разстройство и хрема

  • 1 098
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Моля за съвет.
Имам две деца. Едното е момче на 5 месеца и половина. Когато беше на 1 месец получи хрема. От тогава нослето му пърха, няма течни сополки, но има т.нар. корички. Лекуващия му лекар ни изписа Stеrimar. От него подобрение няма, само нослето с почиства от засъхналия секрет.(кърмя малкия)
Със другото ми дете също имам проблеми. Тя е на 2г 3м. От два месеца когато ходи по голяма нужда акото и е рядко. Не я боли коремчето и се изхожда по 1-2 пъти на ден, а понякога не ака през деня. Направихме чревни изследвания и такива на стерилна и нестерилна орина и те са отлични. Сега пие Linex, но няма подобрение. Преди това опитахме с различни прахчета против разстройство.
Детето дълго време се лекува с различни антибиотици и лекаря каза, че най-вероятно проблема е от тях.

# 1
  • Мнения: 5 760
При лечение с антибиотик може да се наруше количеството на нормалните чревни бактерии. Добре е да се проведе хранене с относително диетичен режим- лечебно мляко, ориз, картофи, моркови чай от шипки или дренки. От медикаментите ентерол по 2 прахчена на ден. за 2-3 дни или Имодиум 1 капсула дневно 2-3 дни.
За бебето най-добре е да му капете по 3-4 х дневно  физиологичен р-р по 3-4 капки. Така ще промивате нослето и ще предотвратявате образуването на корички.

Общи условия

Активация на акаунт