хранене на 6 месечно бебе

  • 3 347
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Нашият режим е следния и не мога да я накарам да хапне и с лъжица повече пюре за да заместим хранене:
нощем 2-3 пъти кърмене
7.30-8.00-кърмене
11.30-12.00 пюре 50гр. (зеленчуково)
14.00-кърма
17.00-каша с плодово пюре
20.00-кърма
Какво мислите

# 1
  • Мнения: 166
Ще свикнете. Лека полека можеш да увеличаваш количеството на пюрето. И ние от зеленчуковото пюре до скоро ядяхме по 100 мл. Вече е почти на 8 месеца и едвам изяжда по 150 мл, а не мога да се оплача, че се мръщи на храна.

# 2
  • Мнения: 6 713
Нашият режим е следния и не мога да я накарам да хапне и с лъжица повече пюре за да заместим хранене:
нощем 2-3 пъти кърмене
7.30-8.00-кърмене
11.30-12.00 пюре 50гр. (зеленчуково)
14.00-кърма
17.00-каша с плодово пюре
20.00-кърма
Какво мислите

Ами за мен режимът е добър според мен.  Peace Нашият режим е почти същият, само че около 9-10 й даваме АМ и плодово пюре колкото изяде, че не ги долюбва. На обед яде цяло зеленчуково/месно пюре през ден даваме месото. Следобед яде каша, а вечерта аз кърмя. Peace
За свикването с лъжица - постепенно ще свикне детето, не се притеснявай! Hug

# 3
  • Мнения: 9 467
Не я насилвай Peace
Това е добре-колкото иска, толкова.
Аз захраних по-късно..та кашите ги прояде към 8-9мес Rolling Eyes а с количествата беше на минимум Crazy

# 4
  • Мнения: 356
На възрастта на твоето момиченце с моето тепърва започвахме захранването с по лъжичка - две. Кърменето продължаваше на поискване и очевидно беше достатъчно за чудесното наддаване и развитие и доброто й здраве. До към годинката не хапваше повече от 100 гр. на хранене. "Прояде", след като проходи (на година и два месеца). Търпение трябва... а това понякога не е лесно.
Ако детенцето ти е здраво и се развива добре, не се притеснявай за грамове и часове на хранене. Кърми, предлагай редовно и твърда храна и всичко ще бъде наред   Peace 
А ако непременно трябва да заместиш хранене (например ако скоро ще се връщаш на работа), предлагай първо пюрето (кашата) и след това кърми. Аз правех обратното.

# 5
нощното хранене бях спряла вече , когато синът ми беше на 6 месеца
и сутрин си искаше млякото ,остана на 5 хранения, като въведох и месото/задължително белите леки меса са първи
при хранене със зелен.пюре после задължително за десерт плодово няколко лъжички или прясно изцеден сок

# 6
  • Мнения: 2 132

при хранене със зелен.пюре после задължително за десерт плодово няколко лъжички или прясно изцеден сок
Защо да е задължително?

Иначе ние 6ти месец ядяхме само каши и също не сме изяждали големи количества. Не се притеснявай, постепенно ще хапва повече детето Wink

# 7
  • Мнения: 3 869
пюре после задължително за десерт плодово няколко лъжички или прясно изцеден сок

Защо всички тия захари обилно поляти върху месно/зеленцуково пюре? Каква е логиката на такова озахаряване на храната?

# 8
  • Мнения: 967
Ние сме на почти 8 мес. и режимът ни е горе-долу като вашия. Кърмя на поискване, а веднъж дневно изяжда по 50-70мл зеленчуково пюре или каша. Не я насилвам да изяжд по-големи количества. Суче с голяма охота и наддава добре, а за твърдата храна сама ще прояде повече, когато започне да чувства нужда от твърди храни.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не насилвай детето-колкото иска толкова да яде Peace

# 10
  • Мнения: 272
Аз няма да захранвам с п\ре, а ще направя педагогическо захранване.  Така е по-естествено и по-лесно. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 616
А каква е причината да искаш да заместиш хранене?

Бебетата до първата си годинка опитват храните, за да си изградят вкусови навици и възприятия, не ги използват твърдата храна за наяждане, едва след навършването на 12 месеца започва бавно и постепенно преориентиране на менюто от течни към твърди храни  Peace Ето защо се препоръчва кърменето да продължи през първите поне 12, даже 24 месеца от живота на бебето.

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 19:48 от IvelinaAtanasova

Общи условия

Активация на акаунт