтанна овулация?

# 6
  • Мнения: 20
Цикълът ми е на 28 дни, овулацията ми е малко късна около 16-17 ден, но да - имам я  Wink При ин витрото на спонтанен цикъл, обаче, което направихме през юни нямах узряла яйцеклетка  Sad Това се установи при пункцията. Иначе, тръбите ми не са запушени, но имам доста сраствания около тях и според последната цветна снимка "двете фалопиеви тръби без "стоп" на контрастния стълб или повишаване на налягането пропускат контрастната материя в абдомена, но същата не се стича по тънкочревните бримка в Дугласовото пространство и остава фиксирана в перитонеални депа около овариумите". Проблеми, обаче, има и при мъжа ми, та в общи линии ин витрото ни е единствения шанс. Доки каза, че чудеса, разбира се, ставали, но ако искаме резултати в обозримо бъдеще...  Rolling Eyes Благодаря за куража   bouquet

# 7
  • Мнения: 226
Здравей,
В лаборатория Бодимед ги правят тези изследвания - пращат се в Германия и се чака около 2 до 3 седмици за резултат.
В клиника Надежда (Малинов) също ги правят.
http://www.invitro-bg.com/display.php?page=news&open_news=16
Щерев - http://www.ivf-bg.com/index.php?n=price
АМН има значение колко силна да бъде стимулацията за да се получи яйцеклетка.
Инхибин Б е за изчерпване на яйчниковия резерв - също има значение за дозирането на стимулацията.
Пожелавам ти успех и дано лекара ти да прецени какво да е при тебе!

# 8
  • Мнения: 4 589
Здравей,

ти към кой доктор си се насочила?
И аз шях да ти пиша, това което е писала М-Дидко.

И двете са свързани със тимулацията по време на процеса ин-витро и това как реагират яйчниците.

Успех ти желая.

# 9
  • Мнения: 1 305
А тези изследвания не трябва ли да се правят и при стимулация за инсе?

# 10
  • Мнения: 20
М-Дидко, благодаря ти за информацията за Бодимед. Тези дни ще отида си ги пусна тези изследвания... че те ги пращали за Германия всеки четвъртък! Колкото до твоя въпрос, Dame, мисля, че изследванията не са задължителни дори и при стимулация за ин витро. По преценка на лекуващия лекар се правят, май...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт