Ако знаете,че мъжът ви не ви обича....

  • 6 616
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Влюбена сте значи ужасно много и истински в мъж и въпреки,че знаете че той не ви обича,се жените за него,защото сте успяла да го "вържете" чрез забременяване.Той е отговорен и добър съпруг,но вие години наред знаете,че не ви обича,дори знаете че страда за друга,която го е изоставила преди да се запознае с вас.
Ситуацията е истинска и се развива пред очите ми.Чудя се как се живее с човек,който не те обича....Интересно ми е да разбера какво мислите?
Тук мога да спомена една мисъл на О.Уайлд :"По-лошо от брак без любов е само брак,в който обича само единия"

# 1
  • Мнения: 315
звучи кошмарно!
какво значи пред очите ти?ти пряк участник ли си?
не ми се иска да ми се случва подобно нещо....
горкият мъж, горката му жена, горката възлюбена, по която той страда-никой не е щастлив в такава ситуация.
а има и дете..... newsm78 #Crazy
прекалено сложно.......

# 2
  • Мнения: 280
Кофти ситуация,но след като девойката е знаела,че не я обича защо е било нужно да го връзва с бебе?  Shocked
Сега нека си търпи положението.Тя си го е избрала. Peace
П.П Не разбрах ти ли си главната героиня

# 3
  • Мнения: 2 556
А защо е задължително жената да не е щастлива при това положение? Не е ли много по-добре отговорен и добър съпруг, който не приритва от любов, отколкото безумно влюбен ревнивец или пияница? Никой не може да е сигурен, че мъжът не обича жена си между другото, особено пък страничен човек.

# 4
  • Мнения: 1 896
Аз мисля, че в случая мъжът е в по-неизгодна позиция.Обвързан е с жена, към която не изпитва чувства и обича друга, която го е отблъснала. Той да му мисли.
Съпругата му поне обича истински и може би тази и любов и е достатъчна.
П.П. А ти откъде си сигурна, че нещата в брака им стоят точно по начина, който описваш?

# 5
  • Мнения: 581
 Ми не изпитвам съчувствие към такива жени.В описаната ситуация мацката сърба попарата, която сама си е надробила.
 

# 6
  • Мнения: 13
Ми не изпитвам съчувствие към такива жени.В описаната ситуация мацката сърба попарата, която сама си е надробила.
 

съгласна съм....за съжаление доста жени го правят когато видят изгодна партия - тя поне го обича има и по-кофти случаи...но да вържеш някой с дете, защото знаеш че той ще поеме отоворност за мен е чист егоизъм...защото ако само детето ги свързва, тоя брак рано или късно ще се разпадне или дори да не се разпадне никой няма да е щастлив, а най-ощетено ще е детето един ден

# 7
  • Мнения: 335
Пред моите очи също се развива такава ситуация,с разликата че още не са женени.Тя полудяло влюбена в него,той на някой друг полюс.Заедно са от 7години,обещал и че ще се оженят на пролет(ако не го ядосва).Тя много щастлива от това че ще стават семейство,и че правят планове за дете(а само тя прави).Виждам този брак(ако изобщо има такъв)като абсолютно нещастен и за двамата.Но в този случай той няма да е отговорен баща и съпруг,защото обича само майка си и колата си  Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 12 550
За жената - нямам коментар - такава липса на самочувствие и достойнство просто е  Sick
За мъжа чувствата са ми смесени - от една страна ми е жал за него. От друга - ами той сам си го е направил. Появата на дете не е причина за сключване на брак. Той може да бъде достатъчно добър баща и без да е женен за майката. Така че и двамата имат вина за простотията, която са сътворили и в която живеят.

# 9
  • Мнения: 13
За жената - нямам коментар - такава липса на самочувствие и достойнство просто е  Sick
За мъжа чувствата са ми смесени - от една страна ми е жал за него. От друга - ами той сам си го е направил. Появата на дете не е причина за сключване на брак. Той може да бъде достатъчно добър баща и без да е женен за майката. Така че и двамата имат вина за простотията, която са сътворили и в която живеят.

с какво точно е виновен човека -може да си врътне задника ама решава да поеме отговорност.това за мен не е осъдително....осъдително е поведението на тази жена която явно мисли само за себе си и нищо друго не я интересува - дори бъдещето на детето й...а то за всички е ясно че жените могат да бъдат доста хитри и манипулативни когато решат и едва ли е много трудно да се възползваш от силните или слаби черти на един мъж

# 10
  • София
  • Мнения: 12 550
bibi_82 какво за теб означава отговорност? Ако не е женен за майката, но се грижи за детето това не е ли отговорен баща? Има много хора, които имат деца и не живеят заедно, но бащата полага достатъчно грижи за възпитанието и отглеждането на детето. Не е нужно да жертва целия си живот.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не бих се унижила да "вързвам"мъж чрез бебе.
Защото хората се женят по любов, но някой се и развеждат. И децата не са стопер за това.
Просто такъв брак според мен е обречен.
Или той ще се влюби в друга, или жената ще намери кой да я обича и накрая пак ще има Край.

# 12
  • Мнения: 13
нана, в случая не е важно какво значи за мен отговорност, а какво значи за този човек  Winkа явно той не мисли като теб....според мен си права но това е според мен, според него и съпругата му май не си....разни хора,разни идеали нали знаеш  Grinning явно за човека отговорността се изразява в това да се ожени за майката на детето си макар да не я обича и жената се възползва от позицията му....

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 13:51 от bibi_82

# 13
  • Мнения: 2 099
Позната ми е историята,но ми е позната от страна на възлюбената.Имало едно време момче и момиче.Момичето много обичало момчето,момчето било още с леко детски акъл.В един момент се намесила братовчедката на момичето-въртяла,сукала и хванала момчето.Момичето се отдръпнало.Между момчето и братовчедката(1 ва братовчедка на момичето) нищо не се получило нататък...но момичето безкрайно се разочаровало,разбили сърцето му на парченца.Момичето в момента на 36 и си седи само,не търси връзки дори.Момчето е женен,с 2 деца и нещастен също.Братовчедката и тя женена,с 2 ро дете на път и мъжа й я побийва...ама е доволна щото била хванала паралия Confusedето сумати разбити животи,ей тъй само да си начешеш нещо дет даже незнаеш дали те сърби!

# 14
  • Мнения: 2 161
Не мога да си представя да се омъжа за човек,който не ме обича.За какво да го връзвам такъв?Ще абортирам и ще си продължа напред.Направо ми загорчава,като си представя това унижение.Не си струва.

Общи условия

Активация на акаунт