Дайте координати на лекари за лечение на хемангиом

  • 3 288
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Момичета помогнете,
ако знаете координати на специалисти за лечение на хемангиом.
На моя приятелка детенцето има, ходи при лекарка в Пловдив
и третират и инжекции които са много болезнени
добре е да се консултира с още един лекар поне

# 1
  • Мнения: 9 814
Хемангиомът по принцип не се лекува, а само се наблюдава.
Рядко се предприема оперативното му премахване.
С течение на времето, най-често през пубертета хемангиомът изчезва сам.
Начин на лечение е кортикостероидна програма, която обаче срива имунната система.
Иначе може да отидете на преглед при доцент Мирослава Кадурина във ВМА- София.
Или при Росица Денчева, завеждащ на кожно-венерическото отделение в Токуда.
И при двете съм водила дъщеря си, която има хемангиом и съм много доволна.

# 2
  • Мнения: 431
Зависи какъв тип е хемангиомът.Зависи и къде се намира.
При някои помага облъчване с бета-лъчи(само в Пловдив го правят),на нас не ни помогна.
Наскоро бяхме в София при доц.Коларов в стоматологичния факултет,точно тогава имаха среща най-добрите специалисти в Бг по онкология.Прегледаха детето и мнението им беше да не се пипа,до 4-5г.възраст НЯКОИ изчезват.А тук,във Варна още на 2м.възраст искаха да го оперират.Ние се притесняваме,защото е на лицето,много се надяваме,че ще изчезне с времето  Praynig.

# 3
  • Мнения: 161
clover_d 
 точно между очичките е, а бебенцето е на  8 месеца не знам какво ще стане ако се остави само на наблюдение
 Къде сте ходили, при кои лекари да се насочим

# 4
  • Мнения: 431
clover_d 
 точно между очичките е, а бебенцето е на  8 месеца не знам какво ще стане ако се остави само на наблюдение
 Къде сте ходили, при кои лекари да се насочим
Ако е петно без релеф,би трябвало да избледнее,дори след години изобщо да не се забелязва,но зависи и колко е голямо.Този тип също ги премахват с лазер.
Ако е кавернозен тип-релефен,наподобява ягодка-има шанс да се повлияе от терапията,за която споменах.Безболезнено е за детето !
На лични ще ти дам координати на докторката,при която ходихме.На моето дете не изчезна,защото е от смесен тип.

# 5
  • Мнения: 1 629
Ще следя темата. Моя бебо има на тестисите, релефно и големичко Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 843
проф. Бранков Пирогов
Оперира дъщеря ми на 9 месеца от "невинно петънце което щяло да отмине" стигна в пика си до 7 см на 4 см хвани линията и се опитай да си го представиш на телцето на малко бебе. Страшно доволна съм от факта,че избрах точно него. А и безумно учудена от отношението и загрижеността му както и на останалия персонал сестри доктори / чудеса бях чела да пирогов очаквах да сме  по зле от болница от 3-тия свят/.
За Стефанова ли става въпрос?

# 7
  • София
  • Мнения: 843
Професора преглежда и в частен кабинет. МЦ" Зелената къща" Последният път на консултацията платих 30 или 40 лв / нямам много ясни спомени/ Междодругото той пише и в Бг мама ника е Doktor Ogi. Напиши го в търсачката на форума ще ти излезнат неговите публикации.

# 8
  • Мнения: 431
проф. Бранков Пирогов
Оперира дъщеря ми на 9 месеца от "невинно петънце което щяло да отмине" стигна в пика си до 7 см на 4 см хвани линията и се опитай да си го представиш на телцето на малко бебе.
...
За Стефанова ли става въпрос?
Само ти си знаеш какво си преживяла,добре че всичко е зад гърба ви  Peace
А на коя част от тялото се намираше хемангиомът ?При нас е на горната устничка и все се притесняваме да не го разрани със зъбки,че доколкото знам много кръв тече  ooooh!
Не става въпрос за Стефанова,но и при нея,без малко,да отидем.

# 9
  • Мнения: 161
Dai4eto
и тяхното е релефно и големичко
ходят при Стефанова но отношението и е просто отврат обижда ги и има държание което не отива на положението й
затова търсим още едно лекарско мнение

# 10
  • София
  • Мнения: 843
А на коя част от тялото се намираше хемангиомът ?

Отстрани на кръста под лявата ръчичка.
 За Стефанова знам,че е добра и толкова / това по информация от нета и от никъде другаде/.  Професора обаче ме изуми. Не съм вярвала,че има такива хора още. Внимателен, съобразителен.......... въобще всичко което би трябвало да е един лекар. Настани ни в самостоятелна стая с бебешко легло за да сме самички, съпругът ми беше по цял ден с нас без да му се прави забележка  въобще. За 5 дена които прекарахме там не мога да кажа нито една лоша дума въобще за някой от персонала в отделението / което беше  много странно при славата на Пирогов/.
 На 2 пъти правиха доплер в Пирогов като вторият път преди операцията лично влезна с нея да види  от къде се храни съдът / първият път докторката не можа да се оправи с техниката  - апаратурата им беше на няма и месец/. Не мога да кажа въобще лоша дума за него има достатъчно информация по различни поводи която може да намериш в нета.  Аз лично бях спокойна че той ще оперира дъщеря ми и това спокойствие се дължи отчасти на факта,че не създава паника в теб а оставя усещането за спокойствие сигурност.

# 11
  • Мнения: 1 629
Аз се надявам да не расте Praynig и да мине. Педиатърката нищо не казва.... Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 843
Аз се надявам да не расте Praynig и да мине. Педиатърката нищо не казва.... Confused

Дано всичко да е наред,  малката се роди с безумно малко петънце идея нямах какво ще стане.  Нищо не пречи да си направите консултация с лекар които си изберете. 

# 13
  • Мнения: 1 629
Знам, че не пречи, но поне за сега не искам. Такива неща прочетох, чеее Confused Лошото , че за това няма какви грижи да положиш. Да го мажеш с нещо примерно. Само операция му е майката Sad

# 14
  • София
  • Мнения: 843
За мазне не знам. Цита кера ги дават като вариант но пак зависи от образуването има и някакви хомеопатични неща / Тук ми е малко мътно може и да беше за мазане но не съм сигурна и то ако е плоско образуването . На едно момиченце на коляното почнаха да мажат и лично съм виждала снимки как избледнява, друг е въпроса че може и да не е от хомеопатията а да се трансформира или така нареченото изчезване/.
Сега като поглена назад не ми изглежда толкова ужасно къде къде по голями кошмари има на този свят. Но се радвам,че го махнахме на време защото беше почнало да расте навътре към ребрата и ако бях изчакал още щяха да премахнат и много повече нерви. Не искам да те паникьосвам само споделям проблема който беше при нас. Ти най добре знаеш как да постъпите  във вашия случай.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт