как да я дохранвам

  • 504
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
За жалост вчера дадох на малката АМ.Тя е 2 месеца и до сега сме били само на кърма,но вече не и стига.Особенно в храненето в 6 и в 21 часа.Та въпроса ми е как да я дохранвам.Мога ли да давам в 12 и 15 само АМ,за да може за 6 и 21 да се събере кърма.Дали няма да се отбие така.Споделете,моля!

# 1
  • Мнения: 2 467
 По какво разбра, че не и стига кърма?
Кърмата се увеличава с кърмене. Колкото по-малко кърмиш, толкова по-малко кърма ще произвеждаш.

# 2
  • Мнения: 166
Ако потърсиш в темите ще видиш колко много подобни има.

До колкото разбирам не се храните на повикване?
Ако за извество време кърмиш по-начесто и пиеш лактогонни чайове, кърмата ще ти се увеличи.
Ако даваш добавка или заместваш хранене по-бързо ще намалее кърмата ти.

# 3
  • Мнения: 103
Напротив,кърмя  я на поизкване.Вечер се кърмиме по час час и половина,а понякога и два,Тя накрая почва да нервничи ,че няма мляко и започва да плаче.От един месец е така и не заспива никога вечер на гърда.Абе много трудно се приспиваме.

# 4
  • Мнения: 479
Значи, като смяташ, че не му стига, няма да го държиш гладно я. Въпросът е да се опиташ да си стимулираш лактацията, ако искаш да кърмиш изключително. И не вярвай на тези, които казват, че веднъж дадеш ли АМ, ще се отбие. Тук има майки, които са дохранвали до година и кусур. Въпросът да го направиш най-разумно и подходящо за твоето дете.
Хубаво е да я дохранваш, след като е изпразнила и двете гърди.

И аз имам аналогичен проблем. Пробвах с честото слагане на гърда (през час) и даде резултат за кратко, но тя почна да се сърди, че гърдата не "прелива" и отказва да суче.
Но при теб може да помогне, дано.

От лактогенните чайове, българският е най-ефикасен. Пия от този на хип само, когато бързам.

Важно е да пиеш много течности - вода - 3 литра. Казват, че и суровите бадеми помагат, при мен не усетих резултат. Ям жито също.

А на мен най-ми помага кърменето през нощта. Тогава най се стимулира лактацията.

Най-важното е да си почиваш възможно най-много. Умората е враг на лактацията. Това го казвам от опит.

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 16:28 от gnidka

# 5
  • Мнения: 1 691
Ако наистина се налага да дохранваш, прави го задължително след като си предложила и двете гърди, при това най-добре по два пъти. Едва тогава предложи добавката, която да не е много - напр. 30 мл, и ако детето после не надава вой за още, не се натискай да го тъпчеш ("дай да видим дали не иска да яде още"). Хубаво е добавката да не е на всяко хранене, а само тогава, когато действително видиш, че има нужда. Щом казваш, че проблемът е на 2 хранения в денонощието, предлагай тогава, но пак повтарям: задължително след упорито кърмене.
За това как ще даваш добавката - биберон, лъжичка, чашка или друго, ти ще си прецениш. Аз в един период дохранвах с биберон и въпреки това синът ми не се отби, но той беше и по-голям (4-месечен).

# 6
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.Не си ли мислила,че може да нервничи не защото няма мляко,а защото пуска мляко.На вашата възраст синът ми сучеше от 20-21 часа до към 22.00,23.00.Много се ядосваше,защото искаше само да ме ползва за биба за приспиване, а не гърдата да пуска мляко.Затова винаги вечер в продължение на 3 часа му давах да суче само от едната гърда.Изпразваше си я и после само си поцокваше блажено за да заспи.
Може това да е проблема вечер.Също може да имате и колики.
Ако сте близо до 3-те месеца може да карате криза на растежа.Просто не може млякото да секне ей така.Давай да суче ,ще се увеличи кърмата.
Успех,търси,чети в библиотеката и ще намериш отговора. Hug

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 08:58 от Brrr

# 7
  • Мнения: 961
И аз останах с впечатлението, че сте на режим на хранене, а не се кърмите, когато усетиш, че е гладна! И точно бях тръгнала да ти пиша, да я слагаш по-често на гърдата, вместо на три часа, да я слагаш на два!
На тази възраст и моето бебече сучеше по час, час и нещо! Това не е притеснително, нито пък задължително е признак, че не му стига кърмата.
Препоръчвам ти да си почиваш повече и ако наистина мислиш, че вечерно време не ти достига кърмата, пробвай след хранене на бебче да се изцеждаш. Като е добре да помпаш по около пет минути на гърда, дори и нищо да не излиза от нея. Това на мен много ми помогна! Така се справих с дохранването, което при нас продължи около три седмици, докато се светна, какво точно да правя и да възстановя лактацията за около три-четири дни!

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
За жалост вчера дадох на малката АМ.Тя е 2 месеца и до сега сме били само на кърма,но вече не и стига.Особенно в храненето в 6 и в 21 часа.Та въпроса ми е как да я дохранвам.Мога ли да давам в 12 и 15 само АМ,за да може за 6 и 21 да се събере кърма.Дали няма да се отбие така.Споделете,моля!
Така гарантирано ще ти намалее кърмата. Гърдите ти не са мандра, в която се складира мляко.
От втория ти пост оставам с впечатление, че повече имаш проблем с приспиването, не с това, че е гладна. Кърмене на поискване е не само да суче колкото дълго иска, а и когато поиска, не в определени часове, както с писала.

Дохранвах дъщеря си една седмица, но я кърмех на режим и по 20 минути, това по съветите на лекарите, не бях чувала за кърмене на поискване. Но дори и тогава давах да суче 20 мин от едната гърда, 20 мин от другата, давах добавката и после по още 20 минути цедене на всяка от гърдите. При това събирах не повече от 20-30 млкърма. На мен ми помогнаха и овесените ядки.

# 9
  • Мнения: 199
Ако честото слагане на цица не помага - пробвай да я дохранваш с изцедена кърма! Цеди се след кърмене, дори и да изцедиш само 10-20 гр. и на следващото хранене и ги дай тях, вместо АМ. Така хем ще стимулираш лактацията по-добре от изнервената уморена бебка, хем ще намалиш АМ-а до минимум.

# 10
  • Мнения: 820
Ако наистина се налага добавка НЕ замествай цяло хранене, както ти е писала mata_kosmata, първо предлагай и двете гърди и после АКО се налага дохранвай с 30 мл. Най-добре се опитай да изцеждаш и предлагай изцедената кърма. При мен тази схема даде добри резултати и даже постепенно махнахме дохранването

Общи условия

Активация на акаунт