кашлица какво да дам ?

  • 4 536
  • 12
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
бебка кашля епизодично и то най-вече като спи, закашля се по 1-2 пъти, водих я на педи с леко зачервено гърло е и изписаха сироп и Фенистил почнах да ги давам, но се замислих какво мога да направая или да и дам допълнително чай, компрес, нещо да сложа в стаята ......

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 16:49 от renyto

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
А колко е голяма бебка? И Фенистила е противоалергичен. А сиропът какъв е?

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
на близо 1 година е, сиропа е Биокс-Тими

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Според мен кашля от гърлото.
Можеш да й даваш чай, има един за грип и простуда с ехинацея, децата ми много го харесват.
Иначе за други сиропи или лекарства - задължително се консултирай с педиатъра си.

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
не става дума за лекарства и сиропи, такива НЕ давам ей така, само чайове

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз давам сироп-Хустагил на билкова основа е.

# 6
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
кашлицата на синът ми я спряхме със  черна ряпа с мед.3 вечера детето не спа от тази гадна кашлица и макар че бях много скептична към тази рецепта я приложих и за мое очудване подейства още от първия ден,а вечерта спа непробудно и сега продулжавам да давам от сока.

# 7
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
Аз давам сироп-Хустагил на билкова основа е.

той е на билкова основа,обаче се дава при суха кашлица и пресипнал глас,а при влажна или лаеща кашлица не се препоръчва,защото има мащерка ,а тя дразни допълнително.

# 8
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Биокс тими= Хустагил Peace

Ние пък си имаме инхалатор и при всяка хрема или кашлица задължително правим инхалации с физиологичен разтвор.Струва 130лв.,но повярвай ми инвестицията си заслужава когато имаш малки деца у дома Peace

Прави ми впечатление,че в момента педиатрите масово изписват противоалергични лекарства,Перитол,Зиртек,Фенистил,Aerius,няк'ва нова мода ли е к'во ли не мога да разбера,а мамите,които имат доверие на педиатрите с лека ръка ги купуват,някои/за една моя приятелка говоря/дори не знае,че детето и пие противоалергичен сироп.Единствено при много силна хрема с воднисти секрети може да се изпише нещо противоалергично за отбъбване на носната лигавица и за да облекчи симптомите иначе не виждам смисъл.Другия вариант е когато е предписан вече антибиотик да се дава превантивно някакъв антихистамин.

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 18:22 от Пиги®

# 9
  • Мнения: 9 814
Лекарят знае какво да даваш против кашлица.

# 10
  • Мнения: 4 290
Аз не признавам чайовете в пакетчета. Обикновено давам чай от липа и мащерка с мед и много лимон. Твоето детенце обаче е мъничко, така че пропусни меда. Сока от моркови също помага при кашлица. Овлажнявай въздуха, особено нощем.

# 11
  • София
  • Мнения: 43 904
Ами след като има назначено лечение - следвай го. ако не помогне няколко дни предполагам пак ще се виждате с лекарката и ще ви изпише друго...но вероятно сиропчето ще си каже думата...чайчета, ехинацея можеш и на капки да даваш...ти какво повече искаш????

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Чай от липа, лайка са подходящи за малко дете. Да пие повече течности също е добре.

Общи условия

Активация на акаунт