Пневмоия-само с инжекции или антибиотик?Няма ли друг начин?

  • 7 934
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 441
ПОмогнете ми,моля ви,има ли друга алтернатвно лечение на пневмония?

# 1
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Мисля , че няма .
А и е доста рисковано да се пробват алтернативни лечения , не е шега работа .

# 2
  • Мнения: 2 960
Това най добре го преценява личния лекар на детето.Зависи от много неща.
 Моята дъщеря е била болна два пъти от пневмония и двата пъти проведохме лечение с антибиотик.Усложнения не сме имали ,на важно е нещата да са хванати навреме.За алтернативни лечения -мисля ,че наистина е рисковано.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Не, няма. И по-добре да не се правят експерименти, защото пневмонията не е шега работа.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз аз заставам зад другите - по-добре АБ от колкото да се усложни още повече нещата.Пневмонията наистина не е шега.
Бързо да оздравявате.

# 5
  • Мнения: 2 821
Добре, че не е пусната темата в алтернативния форум....

# 6
  • Мнения: 2 270
Не, няма. И по-добре да не се правят експерименти, защото пневмонията не е шега работа.
Успех Peace
и бързо оздравяване

# 7
  • Мнения: 544
Не, няма. И по-добре да не се правят експерименти, защото пневмонията не е шега работа.

И аз така мисля.

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
За съжаление няма друг начин. Не те съветвам да се надяваш на алтернативни средства, защото пневмонията е много коварна и всяко забавяне на адекватно лечение може да има лоши последици. Изпитах го на гърба си, но не защото пробвах алтернативни средства, а защото умното GP ме разтакаваше две седмици с изказвания, че ми няма нищо. В резултат пневмонията си се беше развивала необезпокоявано и не искам да си спомням какво изживях после.

# 9
  • Мнения: 581
 Присъединявам се към написаното преди мен.Какво те притеснява в лекуването на пневмония с антибиотик?
Аз съм боледувала няколко пъти като дете и винаги съм лекувана по този начин.
 Пневмонията е сериозно заболяване и освен правилното лечение много е важно храненето и приема на повече витамини.

# 10
  • Мнения: 3 929
Доколкото знам - няма друг начин, алтернативен, да се лекува пневмония. Даже ако не се лекува с правилния АБ, може да възникнат усложнения. Не си прави експерименти и давай АБ възможно най-бързо.

# 11
  • Мнения: 6 441
Благодаря ви много за отговорите!
Пуснах темата,защото ми трябваше бърз отговор,а на нашата педиатърка не и вярвам много.
Говорих и с хомеопат,които каза,че пневмония не се лекува с хомеопатия.
zori13,какво трябва да значи правилно хранене?Повече плодове,зеленчуци или има и още нещо?
veronna,нас също вече втора седмица ни размотават.Първата бяхме само на сироп за кашлица,втората на антибиотик и сега вече сме с диагноза пневмония.И точно заради този антибиотик ми се искаше ако има др начин,да избера него,но явно няма.

Отново ви благодаря за отговорите Hug

# 12
  • Мнения: 581
zori13,какво трябва да значи правилно хранене?Повече плодове,зеленчуци или има и още нещо?
Да, имах предвид повече плодове и зеленчуци, лека храна, много течности.Знам, че гроздето е много добро за белия дроб.И ако има храни, които не се съчетават добре с конкретния антибиотик да не се дават естествено.
 Пожелавам ви бързо оздравяване и възстановяване.  bouquet

# 13
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Първата бяхме само на сироп за кашлица,втората на антибиотик и сега вече сме с диагноза пневмония.

Надявам се е поставена диагнозата след рентгенова снимка.
Дъщеря ми беше така с пневмония преди 1.5 г.  Уж и нямаше нищо , гърдите чисти , само кашлица...после АБ ... и накрая търчахме по спешност в болницата . Там , след като направиха снимка- установиха пневмонията . Лекарката в болницата не чу нищо на слушалка , каза , че вирусните пневмонии не се чуват .
Полежахме си малко в болницата на венозен АБ и така...

# 14
  • Мнения: 6 441
Уки,всъщност не са му правили рентгенова снимка.Казаха,че има мнго хрипове,които можело да се чуят дори и без слушалки.
За рентген споменаха че ще му правят,ако избера да му бият инжекции.

Общи условия

Активация на акаунт