Отговори

Анкета

<<Според Вас каква да бъде разликата във възрастта между 1вото и 2рото дете? >>

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

  • Мнения: 227
Здравейте отново. Понеже се замислям за второ дете в бъдещ момент и ме интересува темата, бих искала да попитам тези от вас с повече от едно дете, кога е най-добре? Благодаря.  bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Какво значи "трябва"?Кой колкото иска.
За мен е добре да е над 3 год. за мое улеснение.Иначе много се радвам и възхищавам на майките на породени дечица.

# 2
  • Мнения: 959
Едва ли някой, може да каже, каква трябва да бъде разликата, между първото и второто дете. Всичко е според зависи... Grinning

Ето как ти отговарям аз:
- разликата между моите деца, е точно 3 години. Със съпруга ми смятаме, че тази разлика  не е нито голяма, нито малка, и все пак достатъчна, за да бъдат приятели във бъдеще, и да могат да си помагат. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 8 999
Както дойде. Няма рецепти. При по-малка разлика растат заедно и си имат другарче за игра /а често и враг за разгръщане на бойни действия/. При по-голяма разлика пък за родителите е по-лесно, а и закъснелите втори деца подмладяват майките и татковците си.

# 4
  • Мнения: 805
Мисля че 2 год. е хубава разлика. Децата биха имали по-сходни интереси може би.
При нас за съжаление не можа да се получи. Сега моята 4-годишна дъщеря е много ентусиазирана че ще си има сестричка, но подозирам че ще е разочарована като разбере колко късно бебето ще е подходящо за игра...

# 5
  • Мнения: 544
Както дойде. Няма рецепти. При по-малка разлика растат заедно и си имат другарче за игра /а често и враг за разгръщане на бойни действия/. При по-голяма разлика пък за родителите е по-лесно, а и закъснелите втори деца подмладяват майките и татковците си.

Това е и моето мнение. А на анкетата отговорих 4-5 год., както е при мен.

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Както дойде,но лично аз харесвам от 3до 5 години разлика.От лентичката ми се вижда.

# 7
  • Мнения: 7 201
Както дойде. Няма рецепти.
Peace Съгласна съм.И ние планувахме да е около 5г. и работим по въпроса,но....не се е получило...Божа работа! Praynig

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Нямам конкретно мнение, и малката и голямата разлика между децата си има плюсове и минуси.
Май предпочитам разлика около 3 години. Хем няма да е съвсем малко и да има нужда от постоянно внимание /вероятно ще ходи на градина/, хем няма да е много голямо и е вероятно да имат сходни интереси и приятели.

И все пак:
Второ дете
Разликата
Колко е разликата в годините на децата ви?

# 9
  • Мнения: 645
Както дойде. Няма рецепти. При по-малка разлика растат заедно и си имат другарче за игра /а често и враг за разгръщане на бойни действия/. При по-голяма разлика пък за родителите е по-лесно, а и закъснелите втори деца подмладяват майките и татковците си.
Това е моето мнение въпреки че чакам първото си дете!

# 10
  • Мнения: 2 821
Според нас - 1г5м. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 645
Разликата трябва да е толкова, колкото  ти е необходимо на теб да се решиш да имаш второ детенце.  bouquet

# 12
  • Мнения: 227
Какво значи "трябва"?Кой колкото иска.
За мен е добре да е над 3 год. за мое улеснение.Иначе много се радвам и възхищавам на майките на породени дечица.


А къде пише "трябва"?? newsm78

# 13
  • Мнения: 579
Според мен около 2год. за да си растат заедно и да са на един акъл.Пък и да родителите да си ги отгледат на веднъж,а не 6-7 год. да стоят затворени в къщи с малко дете и да не могат никъде да мръднат.Ние със сестра ми имаме 2год и 10мес и се разбираме идеално.Обаче първата ми реакция като съм я видяла е била "За какво ми е такава сестричка,кйоято не може да си играе!?"Пък и ако голямото е още "неосъзнато" много скоро ще приеме бебето за даденост,няма да помни,че преди го е нямало,следователно по-малко ще ревнува и няма да се чувства изместено...

# 14
  • България
  • Мнения: 457
Според мен 4-5 години е една добра възрастова разлика  Peace

Общи условия

Активация на акаунт