Кървящи зърна!

  • 1 375
  • 8
  •   1
Отговори
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Здравийте. За съм още "прясна" мама на 20 дни и се кърмим. Но имам притеснение дали му стига.
Другият проблем е, че лявато зърно обилно почва да кърви след второто третото засмукване  и много се притеснявам да не му стане нещо от кръвта която пие. Мажа се с гармастан но няма подобрение. Ако някой е имал подобен проблем моля да даде съвет.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Първо честито бебе и добре дошла   bouquet

За щастие не съм имала подобни проблеми, но знам със сигурност, че на бебето нищо му няма от тази кръв, не е притеснително.

Чела съм също тук, че Лансинох-а бил по-добър от Гармастан-а, но не мога да ти дам повече подробности, дано се включи някой майка с опит.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 242
Привет и от мен! Честита радост 1stroller !
И аз имах подобен проблем със силно разранени и кървящи зърна. Единственото, което ми помогна е една рецепта, която намерих тук във форума. Загряваш на котлона на водна баня малко зехтин (около 1 кафяна чашка) и добавяш бучка восък (да е чист), например с големината на орех, може и по-малко. (Не знам точно пропорциите, защото момичето, което беше писало във форума и тя не ги знаеше, та аз слагах на "око", пък стана много гъсто и после пак го загрявах и добавях зехтин). Държиш на котлона докато восъка се разтопи, разбъркваш, изчакваш да поизстине и го слагаш в някаква чиста кутийка. Страшно помага, след няколко намазвания раните ми оздравяха.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
Ако не можеш да намериш восък мога да ти дам (чист, домашен), а дори имам и готово кремче в повече.

# 4
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Благодаря Vanya, ще пробвам дано да помогне. Восък ще потърся в аптеката, ако няма как да се свържа с теб?

# 5
  • Мнения: 7 263
И аз имах такъв проблем с големия ми син. След всяко кърмене измивах подсушавах и мажех дебел пласт Дефламол. Преди следващото измивах с вода и сапун. За около седмица се оправих. Късмет и не се отказвай!

# 6
  • Мнения: 6 243
Предимството на Лансинох пред Гермастан е именно в това, че не се налага отмиване, защото с миенето се изсушава допълнително кожата, а това пречи на зарастването на рагадите. Препоръчвам ти лансинох. Освен това не си мий гърдите преди кърмене - един душ дневно е достатъчен за хигиената ти, а след кърмене използвай капчици кърма да намажеш хубаво зърното и ареолата и остани с голи гърди докато засъхне. Сега е топло и ако нямаш свекъри на главата, ходи гола. Най-много да зарадваш мъжа, а рагадите ще зарастнат по-лесно. Също - преди да дадеш лявата гърда, където ти е раничката, поизцеди малко, да не е препълнена гърдата и да може бебо да я захапе хубаво.

Скоро ще се оправиш и ще остане само хубавото от кърменето. Успех ти желая!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 6 242
писах ти на лични

# 8
  • Мнения: 6 315
Когато получих рагади хомеопат ми предписа арника и ми помогна.

Общи условия

Активация на акаунт