направление за хоспитализация

  • 28 406
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Майчета, знаете ли колко време след издаването на едно направление за хоспитализация може да се издаде второ за едно и също нещо??? Пак ли е като направленията за прег;ед при специалисти - 40 дни?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 537
Мисля, че при талона за хоспитализация нямаше ограничение за броя, в крайна сметка ако се налага отново да влизаш за болнично лечение същия месец, не може личната да ти кажат "Не може, ти вече беше, няма да ти дам талон". Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 41
ммм, Да! Мерси! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 821
30 дни важи направлението за хоспитализация.

# 4
  • Мнения: 166
Направлението за хоспитализация важи точно   7  дни   от датата на издаването му.За този вид направления /№7/ няма ограничения ,те не са лимитирани и можеш да получиш толкова,колкото си пожелаеш.

# 5
  • Мнения: 544
Направлението за хоспитализация важи точно   7  дни   от датата на издаването му.За този вид направления /№7/ няма ограничения ,те не са лимитирани и можеш да получиш толкова,колкото си пожелаеш.

И аз мисля така.

# 6
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
ако не се лъжа май наложиха някакво ограничение. бяха пратили писма до джи-питата от касата. ама не знам какво точно беше. иначе за една и съща болест и пътека разликата трябва да е 30 дни между две хоспитализации.

# 7
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Направлението важи 7 дни.
Друго напраление за хоспитализация се издава след като са изминали 30 дни от предходното

# 8
  • Мнения: 166
Направлението важи 7 дни.
Друго напраление за хоспитализация се издава след като са изминали 30 дни от предходното
  И какво правим ако ефекта от пролежаването в болницата е нулев?!или с минимално подобрение?!Чакаме още 30 дни?!Това е повече от абсурдно.Да ,в една болница и отделение не може да се лежи повече от един път в рамките на месец,но има толкова други болници...Касата плаща на тази болница,която си е свършила работата.

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Направлението важи 7 дни.
Друго напраление за хоспитализация се издава след като са изминали 30 дни от предходното
  И какво правим ако ефекта от пролежаването в болницата е нулев?!или с минимално подобрение?!Чакаме още 30 дни?!Това е повече от абсурдно.Да ,в една болница и отделение не може да се лежи повече от един път в рамките на месец,но има толкова други болници...Касата плаща на тази болница,която си е свършила работата.

Прави се повторна рехоспитализация за сметка на болницата. Ако друга болница приеме болен лежал по същата диагноза в рамките на 30 дни то ще подлежи санкция от здравната каса. Справка НРД и приложения. Излишно е да спориш с мен при положение, че е регламентирано законово

# 10
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Прави се повторна рехоспитализация за сметка на болницата. Ако друга болница приеме болен лежал по същата диагноза в рамките на 30 дни то ще подлежи санкция от здравната каса. Справка НРД и приложения. Излишно е да спориш с мен при положение, че е регламентирано законово

 Joy  Joy  Joy

и коя е тая болница, която приема за собствена сметка????
просто хората си чакат да мине месеца...

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Прави се повторна рехоспитализация за сметка на болницата. Ако друга болница приеме болен лежал по същата диагноза в рамките на 30 дни то ще подлежи санкция от здравната каса. Справка НРД и приложения. Излишно е да спориш с мен при положение, че е регламентирано законово

 Joy  Joy  Joy

и коя е тая болница, която приема за собствена сметка????
просто хората си чакат да мине месеца...

И кое ти е толкова смешното?
Айде, ако обичаш, се дръж нормално
Въпросът беше за направлението, отговорих как е законово. Това, че на теб не ти харесва не е мой проблем. Ако искаш се обърни към парламента, да променят законовите разпоредби, ако искаш си се хили там. Но айде моля те не проявявай остроумие тук.

# 12
  • Мнения: 822
Направлението важи 7 дни.
Друго напраление за хоспитализация се издава след като са изминали 30 дни от предходното
Peace

# 13
  • Мнения: 41
Благодаря за отговорите! Обадих се в здравната каса- направлението за хоспитализация важи 7 дни, но ако не се използва, а  се наложи друго се дава - без ограничения са. Тези за специалист- след издаване на направление за специалист можеш да вземеш за същият  чак след 45 работни дни.

# 14
  • Мнения: 2 926
Седем дни важи направлението за хоспитализация - вчера си взех моето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт