малчо хапе,когато е щастлив или харесва някой

  • 503
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, мами! Знам,че темата за хапането е много коментирана, но нашият случай е малко по-различен.Малчо хапе, когато е щастлив или много е харесал някого. Основно хапе нас - от семейството, начело с мен, но преди 2 месеца започна да хапе и децата на площадката и то само тези , които си е харесал, да си играе с тях. Тръгнахме на ясла преди седмица - две и се оказа, че хапе и децата в яслата, което е адски неприятно.Лелите се карат на нас, помолиха ни да му се караме вкъщи и ние го правиме,правили сме го и преди това. Той недоумява, защо му се караме и го пошляпваме, след като той е толкова щастлив и  го е изразил по този негов си начин. Лощото е, че хапе много силно и често градинките ми седят с дни, а имам и синини.Моля, ако някоя от вас е имала подобен проблем да сподели как го е разрещила.Аз вече опитах с приказки, с наказания, с шамар през устата и нищо не помогна.
Предварително благодаря за вниманието.

# 1
  • Мнения: 25 571
А опита ли да му покажеш как точно трябва да изразява обичта си? Изобщо прегръщате ли го, целувате ли го това дете?
Иначе с шамар през устата, освен да хапе, най-много да почне и да бие...  Whistling

# 2
  • Мнения: 1 900
Най-неправилното нещо е да удряш детето. По тази логика той си прави извода, че щом на мама е разрешено значи на него също, следователно приема боят за нормалнен, а в последствие се стига до там, че решава проблемите чрез бой.
Моят син когато си играем и има изблик на радост понякога ме щипе по лицето. При такива ситуация аз го хващам, отдръпвам го от себе си и започвам да обяснявам, че така ме боли, започвам да го галя и да обяснявам колко е хубаво да се гали, колко е приятно и прочие.
Междо другото вчера прочетох в една книга, че когато детето хапело можело и ние да го захапем, без да казваме нищо. Така разбирало, че щом хапе ще бъде хапано.
Но на мене ми се струва много по-логично просто да галиш и милваш детето си, няма начин да не подражава на това което вижда като поведение и държание на родители и възпитатели.

# 3
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
И наШия маник хапе,но не сьм забелязала дали го прави и с други хара или само нас  Thinking
Обича и да скубе , а когато го прави аз сьЩто го дрьпвам леко за косата,за да разбере,че боли и не трябва да ни скубе и нас. ОЩте е мальк и няма да разбере ,ако му го казвам само.Щте пробвам така и с хапането,с косата мисля,че помага. Пробвай и ти .

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
И аз имам една малка хапла  Laughing Да споделя само, че при нас метода тя хапе - аз хапя не помогна. Прие го игра и стана още по-зле.  Rolling EyesКакто е писала evkabevka по същия начин действа и моята дъщеря. Радва се на децата, гушка ги и в един момент потреперва от емоция и захапва. Обяснявам,че ги боли, че по-добре е да ги цунка...но тя първо хапе и после веднага гали и целува. Confused Вчера беше нахапала едно момиченце в яслата на 3 места по бузката - навсякъде й бяха изписани зъбите и как госпожите не са видели незнам. Този период дълго продължава при нас, досега само с доброто съм пробвала, не съм удряла, и донякъде съм склонна да вярвам, че това са изблици на радост и поради невъзможността да ги изкаже действа така  Thinking

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Веднага след като ухапе му се скарай и му покажи колко е болезнено това, което прави. Трябва да разбере, че причинява болка. А децата това лесно могат да го разберат. Ако трябва го накажи, скарай се, ухапи и ти силно, дръж се с детето по строго. Но е неприятно да си прибереш детето от ясла градина или от площадката нахапано и страдащо от болка. Ще дойде един момент, в който всички ще го отбягват заради хапането, затова вземи мерки навреме.

Общи условия

Активация на акаунт