Споделете за оби4аите след раждането на детето?

  • 1 571
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
Първо да се извиня,ако съществува подобна тема.Много ми е интересно за оби4аите около детето след раждане  и дори по време на самата бременност.Вси4ки правим разли4ни неща,,съобразяваме се с разли4ни съвети 4ути от баба или майка Laughingкато например си нямам идея какво зна4и прощъпулник(не съм сигурна в правилното му изписване) и тем подобни?По нашия  край напримен родилката не трябва да показва бебето ,та дори и тя самата не бива да излиза до 40 дена,в този период се нари4а лихузка smile3532 ...е със сигурност ве4е никой не ги спазва пове4ето правила Laughing....Споделете и вие Hug

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Не съм спазвала никакви обичаи Peace
Прощапулник направих,но не залагам на него в избора на професия на детето ми.

# 2
  • Мнения: 9 973
първата вечер бабките му сложиха пари под възглавницата,питка на 40 дни,

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз не съм спазвала никакви обичай.
Даже  и прощъпулник не сме правили на малката.

# 4
  • Мнения: 9 814
Единственото, което правеше свекърва ми е да изсипва водата от ваничката на бебето на плодно дръво- това честно казано и до сега не знам за какво го правеше точно
Аз вързах на ръката червен конец.

# 5
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
По време на бремеността: да не се подстригваш, да не прескачаш кабели, въжета и т.н.
Когато бебето се роди, не трябва да идва да го вижда жена в цикъл, защото щяло да се опъпчи  Tired

# 6
  • Мнения: 166
Най-добре да не знаеш, защото има толкова много, че ако спазваш всичките ще полудееш. Аз съм много суеверна и каквото знаех спазвах. Това може да те токара до лудост!!!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не съм спазвала почти никакви обичаи

# 8
# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не спазвам такива.

# 10
  • Мнения: 922
На 40 дни се ходи с бебето на църква и се прави очистителна молитва. Друго незнам

# 11
  • Мнения: 242
Ами знам за не излизането до 40 -тия ден(не че съм го спазвала де) ,слагат се монети до бебето за да е здраво(сигурно събрахме 50 лева от такива стотинки и левчета ooooh!) прави се питка до 40-тия ден пак,ходи се на чиста молитва,а прощъпулника е като проходи детето,сигурно има още,ама не се сещам за сега.

# 12
  • Мнения: 209
Най-добре да не знаеш, защото има толкова много, че ако спазваш всичките ще полудееш.... Това може да те токара до лудост!!!

аз вързах само червен конец на ръчичката и на 40 дни направихме погача. иначе когато са ни срещали други жени когато сме били на разходка са слагали паричка под дюшечето на бебчо, но честно да ти кажа не знам защо се прави това  Thinking

# 13
  • Мнения: 10 982
Не съм спазвала никакви обичаи и традиции, освен чистата молитва на 40 ден и прощъпулника, който направихме за наше собствено забавление.

# 14
  • Мнения: 1 554
По време на бремеността: да не се подстригваш, да не прескачаш кабели, въжета и т.н.
Когато бебето се роди, не трябва да идва да го вижда жена в цикъл, защото щяло да се опъпчи  Tired

това от кой край,че много ми е познато Laughing

Общи условия

Активация на акаунт