Относно 3-4д ехограф

  • 3 395
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте мами!
Прерових всички теми,но така и не открих конкретен отговор на въпросът,който ме интересува.В момента съм в 13 г.с. Ако отида на триизмерен ехограф,освен състоянието на бебчо ще могат ли да видят и полът му или е твърде рано?
 Моля без упреци и порицания.Това питам,разчитам на мили отговори  Peace

# 1
  • Мнения: 175
Със сигурност - не!
Да не говорим, че най-подходящия период изобщо за 3Д ехография е между 16 и 20 седмица!Тогава ще можеш и пола да видиш - защо толкова бързаш?

# 2
  • Мнения: 2 013
Мен ме гледкаха на 4D в трети месец,казаха ми бебето е добре-момче е и ние   jumpuu moresmileОсобено таткото.Но в шести месец пак отидох на 4D и доки ми вика "100% мома е !!!" Crossing Arms
И ние  Shocked #CrazyТа така да видиш как бързо прекръстихме Бисерчо младши на Бисерка  Kissing Heart
С това искам да ти кажа само 4е и
4D-то греши!  Peace

# 3
  • Мнения: 9 814
Може да се види на 60-80% в зависимост от това как е разположено бебето и колко е добър ехографистът.
Мен също ме вълнува. Аз съм се записала на фетална морфология при д-р Марков в 13 г.с.
Горният отговор ми го даде именно той, с препоръката да изчакам малко с желанието да разбера пола, за да няма разочарования.

Мен ме гледкаха на 4D в трети месец,казаха ми бебето е добре-момче е и ние   jumpuu moresmileОсобено таткото.Но в шести месец пак отидох на 4D и доки ми вика "100% мома е !!!" Crossing Arms
И ние  Shocked #CrazyТа така да видиш как бързо прекръстихме Бисерчо младши на Бисерка  Kissing Heart
С това искам да ти кажа само 4е и
4D-то греши!  Peace


**Rbaby1** , апаратите не грешат, грешат хората, които боравят с тях.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Изчакай още малко, ако можеш де, че знам какво е любопитството.

# 5
  • Мнения: 2 172
Изчакай още малко, ако можеш де, че знам какво е любопитството.


По принцип не бързам за никъде,но доколкото разбрах първата фетална морфология се прави  през 13-та г.с. затова реших да ги комбинирам двете неща.То ако трябва да чакам до 18-20 г.с. въобще няма да ходя на 3-д.И без това феталната се прави на 2д  Thinking ,а тогава и пола ще ми каже моя док на 2д.
  Питам тези майки,които са ходили в толкова ранна бременност и са им познали.


Това изказване е не особено обмислено.Пак казвам,мамите,които имат конкретен опит.
Благодаря за отговорите на този етап   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 013
**Rbaby1**апаратите не грешат, грешат хората, които боравят с тях.
[/quote]

Е,то все някой е сгрешил за да се получи така newsm47 newsm62

# 7
  • Мнения: 1 671
Първата фетална морфология наистина се прави 12-13 г.с. Аз я правих в 12 г.с. и 3 дни и още тогава се видя полът на бебето, но се потвърди със сигурност чак в 17 г.с. когато правих втората ФМ. Ходих при д-р Марков. Само да вметна, че той отказа да ми каже пола на бебето . Изкопчих информацията от моя близка, която е мед. лице и беше с мен. Само казаха таткото да не се настройва, че ще има 3 момчета (щото той такива планове си беше направил), по-късно разбрах, че се е виждало, че е момиче, но не със сигурност. Затова и д-р Марков не се е ангажира с това да ми казва пола в толкова ранна седмица .
Всъщност може да съм много невежа, но дали и определянето на пола не се прави на 2д  newsm78. Питам, защото мен именно така ме гледаха, а на 3д гледаха личицето на бебето. Май за да се види нещо си за синдрома на Даун  Confused.
Пожелавам ти живо и здраво бебе и лека бременност!
п.с. На третата ФМ в 26 г.с. д-р Марков ни показа триизмерно срамните устни - това беше жокер за таткото, че той не вярваше все още, че ще си има щерка  Mr. Green, но след като видя (при това се виждаше много добре) се примири, че третото щяло да е момче Crazy. Да им имам и мъжките глупости! Close

# 8
  • София
  • Мнения: 23 036
Могат да ти кажат пола, но не със 100% сигурност  Mr. Green!
И без това при най-добрите доктори свободни часове до месец няма, така че в 14 г-с. още по-добре ще се види. Обикновено до 12 г.с. на 3D се прави нухална транслуценция, но ти си позакъсняла, което обаче не е фатално  Peace Най-добре е феталната морфология да е в 20 г.с., когато се виждат всички органи.
Аз ходих при Марков и наистина самото изследване си го прави на 2D, а превключва на другите режими само за кеф на родителите!

# 9
  • Мнения: 336
Мисля, че е малко рано да ти кажат пола със сигурност, без значение на какъв ехограф те гледат. Може би след още 2 седмици...

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На мен на 4д ми казаха пола в12 г.с

# 11
  • Мнения: 718
Много са сигурни майките, които ти казват не, ама на мен на Фетална морфология в МЦ фемина ми казаха пола в 12 г.с и 6 дни.

# 12
  • Мнения: 489
Могат да ти кажат пола, но не със 100% сигурност  Mr. Green!
И без това при най-добрите доктори свободни часове до месец няма, така че в 14 г-с. още по-добре ще се види. Обикновено до 12 г.с. на 3D се прави нухална транслуценция, но ти си позакъсняла, което обаче не е фатално  Peace Най-добре е феталната морфология да е в 20 г.с., когато се виждат всички органи.
Аз ходих при Марков и наистина самото изследване си го прави на 2D, а превключва на другите режими само за кеф на родителите!

Не е чак закъсняла. Тук в ДЕ се прави в 13-14 г.с., на мен ми я правиха в 14-та (13+6 дни) на 2Д ехограф, въпреки че има и 4Д модус не превключи на него, няма нужда за изследването.  Peace Полът не се видя, но лекарката каза, че и на 4Д да превклочи, пак няма да е сигурно. Вчера (17 г.с.) видяхме пола на 4Д, защото бебчо беше застанал много изкривено и с 2Д не можа да се види, та превклочи само за минута с тази цел. Според мен, може да се види и по-рано, ако положението на бебето позволява, но не е 100% сигурно.  Peace

# 13
  • Мнения: 386
elfi4ka, аз знам че се правят три фетални морфологии през бременноста: 11г.с.-13 г.с. , 19г.с.-22г.с. , 29г.с.-32г.с. . Но по което и време да отидеш на 3Д трябва да знаеш, че не вреди на плода. Аз бях в 12г.с. когато ми казаха че чакам момченце ( ние с мъжа ми дори сами успяхме да разпознаем атрибутчето), и все още сведенията са такива, но ще видим живот и здраве през декември дали са познали...Между другото зависи и от бебето- чувала съм за някои "срамежливи" които все застават в поза в която не се вижда нищо...
  Успех!

# 14
  • Мнения: 30
Възможно е, но може да стане грешка. В 13 гс на 3д и 4д се виждаше, но док не беше сигурен напълно. /казваше, че органите на двата пола в тези седмички си приличат много, но може да се погледне за яйчници, ако е момиченце.../ Всъщност - при мен и след 5-я месец все още един лекар казваше момиче, друг - момче...
Всичко зависи от погледа на специалиста... Някои виждат пола и на 2д.


Общи условия

Активация на акаунт