проблеми със стомаха след прием на ципрофлоксацин

  • 4 651
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте,
След прием на ципрофлоксацин 5 дни започнаха болки в стомаха, под ребрата, ниско долу в ляво и дясно.
Пих какво ли не: пробитор, мотилиум, креон, фамултран, дуспаталин, пробиотици и нищо само гаденето поизчезна. Сега започнаха и болки в кръста и ниско долу в ляво при сядане чак към сърдечната област.
Ако някои е имал подобен проблем моля за помощ.

# 1
  • Мнения: 581
 Най-добре се посъветвай с лекар.
 Мъжът ми също имаше проблеми със стомаха докато пиеше Ципрофлоксацин, а също беше получил и обрив.Оправи се като го спря и пи пробиотици.
 Чувала съм от доста хора оплаквания, свързани с пиенето на този антибиотик и си знам, че ако ми се наложи лечение с антибиотик ще откажа да е Ципрофлоксацин.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравей и от мен. Съветвам те също да отидеш бързо на лекар, а иначе ципрофлоксацина не е АБ, а химиотерапевтик. Аз също съм го взимала за уроинфекции. Той доста дразни стомаха и затова като се пие трябва да е задължително след хранене, да се пие много вода и да се ядат някакви ядки, орехи, защото освен друго много понижава левкоцитите в кръвната картина...
И другото нещо мисля, че беше, че май не е добре да се пие повече от 1 път на година...Затова посъветвай се с лекар и започни да пиеш нещо, ако трябва пробиотици, някакви натурални продукти, защото ципрофлоксацина се оказа, че е доста токсично лекарство....това е лично мое мнение
успек, стискам ти палци всичко да мине бързо Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт