Моето бебе ли е най-ревящото?

  • 1 691
  • 36
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Има ли и други такива бебета, или аз нещо не съм в ред и не правя както трябва? Моя дребосък реве след всяко ядене, поне 2 часа, след което заспива, но даже насън постоянно хленчи, врънка и мърда. Разбирам колики има, ама такива денонощни колики не съм чувала.А това е абсолютно денонощно, след всяко ядене. newsm78 Rolling Eyes Tired

# 1
  • Мнения: 498
Посъветва ли се с доктор, и с какво го храниш?

# 2
  • Мнения: 11 003
Дъщеря ми не е имала колики, но първите 2 месеца задължително се скъсваше от рев по време на разходка. Люто вряскане до посиняване, ако не я взема на ръце. При опит за връщане в количката, отново започваше да грачи. Mr. Green Както започна, така и отшумя, от само себе си.

С какво храниш бебето ти, дали му стига млякото?
За коликите съм чела, че много помага да му сложиш на коремчето затоплена възглавничка, пълна с черешови костилки. Не че има универсално лекарство за тях, но можеш да опиташ с този метод или с капки.

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 23:29 от Linofrina

# 3
  • София
  • Мнения: 5 751
Посъветва ли се с доктор, и с какво го храниш?
И аз това щях да питам
За колики даваш ли нещо?
Иначе да - и моят син беше от ревливите, бях луднала направо  Tired

# 4
  • Мнения: 1 763
Моят син не е бил ревлив, обаче имам наблюдения върху бебета на приятелкие. Оправията в такава ситуация, естествено ако няма здравословен проблем, е само на ръце. Може да се пробва като вариант носене в кенгуру, слинг, идеята е да е гушнат.

# 5
  • Мнения: 219
Мила,спокойно,не си сама  Tired
моето вече е на 6 месеца и бих казала че съвсем отскоро понамали с ревовете и то не изцяло
мрази си количката,в нея е абсурд да я возя,само на ръце,а и в нас от различни забавления /проходилка,бънджи,люлка.../ е заприличало на лунапарк,но така е...
просто явно някои деца си са по-буйни и палави или не знам как да го нарека,явно времето ще реши проблема,дотогава само търпение  Wink

# 6
  • Мнения: 11 003
Може да се пробва като вариант носене в кенгуру, слинг, идеята е да е гушнат.

Да, при нас носенето в кенгуру имаше голям ефект. Peace Щом я сложех в него, заспиваше и ми е изкарвала по 2-3 часа в сън, докато я нося гушната в мен.

# 7
  • Мнения: 3 034
гледала съм сина си по правилата, описани в темата под твоята за доктор Карп. не знаех, че са негови, тук са практика.
гушнат беше в мен почти постоянно. поспиваше малко в шезлонга, но с пусната вибрация.
хранех само на поискване (на АМ е бил винаги), никаква вода.
уригване по няколко пъти и по време на хранене, докато стана на три месеца. след това задължително само след хранене.
лягане в леглото не по-малко от 15 минути след нахранване и след уригване.
в най-тежките вечери съм давала Инфакол, но спрях след като свърши опаковката и повече нищо не дадох.
синът ми мина през коликите много леко и съм убедена, че е резултат на всичко изброено, каквито бяха и съветите на специалистите.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Не е от храната.Хранехме се с няколко млека- НАН, НАН ХА а сега с Фризопеп по предписание на лекар, че е с алергия към белтъка. За коликите давах Инфакол, Колийф, Саб, Еспумизан.Полза не видях. За затоплянето на коремчето знам, ама 24 часа в денонощие няма как да правя това.

# 9
  • Мнения: 9 814
Бебетата никога не плачат без причина.
Не преставай да даваш лекарства против колики.

# 10
  • Мнения: 2 622
Колики са най-вероятно предвид възраста на бебето ти newsm78 Малката дъщеря рева до 4-тия месец непрекъснато!Беше ад!Водих я на лекари,сменяхме АМ,чайове,капки,затоплени пелени на коремчето-нищо не помогна!Към края на 2-рия месец незнайно как ми "просветна"да я слагам да спи по корем.Тогава се поспря да реве,макар че коликите й продължиха до 4-тия месец.А това за количката в едната ръка и бебето в друга ми е тооолкова познато ooooh!

# 11
  • Мнения: 9 973
давай нещо за колики
храни на ПОИСКВАНЕ,а не под час
гушкай или носи в кенгуру

# 12
  • Мнения: 4 292
И моята дъщеря е много ревлива.  Sunglasses И, честно да си призная, причина за това не виждам да има. Втора дете ми е, така че имам известен опит, бих казала.  Просто обича да пищи, да я разнасям на ръце, да ми клюма на рамото и никъде другаде... Mr. Green

# 13
  • Earth
  • Мнения: 1 952
 ние бяхме с такива колики. Денонощни. Бях луднала.  Embarassed Отминаха от само себе си в средата на третият месец.

# 14
  • Мнения: 2 090
Моето беше същото.В продължение на месец и половина.Почти не спеше,само плачеше постоянно Confused.Колики...Най-много помагаше гушкане и люшкане.През този период с таткото често спяхме седнали,за да може бебето да го гушкаме и люлеем постоянно,дори когато спим Crazy,само за да се чувства по-добре и да облекчим болката му.Капки и чайчета не сме спирали да даваме,топли компреси на коремчето правихме,сешоара помагаше доста.
След този първи месец и половина като с вълшебна пръчица изведнъж всичко спря-просто една вечер бебето заспа в 10h,и се събуди в 5h сутринта,през деня също започна да спи,постоянния плач спря Grinning.Пожелавам ти по-скоро да настъпи този момент за вас Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт