Подкрепиха ли ви....

  • 2 523
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Подкрепиха ли Ви родителите за втори брак, и как децата ви свикнаха с новия човек...при мен историята е дълга и може би трудна за разбиране, питам само информативно, благодаря за всички отговори...

# 1
  • Мнения: 2 175
Май въпросът ти не е за тук..))
Все пак, тук сме "самотните" родители..))) newsm78

# 2
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
Ааа, първо ти!  Laughing
Разказвай, то ние сме свикнали с обърканите истории.
И дано да е с щастливо продължение, не казвам "край".

# 3
  • Мнения: 2 660
Имаше няколко из този подфорем с нова връзка (за брак не знам). Дано се включат.

Ей, момичета, не напъждайте белите лястовички. Точно за този подфорум са си - били са самотни, сега не са - ще ми се да видя как става този номер и как се преодоляват проблемите.

# 4
Toчно за тук си е въпросът!
Аз имам  втора връзка.Мама и тати естествено,че ме подкрепиха.Радват се,надяват се този път да имам късмет и да съм щастлива!
Синът ми прие"новия".Всъщност малчо беше на 3 год. когато заживях с втория ми мъж.А БНД-никога не е участвал в живота на детето  ми  - дори не се познават.Така че относно "приемането"  от страна на дето не беше кой знае какъв проблем.
Новият човек имаше май главоболия докато свикне...Естествено той винаги е бил наясно ,че съм с "ремарке",но едно е гаджето ти  да  има дете,друго е жена ти да  има дете.Но така или иначе мъжът ми обикна синът ми и никога не е бил против него.
Големият проблем са семейството на мъжо и най-вече майка му,която е категорично срещу мен и бившото ми семейно положение.....
[/pre]
Всъщност всичко е много индивидуално ,и както често се констатира из форумите-"въпрос на възпитание и манталитет"

# 5
  • Мнения: 2 175
Лоло, темата е за втори брак и как са свикнали децата..))
Много се радвам за теб! Това отново показва, че не "ремаркето" ще възпре свестният мъж да се вземе с "втора употреба".. Laughing
Смятам, че има голяма разлика между връзка, макар и сериозна, и тази по-сериозна стъпка..
Аз също имам връзка, и я смятам дори за повече от сериозна..Но..при мен към момента това е максимума..Родителите и приятелите ми знаят и се радват само, че съм щастлива..За другото -никой не пита и не очаква..Малкия все още го държа настрани от всичко това..

# 6
Май въпросът ти не е за тук..))
Все пак, тук сме "самотните" родители..))) newsm78
Магаранце,когато открих този подфорум се представих с думите:
"Аз не съм физически сама,понеже имам втора връзка...и може би съм щастлива,но по отношение на моето дете аз винаги ще пренадлиежа на съсловието"самотен родител".понеже най-важните решения в живота на синът си ги взимам сама"
 

Аз останах без "мъжко"рамо още след раждането....падах,сравах...докато не срещнах сегашния...И имено в ТОЗИ форум намерих жени  в моето положение...Понеже балансирането между мъж и дете -които не са биологично свързани не е особено лесно....
Много ми помогнаха постовете на девойките,които се отцепиха...  bouquet

# 7
Именно тук е мястото как са свикнали децата....В ДиС ли да пита или къде...Къде се навъртат най -много самотни родители,ако не тук Grinning
Защо държиш синът си на разстояние?
Сподели,ако искаш?
Страхуваш ли се ...?

# 8
  • Мнения: 2 175

Магаранце,когато открих този подфорум се представих с думите:
"Аз не съм физически сама,понеже имам втора връзка...и може би съм щастлива,но по отношение на моето дете аз винаги ще пренадлиежа на съсловието"самотен родител".понеже най-важните решения в живота на синът си ги взимам сама"
 
Да, тук си напълно права.В този смисъл - ок..  bouquet Hug

# 9
  • Мнения: 2 175
А, аз не правя разлика между брак и живеене на семейни начала (или под един покрив) - отговорността е почти една и съща..
Именно крачката към нещо такова е показател за истински чувства и готовност да се обвържеш сериозно..

# 10
А, аз не правя разлика между брак и живеене на семейни начала (или под един покрив) - отговорността е почти една и съща..
Именно крачката към нещо такова е показател за истински чувства и готовност да се обвържеш сериозно..

 newsm10 newsm10

# 11
  • Мнения: 2 175
Не не се страхувам..
Но всичко е адски ново за сина ми - раздялата, смяната на градовете, първи клас, нова "къща" , нови правила..и тн..
За мен -също..
Не ми се бърза, адски съм изтощена от случилото се в последните 6 месеца..
А и "моят човек" според мен няма никакви "ищения" в тази насока.. Laughing Laughing Laughing

# 12
Ми малко ще оспамя,ама ти пожелавам след още 6 месеца -да пуснеш тема
"ЩЕ СЕ ОМЪЖВАМ– Grinning Grinning Grinning-този път щастливо"
  bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 175
Хехе..танкс!
Но, няма шанс.. Laughing Laughing

 Hug

# 14
  • Мнения: 2 660
Лоло, по въпроса с отношенията с майка му и роднините веднага се сетих за едни близки познати. Тя с дете от първи брак, той го прие като собствено, страшно се грижи за него. Майка му обаче така и не може да приеме детето.
Жената дълго време много се стара да се интегрира в семейството му, да се хареса на майка му. Постоянен контакт с нея. В крайна сметка имаше ефект.
Помисли за майка му като за майка. И ти си майка, знаеш кое би те тревожило за вече порастналото ти дете. Почти няма родител, който да не приеме човек, правещ детето му щастливо. Дай и да те опознае, подминавай известно време недомлъвки и забележчици, покажи че се грижиш за момченцето и - и съм сигурна, че не след дълго ще те приеме и отношенията ще придобият нормален вид.

Общи условия

Активация на акаунт